۱۴۰۴۱۴۰۱

نصرالله پژمانفر نماینده مجلس تاکید کرد⇐ادامه تعطیلی سینماها، آینده فرهنگی کشور را با خطری جدی مواجه خواهد‌ کرد/دولت باید درصدد جبران ضرر و زیان کرونایی اهالی سینما برآید

سینماروزان: ممانعت از بازگشایی سینماها حتی با اعمال طرح فاصله‌گذاری صندلیها، مشکلات اقتصادی جدی را برای اهای سینما ایجاد کرده و‌ آینده سینماداری در کشور‌ را با خطری جدی روبرو خواهد کرد؛ درنظر بگیرید که حتی قهوه‌خانه‌ها و باشگاههای بدنسازی هم باز شده ولی بازگشایی سینماها همچنان ممنوع است!!

نصرالله پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با سوره سینما در خصوص وضعیت سینما و اثرات تعطیلی آن در عرصه فرهنگی کشور گفت: مجلس شورای اسلامی ‌باید شرایط را برای فعالیت سینماها فراهم کند چرا که ممانعت از بازگشایی آن ذائقه مردم در استفاده از سالنها را تحت تاثیر قرار داده و عرصه‌های فرهنگی کشور را به رکود می‌کشاند. این در حالی است که سینما مکانی برای تعاملات فرهنگی مردم بوده و تعطیلی آن بر اثر انتشار ویروس کرونا، مقتضیات فرهنگی و تفریحی آن را با چالش روبرو می کند.

وی افزود: اعمال طرح فاصله گذاری صندلی سینماها فرصتی برای جبران بخشی از هزینه سینماها، بهره‌مندی ۴۰ درصدی از صندلی سالن ها و حمایت از سینماداران در شرایط بحرانی است. از طرفی دولت نیز ملزم به حمایت از همه اقشار است.

پژمانفر درباره تصویب طرح و برنامه ای جدید در حمایت از جامعه سینما خاطرنشان کرد: نیازی نیست برای تک تک مشکلات اقتصادی ناشی از انتشار ویروس کرونا در مجلس طرحی مطرح شود چرا که تکلیف قانونی دولت حمایت از همه اقشار در حوادث غیرمترقبه و جبران خسارات ناشی از آن است. کرونا نیز از این قضیه مستثنی نیست و دولت باید درصدد جبران ضرر و زیان مالی اهالی سینما اعم از سینماداران یا سینماگران بیکار در نتیجه کرونا برآید.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص نامه انجمن سینماداران به ریاست جمهوری مبنی بر بازگشایی سالن‌های سینما عنوان کرد:  انتظار داریم دولت و مجلس به همه مسائل رسیدگی کنند. تعطیلی سینماها هم بخشی از مشکلات بخش فرهنگی است که نباید از آن غافل شده و امیدواریم به زودی به آن رسیدگی شود. مسلما تعطیلی سالنها عواقبی دارد و عدم جبران آن، آینده فرهنگی کشور را به خطری جدی خواهد‌ انداخت.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=60499

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code