۳۰۰۶۱۴۰۲

نجات #جیران با توقیف؟

نجات #جیران با توقیف؟

سینماروزان: سریال خانگی #جیران ساخته حسن فتحی به دلیل آنچه شکایت شاکی خصوصی خوانده شده توقیف شد.

 

جیران در ابتدای عرضه و به دلیل ادعاهای مهرداد غفارزاده نویسنده و کارگردان سریال #آهوی_من_مارال بابت استفاده از طرح اصلی مارال برای ساخت جیران گرفتار وقفه در عرضه شده بود ولی در نهایت جیران عرضه شد و بیست قسمت را رد کرد تا حالا که با دستور قضایی باید توقیف گردد.

 

خبرگزاری میزان منسوب به قوه قضائیه قبل از همه خبر توقیف سریال جیران را داده و دلیل آن را شکایت شاکی خصوصی اعلام کرده و متعاقب آن تصویر نامه مقام قضایی به ساترا منتشر شده که دستور توقیف عرضه جیران را داده؛ به دلیل شکایت سازندگان آهوی من مارال. 

 

در دستور قضایی مستند به ماده ۲۹ قانون حمایت از مولفان و در جهت حمایت از بزه دیده(آهوی من مارال)، از ساترا خواسته شده نسبت به جلوگیری از نشر سریال جیران در پلتفرم‌ها، مبادرت نماید. 

 

توقیف #جیران در شرایطی رخ داده که با گذشت بیست و سه قسمت از این سریال و با وجود همه فضاسازی‌های عرضه‌کننده، سریال نتوانست در حد و اندازه‌های ساخته‌های قبلی حسن فتحی و به ویژه فصل اول #شهرزاد یا #میوه_ممنوعه جذابیت داشته باشد.

 

تکراری بودن خط داستانی متکی بر یک مثلث عاشقانه تصنعی، بازی‌های خشک و تاکید بیش از حد بر فضای داخلی حرمسرا و خواجه‌گان ازجمله نقاط ضعف #جیران برشمرده شده و حالا با سکته در روند عرضه #جیران شاید راه نجاتی ایجاد شود پیش روی فتحی برای رهایی از این انتقادات.

با انتشار دستور قضایی برای توقیف سریال جیران، راهی ایجاد شد برای رهایی از انتقادات کیفی به سریال

با انتشار دستور قضایی برای توقیف سریال جیران، راهی ایجاد شد برای رهایی از انتقادات کیفی به سریال

 

 

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=70536

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code