۰۳۰۱۱۴۰۲

ممانعت از تولید پروژه موشکی حوزه به‌خاطر تحریف تاریخ؟؟؟ یا به‌خاطر رعایت حال مدیر شورای فیلمنامه‌نویسی حوزه؟؟

سینماروزان: سال گذشته باشگاه فیلم سوره متعلق به حوزه هنری پروانه ساخت فیلمی با درونمایه موشکی به نام “به هدی” را گرفت و قصد داشت با حمایت هوافضای سپاه آن را تولید کند ولی درنهایت فیلم تولید نشد.

احسان ثقفی نویسنده “به هدی” چرایی عدم تولید این فیلم را به دو عامل نسبت داده؛ یکی تلقی هوافضای سپاه از تحریف تاریخ در فیلمنامه و دیگری تولید فیلمی مشابه به نام “آفتاب نیمه شب” توسط شهریار بحرانی کارگردان “ملک سلیمان”.

نویسنده “آفتاب نیمه شب” فردی است با نام سیدمحمد حسینی همنام مدیر شورای فیلمنامه‌نویسی حوزه!!!

بر این اساس میتوان حدس زد پروژه مستقیم حوزه به تولید نرسیده تا پروژه‌ای دیگر با حضور مدیری از حوزه به تولید برسد؟؟؟

احسان ثقفی نویسنده پروژه موشکی حوزه در شرح اختلاف با معاونت فرهنگی هوافضای سپاه به مهر گفت: علت اصلی این موضوع، اتفاقاتی از فیلمنامه “به هدی” بود که با واقعیت زاویه داشت و مورد پسند هوافضای سپاه نیز قرار نگرفت. یک جورهایی میزان دراماتیک شدن ماجراها و میزان وفاداری به واقعیت چیزی بود که باعث اختلاف سلیقه شد. البته همان زمان هم در چند جلسه سعی کردیم نظرات را با هم جمع کنیم و پروژه را ادامه بدهیم ولی متأسفانه این اتفاق نیفتاد و نهایتاً منجر به توقف پروژه در آن زمان شد.

ثقفی ادامه داد: فضای ذهنی آن‌ها با این قضیه هم‌خوانی نداشت و منجر به مخالفت آن‌ها شد. بحث اصلی در میزان دراماتیزه کردن داستان و از آن طرف میزان وفاداری به اصل ماجرا بود که مورد قبول دو طرف واقع نشد. البته نکته دیگری هم به وجود آمد و آن ارائه فیلمنامه‌ای از گروه دیگر (آفتاب نیمه شب به کارگردانی شهریار بحرانی و نویسندگی محمد حسینی) به هوافضای سپاه بود. آن‌ها توانسته بودند فیلمنامه‌ای با نشان دادن شخصیت‌های حقیقی به نگارش درآورند و نیروی هوافضا تصمیم گرفت که با آن پروژه همراهی کند و عملاً پروژه «به هدی» کنار گذاشته شد.

ثقفی افزود: به هر حال سلیقه‌ها به هم نزدیک نشد و فرآیند تولید آن فیلم عملاً متوقف شد. سپاه هم پروژه «آفتاب نیمه شب» را جایگزین فیلم «به هدی» و آن را تولید کرد. آن کار، آماده اکران است و حالا باید ببینیم نتیجه کار چطور از آب درآمده است.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۶:۰۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=60558

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code