۱۴۰۹۱۴۰۰

«هزارپا» در آستانه ۲۷میلیارد/«کاتیوشا» و «به وقت خماری» در مرز ۱٫۵میلیارد/«دشمن زن» مماس با ۴میلیارد/«دم سرخها» میلیاردی شد/شکست سنگین فیلم ارگانی احمدرضا معتمدی/محدودیت فراوان در توزیع سالن میان فیلمهای تازه اکران‌شده+آمار کامل فروش

سینماروزان: صدرنشین آمار فروش که «هزارپا» باشد بی‌توجه به حمله رسانه‌های مختلف از راست افراطی تا چپ بظاهر روشنفکر میتازد و به نظر میرسد در هفته پیش رو فروش ۳۰میلیارد را هم پشت سر بگذارد.

به گزارش سینماروزان «تکزاس» آخرین روزهای اکرانش را در شرایطی می گذراند که با وجود داشتن حجم بالای سالن هنوز به فروش ۱۵میلیارد هم نرسیده و «دشمن زن» هم با حداقل سالن و توقیف شهرداری که از ابتدا گریبانش را گرفته بود مماس با ۴میلیاردی شدن است.

«خاله قورباغه» که حجم بالایی تبلیغات شهری و تیزرهای تلویزیونی نصیبش شده و بیش از صد سالن هم داشته بعد از نزدیک به دو ماه اکران تازه از رقم ۲میلیارد فروش عبور کرده که رقمی مناسب نیست و گواه آن که فیلمسازی برای کودکان در دهه نود نیاز به استانداردهایی دارد که فیلمسازان دهه شصتی از پس آن برنمی آیند.

«دارکوب» و «دلم میخواد» رقابتی نزدیک برای دومیلیاردی شدن دارند و کمدی «کاتیوشا» بعد از تنها سه هفته اکران به نزدیکی فروش ۱٫۵میلیارد رسیده است که برای یک کمدی که نه رضا عطاران دارد و نه شوخیهای اروتیک رقمی مطلوب است. کمدی «به وقت خماری» هم در همین حد فروش داشته و کمدی «دم سرخها» هم بعد از دو هفته میلیاردی شده است.

فیلم ارگانی «تنگه ابوقریب» بعد از ده روز به مرز میلیاردی شدن رسیده و کمدی «من دیوانه نیستم» هم در مرز نیم میلیارد فروش است.

کمبود سالن و روی پرده نگه داشتن فیلمهایی مانند «تکزاس» که مدتهاست سرگروه خود را از دست داده اند، ضرر فراوانی را به آثاری زده که تازه اکرانشان را آغاز کرده اند چون فیلمهای تازه به دلیل کمبود سالن نتوانسته اند فروش مطلوبی داشته باشند.

«شعله ور» در دو روز ابتدایی اکران خود نزدیک به ۴۰میلیون فروش داشته و «پشت دیوار سکوت» در همین مدت نزدیک به ۲۵ میلیون. «همه چی عادیه» هم در دو روز ۱۵میلیون فروخته است. تعداد سالنهای هیچ کدام از این آثار به ۳۰ هم نرسیده آن هم در اوضاعی که در اغلب سالنها، به صورت گردشی و با سانسهای معدود روی پرده‌اند!

فیلم ارگانی «راه رفتن روی سیم»احمدرضا معتمدی که با حمایت انجمن دفاع مقدس تولید شده هم قعرنشین اکران است با فروشی نزدیک به ۶میلیون!! البته که در این فروش

آمار فروش تا ابتدای جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ به شرح زیر است:

(تمامی ارقام به تومان است)

–هزارپا ۲۶ میلیارد و ۷۰۰میلیون(۴۴روز)

–تکزاس ۱۴ میلیارد و ۵۰۰میلیون(۱۲۱روز)

–دشمن زن ۳میلیارد و ۹۰۰ میلیون(۶۵ روز)

–خاله قورباغه ۲میلیارد و ۱۰۰ میلیون(۵۱ روز)

–دارکوب ۱میلیارد و ۹۲۰ میلیون(۵۱ روز)

–دلم میخواد ۱میلیارد و ۸۰۰ میلیون(۶۵ روز)

–کاتیوشا ۱میلیارد و ۳۲۰ میلیون(۲۳ روز)

–به وقت خماری ۱میلیارد و ۲۵۰ میلیون(۵۱ روز)

–دم سرخها ۱میلیارد و ۵۰میلیون(۱۶ روز)

–تنگه ابوقریب ۹۱۰ میلیون(۹روز)

–من دیوانه نیستم ۴۱۰ میلیون(۲۳ روز)

–شماره ۱۷سهیلا ۱۴۳ میلیون(۵۸ روز)

–مرداد ۱۲۰میلیون (۵۱ روز)

–شعله‌ور ۴۵میلیون(۲روز)

–پشت دیوار سکوت ۲۵میلیون(۲روز)

–همه چی عادیه ۱۵میلیون(۲روز)

–راه رفتن روی سیم ۶میلیون(۲روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۹:۳۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=51873

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code