۰۵۰۹۱۴۰۱

هديه تهراني؛ معترض اول سگ كشي

سینماژورنال: آزار و اذیت یک سگ و انتشار ویدیویی از این آزار سبب شد امروز دوشنبه سوم اسفندماه گروهی از حامیان حقوق حیوانات با تجمع در پارک پردیسان نسبت به این اتفاق موضع گیری کنند.

به گزارش سینماژورنال و به نقل از “ایسنا” تعدادی از هنرمندان سینما از جمله هدیه تهرانی، میترا حجار و شهره سلطانی  به عنوان حامیان حقوق حیوانات نیز در تجمع امروز پارک پردیسان حضور داشتند.

در حاشیه این تجمع مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از تهیه صورت‌جلسه‌ای چهاربندی در نتیجه تجمع اعتراضی حامیان حقوق حیوانات خبر داد.

درویش با اشاره به این که تعدادی از حامیان حقوق حیوانات در پی انتشار فیلم آزار و اذیت یک سگ، امروز ۳ اسفند ماه در مقابل سازمان حفاظت محیط زیست تجمع کردند، گفت: این افراد به شدت به رفتار برخی هموطنان نسبت به حیات وحش به ویژه حیوانات شهری یا بی‌صاحب معترض هستند.

وی با بیان این که درخواست حامیان حقوق حیوانات و تجمع‌کنندگان امروز پارک پردیسان وضع قوانینی بازدارنده است، اظهار کرد: مطالبه آنها این بود که سازمان حفاظت محیط زیست به وضع قوانینی اقدام کند که این قوانین بتواند مجازات‌های بازدارنده‌ای را اعمال کند تا شاهد چنین فجایعی نباشیم.

تهیه پیش‌نویس ماده قانونی برای حمایت از حقوق حیوانات توسط سازمان محیط زیست

مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست افزود:‌ با هشت نفر از فعالان حقوق حیوانات به عنوان نماینده سایر تجمع‌کنندگان جلسه دوساعته‌ کارشناسی داشتیم، حاصل جلسه کارشناسی برگزار شده صورت‌جلسه‌ای در چهار بند شد و مطالبات آنها به صورت مکتوب درآمد، قرار شد در فرجه زمانی سه ماهه سازمان حفاظت محیط زیست بتواند این مطالبات را در قالب یک پیش‌نویس ماده قانونی به دولت ارسال کند تا شاهد ابلاغ یک بخشنامه از سوی دولت باشیم تا رفتار با حیوانات شهری و بی‌صاحب اصلاح شود.

درویش با بیان اینکه هدف از این بخشنامه این خواهد بود که مجازات‌های سختگیرانه‌تری‌را اعمال شود تا شاهد چنین اتفاقات زشتی در فضای کشور نباشیم، گفت: اصلاح لایحه پیشنهادی که از سوی سازمان حفاظت محیط زیست به معاون اول رئیس جمهور در تاریخ اول اسفند سال جاری ارسال شده ، به شکلی که با توجه به قوانین حقوق حیوانات بین‌المللی، قوانین و قواعد شرعی و اسلامی و موارد مورد تأیید از نظر حقوقدان‌ها و دوستداران محیط زیست باشد، از جمله بندهای تدوین شده صورت‌جلسه امروز است.

وی افزود: تعهد سازمان حفاظت محیط زیست برای کمک و همکاری در بخش فرهنگ‌سازی و آشنایی با مسائل محیط زیست از طریق ایجاد فضای مناسب در هر منطقه و در اختیار دوستدارن و مدافعان محیط زیست قرار دادن این فضا، از دیگر بندهای این صورت‌جلسه است.

مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در بخش فرهنگ‌سازی سازمان حفاظت محیط زیست متعهد می‌شود پشتیبانی کند تا بیلبوردهایی در هر منطقه در اختیار انجمن‌های مدافع حیات وحش برای پیام‌رسانی در جهت دوستی با طبیعت و حیات وحش قرار گیرد، همچنین پیگیری حقوقی در خصوص افرادی که با آزار و اذیت سبب تشویش اذهان عمومی و به خطر افتادن امنیت ملی کشور می‌شوند و گرفتن حکم اشد مجازات برای این افراد بندهای این صورت‌جلسه است.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=18497

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "هديه تهراني؛ معترض اول سگ كشي"

  1. setareh گفت:

    چند کلمه تصحیح شد

    سلام

    مسلم میدانم این دو مطلب کوتاه در ظرفیت انتشار برای شما نیست و منکعس نخواهید کرد .کار انسانی که میتوانید انجام دهید هم خو دتان ببینید و هم به خانم تهرانی که از سگها دفاع میکند ٬برسانید. من حیوانها را بسیار دوست دارم در حدی که غذایم را ۲۴ سال است به خون هیچ حیوانی الوده نکرده ام. انسانیت کنید وا ین دو ادرس را ببینید و بخوانید…

    من می خوام بگویم این یک ژ ست شیک و مد است . از درون اگر حس انسانی داشتید همه اعضا و وجود و روحتان به درد می امد…

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code