۱۱۰۳۱۴۰۲

«نهنگ۲» با حمایت حوزه و دارا بودن حدود ۲۰۰ سالن، ۱۷ میلیاردی شد/«اکسیدان» بدون سینماهای حوزه در آستانه ۲٫۵ میلیارد قرار گرفت/«رگ خواب» ۱٫۵ میلیارد را رد کرد/«مادر قلب اتمی» در آستانه ۱٫۵ میلیارد فروش قرار گرفت/شکست سنگین محصول مشارکتی فارابی بعد از کلی تبلیغ و تیزر و توزیع بلیت فله‌ای+آمار کامل فروش

سینماروزان: اکران سینماها تحت تأثیر اقبالی است که مخاطبان به سه فیلم «نهنگ۲»، «اکسیدان» و «رگ خواب» نشان میدهند.

به گزارش سینماروزان در میان این سه فیلم «نهنگ۲» با نزدیک به ۲۰۰ سالن سینما(!!!) که خودش رکوردیست و البته حمایت حوزه هنری و تخصیص سالنهای فراوان از سوی حوزه به این کمدی رقص آلود رقم فروش ۱۷ میلیارد را تصاحب کرده است.

«اکسیدان» ولی بدون سینماهای حوزه هنری و از آن سو با تأخیر دو هفته ای که در پخش تیزرهایش وجود داشت توانسته در آستانه ۲٫۵ میلیارد فروش قرار گیرد آن هم در حالیکه سینماهایش در بهترین حالت به ۸۰ سالن می رسد.

رمانس تراژیک «رگ خواب» هم توانسته به لطف اجرای منحصربفرد حمید نعمت الله در روایت داستانی هزاران بار تکرار شده در آستانه فروش ۲ میلیارد قرار گیرد.

«مادر قلب اتمی» با تعداد سینماهایی کمتر از ۴۰ همچنان فروش مناسب خود را دارد و در آستانه ۱٫۵ میلیارد قرار گرفته است.

«کارگر ساده نیازمندیم» که به تازگی روی پرده رفته در دو روز ۳۰ میلیون فروش داشته است یعنی حدودا ۳ هزار نفر این فیلم را در دو روز ابتدایی اکران دیده اند که رقمی نه چندان مطلوب است.

فیلم «ویلاییها» از مشارکتهای فارابی در سال گذشته، هرچند بعد از دو ماه همچنان نزدیک به ۵۰ سالن دارد اما فروشش تعریفی ندارد و به سختی از رقم فروش یک میلیارد عبور کرده که یک شکست برای آن به شمار می رود بخصوص که اگر بدانیم حین اکران علاوه بر تخصیص تیزرهای تبلیغاتی فراوان برای فیلم در برهه ای بلیتهای نذری رایگان هم برایش توزیع شد.

قعرنشینان جدول فروش همچنان «مالیخولیا» و «مسلخ» هستند؛ آثاری به لحاظ کیفیت زیر حد متوسط که نتوانسته اند روی هم به ۲۵ میلیون فروش برسند!!!

آمار کامل فروش تا ابتداي جمعه ۱۶ تیر ۱۳۹۶ به شرح زير است:

(تمام ارقام به تومان است)

–نهنگ عنبر(۲) ۱۷ میلیارد و ۵۰ میلیون (۵۸روز)

–اکسیدان ۲میلیارد و ۳۵۰ میلیون(۱۷روز)

–رگ خواب ۱ میلیارد و ۸۴۰ میلیون(۲۰روز)

–برادرم خسرو ۱میلیارد و ۸۲۰ میلیون(۵۸روز)

–زیر سقف دودی ۱میلیارد و ۴۵۰ میلیون (۳۰روز)

–مادر قلب اتمی  ۱میلیارد و ۴۱۰میلیون(۳۷روز)

–ویلاییها ۱میلیارد و ۱۸۰ میلیون(۵۸روز)

–آشوب ۴۱۵میلیون (۵۸روز)

–دو عروس ۵۱میلیون(۴۴روز)

–مالیخولیا ۱۳میلیون و ۲۰۰ هزارتومان(۲۰روز)

–مسلخ ۸میلیون و ۶۰۰هزارتومان(۹روز)

–کارگر ساده نیازمندیم ۳۰میلیون(۲روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۶ تیر ۱۳۹۶ - ۹:۳۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=40082

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code