۲۴۰۵۱۴۰۱

“مونالیزا” مرد بود یا زن؟+عکس

سینماژورنال: یک محقق برای بررسی نقاشی “مونالیزا” از تکنولوژی اشعه فرابنفش استفاده کرد و مدعی شد که «داوینچی»، برای کشیدن آن، از دو مدل مرد و زن استفاده کرده است.

به گزارش سینماژورنال و به نقل از “شبکه خبری فرهنگ و هنر” سیلوانو وینستی عنوان کرد که با استفاده از تکنولوژی اشعه فرابنفش توانسته لایه بندی این نقاشی را پیدا کند و به اطلاعاتی کلیدی دست یابد.

فرضیه اول این محقق آن است؛ مدلی که در این عکس قرار دارد همان مدلی است که در نقاشی «سنت جان باپتیست» است که به نام «سالای» شهرت یافته و نام واقعی آن «جیاکومو کاپروتی» می باشد.

فرضیه بعدی این است که «داوینچی» در بیشتر نقاشی ها، همچنین نقاشی «مونالیزا» از دو مدل  استفاده کرده و در آخر چهره ای را خلق کرده که از تصوراتش بدست آورده است.

با این که هویت «مونالیزا» در نقاشی نامعلوم است، اما مورخان معتقدند که آن شخصیت نشسته در اثر هنری، «لیزا گراردینی»، یک زن ایتالیایی، که برای این نقاشی، مدل شده است.

اثر هنری «مونالیزا»، معروف به «لبخند ژکوند»، نام یکی از معروف‌ترین تابلوهای نقاشی «لئوناردو داوینچی»، هنرمند مشهور ایتالیایی است که با رنگ روغن بر روی صفحه چوب سپیدار نقاشی شده‌است.

این اثر در طول تاریخ چندین بار ربوده شده، و با این‌که بیش از ۵۰۰ سال از زمان خلقش می‌گذرد اما آسیب چندانی ندیده‌است.

تابلو نقاشی مونالیزا هم اکنون در موزه لوور پاریس نگهداری می‌شود.

سالای
سالای
مونالیزا
مونالیزا
image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=21598

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code