۲۸۰۵۱۴۰۱

نیکی کریمی: قرار بود من نقش اصلی “درباره الی” را بازی کنم اما…

سینماژورنال: نیکی کریمی بازیگر توانای سینمای ایران این روزها تازه ترین فیلمش در مقام کارگردان با نام “شیفت شب” را روی پرده دارد.

به گزارش سینماژورنال “شیفت شب” طی یک هفته ای که از اکرانش گذشته فروش خوب و روبه رشدی هم داشته است.

نیکی کریمی در گفتگویی تفصیلی که به بهانه اکران این فیلم با “۲۴” داشته ماجرای جالبی را درباره حضور در فیلم “درباره الی” اصغر فرهادی روایت کرده است.

گویا نقش اصلی این فیلم یعنی کاراکتر “الی” در ابتدا به نیکی کریمی واگذار شده و او یک ماهی هم تمرین داشته اما تداخل با پروژه ای دیگر موجب انصراف از “درباره الی” شده است و در نتیجه ترانه علیدوستی جایگزین وی شده است.

قرار بود نقش اصلی “درباره الی” را بازی کنم…

نیکی کریمی در این باره می گوید: ابتدا قرار بود نقش اصلی “درباره الی” را من بازی کنم. یک ماه هم تمرین کردیم که بخاطر قراردادی که شش ماه قبل با تهیه کننده دیگری داشتم و ناگهان تولید آن به جریان افتاد، با توافق فرهادی از پروژه انصراف دادم.

وی ادامه می دهد: مجبور به کناره گیری شدم که بحثش مفصل است. امکان تاخیر در فیلمبرداری “درباره الی” هم نبود چون آن ویلایی که در شمال گرفته بودند بلافاصله بعد از فیلمبرداری قرار بود تخریب شود.

نیکی کریمی خاطرنشان می سازد: به هر حال من برای “درباره الی” انتخاب شده بودم و کلی تمرین کرده بودم. فرهادی جزو افتخارات سینمای ایران است و طبیعی است هر بازیگری برای بازی در فیلمی از این کارگردان مشتاق باشد اما خب قسمت نبود…

آیا قرارداد بازی در “دو خواهر” باعث شد نیکی کریمی نتواند در “درباره الی” بازی کند؟

به گزارش سینماژورنال هرچند نیکی کریمی خودش آشکارا درباره پروژه ای که باعث شده نتواند در “درباره الی” بازی کند حرفی نزده اما شواهد حکایت از آن دارند قراردادی که برای بازی در “دو خواهر” از تولیدات برادران بانکی داشته موجب شده قید بازی در “درباره الی” را بزند.

“دو خواهر” که توسط محمد بانکی کارگردانی شده و اصغر بانکی آن را تهیه کرده یک کپی برداری آشکار از فیلمی آمریکایی-اسپانیایی با عنوان “دو تا هم زیاده/Two Much” ساخته “فرناندو تروبا” بود. این فیلم در سال ۱۹۹۴ ساخته شده و برادران بانکی سعی کرده بودند نه تنها در داستان پردازی که در طراحی لوکیشنها هم مطابق با نسخه هالیووی پیش بروند.

نیکی کریمی در این فیلم در برابر بازیگرانی چون محمدرضا گلزار، الناز شاکردوست، حامد کمیلی و بهنوش بختیاری ایفای نقش کرده بود. “دو خواهر” در سال ۸۷ تولید شد و در اکران عیدفطر سال ۸۸ روی پرده رفت.

“دو خواهر” با فروش ۹۶۰ میلیونی سومین فیلم پرفروش سال ۸۸ بود و جالب اینجاست “درباره الی” که کریمی نتوانسته بود در آن ایفای نقش کند هم در همین سال اکران شد و با فروش ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیونی دومین فیلم پرفروش سال بود. فیلم اول فروش سال ۸۸ “اخراجیها۲” بود که نزدیک به ۴ میلیاردی فروش داشت.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=13953

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code