۲۸۱۰۱۴۰۰

«هزارپا» بعد از ۴۰میلیاردی شدن، همچنان تشنه کسب درآمد است/«مغزها…» ۱۳میلیاردی شد/ «بمب…» در آستانه ۶میلیارد/«مارموز» مماس با ۵میلیارد/«کلمبوس» ۳میلیاردی شد/«قانون مورفی» در مرز ۲میلیارد/«دزد و پری۲» نیم میلیاردی شد+آمار کامل فروش

پردیس+سمرقند

سینماروزان: باز شدن در اکران در نیمه دوم سال، در اواخر ماه دهم سال به شلوغی بیش از حد اکران منجر شده و همین حالا همزمان با هم بیش از ۲۰ فیلم روی پرده است که فقط هم کمتر از ۵ فیلم توانسته اند فروش خیلی خوبی داشته باشند و بخش عمده فیملها به فروش میانه یا شکست مطلق در اکران رضایت داده اند.

در بالای آمار فروش همچنان «هزارپا» قرار دارد که با داشتن تعدادی محدود سالن در شهرستانها به اکران پررونق خود حتی بعد از عبور از رقم ۴۰میلیارد ادامه میدهد. «مغزها…» هم که سرگروهش را از دست داده، هنوز مخاطب خوبی دارد و از رقم ۱۳میلیارد فروش عبور کرده است. «بمب» در آستانه ۶میلیاردی شدن است و کمدی «مارموز» هم در آستانه ۵میلیارد فروش است. «لازانیا» آخرین روزهای اکران خود را در آستانه ۵میلیاردی شدن پشت سر میگذارد.

فیلم کودکانه «پیشونی سفید۲» از ۴میلیارد عبور کرده است و «کلمبوس» هم ۳میلیاردی شده است. کمدی-اکشن «قانون مورفی» بعد از ده روز اکران در مرز ۲میلیارد فروش قرار گرفته که رقم متناسبی است حتی برای فیلمی مانند این که تولید پرهزینه ای هم داشته است.

«اتاق تاریک» بعد از سه هفته اکران توانسته فروش خود را از ۷۰۰میلیون عبور دهد که رقمی میانه است و فیلم کودکانه «دزد و پری۲» فروش خود را بعد از ده روز به حوالی ۶۰۰میلیون رسانده است که رقمی امیدوارکننده است؛ آن هم برای فیلمی که حداقلی از تبلیغات محیطی را هم ندارد.

فیلمهای تازه اکران شده «تخته گاز» و «درساژ» در دو روز ابتدایی اکران به ترتیب ۵۰ میلیون و ۳۰میلیون را رد کرده اند که ارقامی امیدوارکننده نیست و بعید است تا انتهای اکران هم برای این دو فیلم اتفاق خارق العاده ای در اکران بیفتد.

آمار فروش تا ابتدای جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ به شرح زیر است:

(تمامی ارقام به تومان است)

–هزارپا ۴۰ میلیارد و ۲۳۰ میلیون (۱۹۱روز)

–مغزهای کوچک زنگ زده ۱۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون(۱۰۷روز)

–بمب ۵میلیارد و ۸۰۰ میلیون (۳۷ روز)

–مارموز ۴میلیارد و ۸۶۰میلیون(۳۰ روز)

–لازانیا ۴میلیارد و ۶۲۰ میلیون(۱۰۰ روز)

–پیشونی سفید(۲) ۴ میلیارد و ۳۰۰میلیون(۹۴روز)

–کلمبوس ۳میلیارد و ۱۰۰ میلیون(۳۷ روز)

–پاستاریونی ۲میلیارد و ۴۰میلیون(۴۴ روز)

–قانون مورفی ۱میلیارد و ۸۵۰ میلیون(۹ روز)

–آستیگمات ۱میلیارد و ۵۳۰ میلیون(۵۱ روز)

–وای آمپول ۱میلیارد و ۴۲۰ میلیون(۵۸ روز)

–میلیونر میامی ۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون(۳۷ روز)

–اتاق تاریک ۷۵۰ میلیون(۲۳ روز)

–سرو زیر آب ۷۰۰ میلیون(۵۱ روز)

–دزد و پری(۲)  ۵۹۰ میلیون(۱۶ روز)

–در مسیر باران ۱۵۷میلیون(۷۹ روز)

–امین و اکوان ۸۲ میلیون(۳۰روز)

–بی نامی ۸۰میلیون(۳۰ روز)

–تخته گاز ۵۵میلیون(۲روز)

–درساژ ۳۰میلیون(۲روز)

–اسکی باز ۲۷ میلیون(۳۰ روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۹:۲۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=54247

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code