۰۵۰۹۱۴۰۱

ممانعت از پخش تیزر فیلم تازه بهرام رادان در رسانه ملی⇐مورد ممنوع‌التصویری رادان همچنان باپرجاست/پای بازیگر “معمای شاه” هم در میان است

سینماژورنال/مارتا ثناوش: در حالی که بعد از عذرخواهی مکتوب بهرام رادان بابت توئیت جنجالی‌‌اش در حمایت از قانونی شدن ازدواجهای غیرمتعارف در ایالات متحده گمان برده می‌شد مشکلات مربوط به ممنوعیت نمایش تصویر او در رسانه ملی برطرف شده اما گویا این بازیگر همچنان ممنوع التصویر است.

به گزارش سینماژورنال تازه ترین سند این مدعا ممنوعیت پخش تیزرهای تازه‌ترین فیلم رادان با عنوان “حکایت عاشقی” از رسانه ملی است.

“حکایت عاشقی” که توسط احمد رمضان‌زاده کارگردانی شده از دو روز قبل روی پرده رفته اما با اینکه تیزرهای آن به موقع تحویل رسانه ملی داده شده است  و چند بار روی آنتن رفته است اما از جمعه ۲۷ آذرماه جلوی پخش تیزرها گرفته شده است.

تیزر فیلم به دلیل حضور دو بازیگر مرد رد شده است

تهیه کننده این فیلم مسعود جعفری جوزانی که در شرکت متبوع خویش جوزان‌فیلم پخش فیلم را برعهده داشت، در ایران نبود که در این باره از او بپرسیم با این حال رمضان‌زاده کارگردان “حکایت عاشقی” با تأیید رد شدن تیزر “حکایت عاشقی” از سوی ممیزی صداوسیما به سینماژورنال گفت: گویا تیزری که برای پخش به دوستان ارائه شده به دلیل استفاده از تصویر دو بازیگر مرد دچار ممانعت در پخش شده است.

وی ادامه داد: از یک طرف استفاده از تصویر بهرام رادان بازیگر اصلی فیلم محل مناقشه واقع شده و از طرف دیگر تصویر قطب‌الدین صادقی بازیگر و کارگردان سرشناس تئاتر، سینما و تلویزیون.

احمد رمضان زاده با اشاره به اینکه انتظار این است که زودتر از اکران درباره ممنوع التصویری بازیگران به عوامل فیلم بگوبند به سینماژورنال گفت: انتظار این بود که حداقل مدتی زودتر درباره ممنوع التصویر بودن بازیگران فیلم به ما بگویند تا ما هم بتوانیم برای استفاده از دیگر فضاهای تبلیغی برنامه‌ریزی کنیم نه اینکه تیزر چند بار پخش شود و بعد به ناگاه یادشان بیاید فلان بازیگر ممنوع التصویر است.

این کارگردان خاطرنشان ساخت: از یک طرف مدیران رسانه ملی مرتب سینماگران را به استفاده از تسهیلات رسانه ملی در معرفی کالای خود دعوت می کنند و از آن طرف تیزر فیلمی که پروانه نمایش دارد و در مهمترین جشنواره این مملکت اکران شده با ممنوعیت پخش مواجه می‌شود.

احمد رمضان زاده
احمد رمضان زاده در حال هدایت بهرام رادان در پشت صحنه “حکایت عاشقی”

فیلم من سه بار با تعلیق اکران روبرو شد و حالا هم بدون سرگروه روی پرده رفته

رمضان زاده که نویسندگی “حکایت عاشقی” را نیز خودش با همکاری محمود اربابی انجام داده افزود: فیلم من سه بار با تعلیق اکران روبرو شد و حالا هم که روی پرده رفته حتی سرگروه هم ندارد و در اغلب پردیسها به صورت گردشی به آن سانس داده‌اند آن وقت برای پخش تیزر من هم مشکل ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: این اتفاقهای ناراحت کننده در شرایطی رخ می دهد که “حکایت عاشقی” اثریست که روایتی صریح از اتفاقی به نام شیمیایی شدن مردم حلبچه را ارائه میدهد؛ یعنی همان اتفاقی که مدیران فرهنگی مملکت ما بارها فیلمسازان را تشویق به تولید فیلم در این باره کرده اند.

بازیگر “معمای شاه” هم ممنوع‌التصویر است؟

به گزارش سینماژورنال اینکه بهرام رادان به خاطر توئیت جنجالی خود از سوی مدیران رسانه ملی ممنوع التصویر تشخیص داده شود به کنار اینکه قطب‌الدین صادقی بازیگری که در سالهای اخیر در سریالهای مختلف تلویزیونی از “کیف انگلیسی” تا “فوق سری” و “کلاه پهلوی” ایفای نقش کرده ممنوع التصویر باشد به شدت عجیب به نظر می‌رسد.

عجیب تر اینجاست که نام این چهره قدیمی تئاتر ایران در میان بازیگران سریال “معمای شاه” هم دیده می‌شود و وی در این سریال نقش “شاپور ریپورتر” را ایفا کرده است؛ “شاپور ریپورتر” پس از جنگ دوم جهانی به عنوان رئیس شبکه سازمان‌های اطلاعاتی بریتانیا در ایران اقامت داشت!

قطب الدین صادقی
قطب الدین صادقی در نمایی از “حکایت عاشقی”

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=15142

بعدش؟

مطالب مرتبط

2 نظر برای مطلب "ممانعت از پخش تیزر فیلم تازه بهرام رادان در رسانه ملی⇐مورد ممنوع‌التصویری رادان همچنان باپرجاست/پای بازیگر “معمای شاه” هم در میان است"

  1. رضا گفت:

    چند بار پخش شده عامووو
    …………………………….
    سینماژورنال: دوست عزیر! اگر مطلب را کامل خوانده باشید در مطلب هم ذکر شده که چند بار پخش شده و دقیقا از روز جمعه ۲۷ آذرماه جلوی پخش تیزر گرفته شده است.

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code