۱۷۰۹۱۴۰۰

«هزارپا» ۳۵میلیاردی شد/«دم سرخها» به ۳میلیارد نزدیک شد/«کاتیوشا» دومیلیارد را پشت سر گذاشت/فروش فاجعه‌بار فیلمهای ارگانی مطبوع(!) شهرداری و فارابی +آمار کامل فروش

سینماروزان: «هزارپا» بعد از دو ماه نمایش فروش خود را از ۳۵میلیارد هم گذراند و رکوردی تازه در آمار فروش سینماها به جای گذاشت و «تکزاس» آخرین رمقهای اکران را در حسرت ۱۵میلیاردی شدن می گذراند! «دشمن زن» علیرغم از دست دادن بخش عمده سالنها و عرضه نسخه خانگی به فروش ۴میلیاردی نزدیک میشود.

فیلم ارگانی «تنگه ابوقریب» که هم از حجم بالای سالن و هم فراوانی انواع و اقسام تبلیغات از تیزر تا بیلبورد بهره میبرد و بدین لحاظ فیلمی به گرد آن نمیرسد بعد از یک ماه از رقم فروش ۳میلیارد گذشته که معلوم نیست حتی نیمی از هزینه های تولید را پوشش میدهد یا نه؟؟؟

«دم سرخها» از جمله کمدیهای میانی آمار فروش است که رقم فروش خود را به ۲٫۵ میلیارد نزدیک کرده است و فروش «خاله قورباغه» بعد از بیش از دو ماه اکران و کلی حمایت از تخصیص سالن تا بنر شهرداری به ۲٫۵ میلیارد هم نرسیده است!!!

کمدی «کاتیوشا» و فیلم «دارکوب» فروشی برابر با ۲میلیارد و ۱۰۰میلیون دارند با این تفاوت که «دارکوب» نزدیک به یک ماه بیشتر از «کاتیوشا» روی پرده بوده است.

«شعله ور» با افزایش سالنهایش در هفته اخیر توانسته نزدیک به ۷۰۰میلیون فروش داشته باشد اما «همه چی عادیه» و «پشت دیوار سکوت» که از ابتدای اکران گرفتار محدودیت سالن بودند همچنان به اکران خود با سالنهای حداقلی ادامه میدهند؛ اولی بیش از ۲۰۰میلیون فروش داشته و دومی بیش از ۱۰۰میلیون.

فروش فیلمهای اکران شده در دو روز اخیر تراژیک بوده است. فیلم ارگانی «چراغهای ناتمام» که تهیه کنندگی آن را مجتبی امینی سرپرست معاون فرهنگی سازمان فرهنگی-هنری شهرداری برعهده داشته علیرغم حجم بالای تیزرهای تلویزیونی و در اختیار داشتن سرگروه باغ کتاب حتی ۵میلیون هم فروش نداشته است!!! فروش فیلم «یک کیلو و بیست و یک گرم» که تسهیلات ویژه فارابی را هم داشته فقط ۲میلیون بوده است.

آمار فروش تا ابتدای جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ به شرح زیر است:

(تمامی ارقام به تومان است)

–هزارپا ۳۵ میلیارد و ۱۰۰میلیون(۶۵روز)

–تکزاس ۱۴ میلیارد و ۷۳۰ میلیون(۱۴۳روز)

–دشمن زن ۳میلیارد و ۹۵۰ میلیون(۸۶ روز)

–تنگه ابوقریب ۳میلیارد و ۳۰۰ میلیون(۳۰ روز)

–دم سرخها ۲میلیارد و ۴۵۰ میلیون(۳۷ روز)

–خاله قورباغه ۲میلیارد و ۳۶۰ میلیون(۷۲ روز)

–کاتیوشا ۲میلیارد و ۱۰۰میلیون(۴۴ روز)

–دارکوب ۲میلیارد و ۱۰۰ میلیون(۷۲ روز)

–شعله‌ور ۶۸۰ میلیون(۲۳ روز)

–همه چی عادیه ۲۲۰ میلیون(۲۳ روز)

–پشت دیوار سکوت ۱۳۰ میلیون(۲۳ روز)

–داش آکل ۸۵ میلیون(۹ روز)

–راه رفتن روی سیم ۴۵ میلیون(۲۳ روز)

–آخرین بار کی سحرو دیدی؟ ۳۷ میلیون(۹ روز)

–چراغهای ناتمام ۳میلیون(۲روز)

–یک کیلو و بیست و یک گرم ۲میلیون(۲روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=52212

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code