۱۶۰۵۱۴۰۱

مشاور وزير بهداشت خبر ميركريمي را تكذيب كرد+سخنان صريح او درباره بیماری كيارستمي

سینماژورنال: در حالی که هفته قبل سینماژورنال در گزارشی از احتمال ابتلای عباس کیارستمی به سرطان روده خبر داده بود(اینجا را بخوانید) روز گذشته رضا میرکریمی این خبر را تکذیب کرد و آن را شایعه خواند.

کارگردان-تهیه‌کننده-مدیرعامل-دبیر جشنواره سرطان را تکذیب کرد

به گزارش سینماژورنال میرکریمی که در ماههای اخیر علاوه بر کارگردانی و تهیه کنندگی، مدیرعامل خانه سینما هم شده و البته دبیر بین الملل فجر هم هست در گفتگو با “ایسنا” در پاسخ به اینکه آیا شایعه سرطان این کارگردان صحت دارد؟ گفته بود: اینگونه نیست و من خواهش می‌کنم از ترویج این شایعات جلوگیری شود و از همه می‌خواهم که برای سلامتی ایشان دعا کنند.

مشاور وزیر بهداشت سرطان را تأیید کرد

با این حال امروز دکتر عباس زارع‌نژاد مشاور وزیر بهداشت و رییس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت با بیان اینکه عباس کیارستمی از سرطان دستگاه گوارش رنج می‌برد به “ایسنا” گفت: به دستور وزیر بهداشت، تیمی از اساتید مجرب به سرپرستی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، مسوول رسیدگی به درمان وی شدند. البته پیش از آن هم اقدامات درمانی لازم برای کیارستمی انجام شده بود.

زارع نژاد افزود: پس از اطلاع از بیماری و بستری این کارگردان ارزنده کشورمان در یکی از بیمارستان‌های خصوصی تهران، وزیر بهداشت به عیادت وی رفت و از نزدیک در جریان روند درمانی وی قرار گرفت.

مشاور وزیر بهداشت با بیان اینکه کیارستمی به لحاظ جسمی در شرایط سختی است گفت: امیدواریم دستگاه‌های مسوول در مورد شخصیت‌های هنری احساس مسوولیت بیشتری داشته باشند. وزارت بهداشت از زمانی که از وضعیت کیارستمی مطلع شد، در بالاترین سطح بر بالین وی حاضر و دستورات و اقدامات لازم برای درمان وی را انجام داد.

امید که در خبررسانی راستگو باشیم

سینماژورنال ضمن ابراز خرسندی نسبت به پیگیری روند درمان کیارستمی توسط مقامات بالادستی وزارت بهداشت، امیدوار است هنرمندان مملکت ما اگر می‌خواهند درباره همکاران خود اطلاع رسانی کنند یا این کار را نکنند یا به درستی به انعکاس اخبار بپردازند چراکه قرار دادن خبری در اختیار مخاطب و سپس تکذیب آن خبر به فاصله زمانی اندک توسط یک مدیر دولتی فقط و فقط خوش بینی مخاطبان را نسبت به منبع ابتدایی خبر از بین می برد.

سالهاست كه در اغلب نقاط دنیا به علت گردش آزاد اطلاعات كوچكترين مشكلات مشاهير و افراد معنون و سرشناس بي كم و كاست، دقيق و به عنوان تمام حقيقت از سوي روابط عمومي يا ريييس دفترشان و يا مدير برنامه و حتي وكيل خانوادگي شان اعلام مي شود تا طرفداران آنها در جريان اتفاق رخ داده قرار بگيرند و رفتار هاي شبه عاطفي كه مثلاً “چو نندازيم” ، “زشته”، “مردم حالا ندونن”، “به گوش خودش نرسه  يه موقع” و … كه خبر رساني ميركريمي هم بروزي از اين شيوه بود، منسوخ شده است.

البته که به نظر می رسد به این آشفتگی خبررسانی، غيبت دو فرزند كيارستمي، احمد و بهمن، كه در اين جور مواقع سخنگويي خانواده را برعهده مي‌گيرند، بيشتر دامن زده باشد.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=20330

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code