۲۸۱۰۱۴۰۰

نزدیک به ۳۰۰ سالن فقط برای «رحمان…» و «متری شش و نیم»!!!/«رحمان۱۴۰۰» با انبوه اشارات ۱۸+ و نزدیک به ۱۵۰ سالن و صدها تیزر در آستانه ۱۶میلیارد/«متری شش و نیم» با انبوه سالن و تیزر و بیلبورد در مرز ۱۱میلیارد/«چهارانگشت» در مرز ۵میلیارد/«زندانیها» مماس با ۲٫۵میلیارد قرار گرفت/«ژن خوک» با ۵۰ سالن کمتر به نزدیکی «پیشونی۳» رسید!/امتداد شکست سنگین «غلامرضا تختی» که با حمایت هنگفت فارابی و سیاسیونی نظیر مسجدجامعی به‌دنبال تأیید خودکشی جهان پهلوان بود ولی مخاطبان بدان روی خوش نشان ندادند+آمار کامل فروش

سینماروزان: صدرنشین آمار اکران نوروزی همچنان «رحمان ۱۴۰۰» است که با نزدیک به ۱۵۰ سالن پیشتاز در تعداد سالن است و فراوان تیزر تلویزیونی هم نصیبش شده است و در عین حال مماشات معاونت نظارت با آن موجب شده ابتدا تا انتهایش پر باشد از اشارات ۱۸+!! «رحمان…» در مرز ۱۶میلیاردی شدن قرار گرفته و به دنبال آن «متری شش و نیم» است که به لطف حضور نوید محمدزاده و باز هم تعداد بالای سالن نزدیک به ۱۴۰ سالن و کلی تیزر تلویزیونی در مرز فروش ۱۱میلیارد است. «متری شش و نیم» انبوه بیلبوردهای محیطی هم نصیبش شده است و به لحاظ حجم بیلبورد، هیچ فیلمی به گردش نمی‌رسد.

«پارادایس» و «آشغالهای دوست داشتنی» دو فیلم باقیمانده از اکران زمستان آخرین روزهای اکران خود را حوالی ۵٫۵ میلیارد و ۴میلیارد میگذرانند.

کمدی ایرانی-تایلندی «چهارانگشت» که بخش عمده داستانش در تایلند میگذرد و مدتها از تیزر تلویزیونی محروم بود، در مرز فروش ۵میلیارد قرار گرفته است و کمدی-سیاسی «زندانیها» بدون بیلبوردهای فله ای و بدون شوخیهای اروتیک و بدون استارهای گران سینما و با تأکید بر وجه «حلال» خود فروشش را به نزدیکی ۲٫۵میلیارد رسانده است.

«ژن خوک» و «پیشونی۳» فیلمهای بعدی آمار فروشند که رقابتی تن به تن با هم دارند؛ هر دو از فروش یک میلیارد عبور کرده اند با این تفاوت که «ژن خوک» فقط ۷۰ سالن دارد ولی «پیشونی۳» حدود ۱۲۷ سالن در اختیار دارد!!!

قعرنشین آمار فروش همچنان فیلم «غلامرضا تختی» است که در مضمون بدجوری به دنبال تأیید خودکشی تختی بوده؛ ولی علیرغم انبوه سالن و تیزر و حمایت سیاسیونی نظیر احمد مسجدجامعی و مدیرانی نظیر علیرضا تابش فروشش بعد از ۲۰ روز به سختی به ۷۰۰میلیون رسیده که شکستی سنگین است برای فیلمی که سازندگانش مدعی بودجه تولید ۹میلیاردیش بوده اند و ۳٫۴میلیارد هم مستقیم از فارابی حمایت داشته اند!!

آمار فروش تا ابتدای جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۸  به شرح زیر است:

(تمامی ارقام به تومان است)

–رحمان۱۴۰۰ (۱۵میلیارد و ۸۵۰میلیون)(۲۰روز)

–متری شش و نیم ۱۰میلیارد و ۷۰۰میلیون(۱۹روز)

–پارادایس ۵میلیارد و ۲۵۰میلیون(۷۲ روز)

–آشغالهای دوست داشتنی ۳میلیارد و ۹۵۰میلیون(۵۱ روز)

–چهارانگشت ۴میلیارد و ۹۰۰ میلیون(۲۰روز)

–زندانیها ۲میلیارد و ۳۰۰ میلیون(۲۰روز)

–پیشونی سفید(۳) ۱میلیارد و ۱۵۰میلیون(۲۰روز)

–ژن خوک ۱میلیارد و ۱۰۰میلیون(۱۹روز)

–غلامرضا تختی ۷۰۰ میلیون(۲۰روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۷:۳۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=55535

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code