۰۳۰۱۱۴۰۲

ناگفته‌های دهه هشتادی‌ها عیان شد

سعید+الهی

سینماروزان: سعید الهی از فعالان رسانه با دو مستند بلند با موضوعات اجتماعی و دفاع مقدس، تهیه کنندگی را در عرصه سینمای مستند تجربه می کند.

وی که از چندی پیش تهیه و تولید دو مستند بلند سینمایی را در تهران و استان گلستان آغاز نموده است، با تایید این خبر گفت: مستند “هشتادی ها” که با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و توسط امیرحسین خلیل زاده از مستندسازان جوان و درخشان کشورمان کارگردانی خواهد شد، در حال حاضر پژوهش خود را به اتمام رسانده و در مرحله نگارش است.

وی افزود: نویسندگی این مستند را منوچهر اکبرلو مدرس دانشگاه و کارشناس شناخته شده حوزه آموزش و پرورش بر عهده گرفته اند و انشالله ظرف روزهای آتی تصویربرداری آن آغاز خواهد شد.

وی که خود دارای تحصیلات تکمیلی در حوزه علوم ارتباطات اجتماعی است، محوریت کلی این مستند را بررسی روحیات و ناگفته های متولدین دهه هشتاد و تمایزات آنان با نسل های پیشین در عصر دیجیتال عنوان کرد.

الهی در خصوص دیگر مستند خود اظهار داشت: از نیمه دوم سال گذشته با حمایت بنیاد فرهنگی روایت فتح، تولید مستند سینمایی دیگری به کارگردانی فرود عوض‌پور از فیلمسازان تحصیلکرده و باسابقه کشور را آغاز کرده‌ایم که در حال حاضر تدوین نهایی آن در حال انجام است.

وی خاطرنشان ساخت: با توجه به موضوع بسیار خاصی که در طول روایت فیلم برای مخاطب رمزگشایی خواهد شد نام اولیه “پرنده ها درخت را فراموش نمی‌کنند” برای این مستند در نظر گرفته شده که احتمال تغییر آن وجود دارد.

این کارشناس سینما و رسانه در خصوص محتوای مستند مذکور تنها به این جمله اکتفا کرد و گفت: نگاه جستجوگرانه دوربین در این فیلم، فعالیتهای ۴۰ ساله یک گروه ۲۲ نفره انقلابی و بسیجی در شهرستان بندرگز را در قالبی متفاوت و البته غافلگیر کننده به مخاطب معرفی می کند.

شایان ذکر است سعید الهی متولد ۱۳۵۱، دانشجوی دکترای مدیریت رسانه و مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری اندیشه ورزان تصویر گستر است که طی دهه‌های گذشته در بخش های مدیریتی و مشورتی حوزه‌های مختلف فرهنگ و هنر از جمله سینما حضور مستمر داشته است.

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۳:۲۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=60587

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code