۲۵۰۵۱۴۰۱

مسئول بخش مستند جشنواره فجر معرفی شد

سینماژورنال: دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در حکمی مرتضی رزاق کریمی را به عنوان مسوول بخش مستند سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر منصوب کرد.

به گزارش سینماژورنال در حکم محمد حیدری آمده است:

جناب آقای مرتضی رزاق کریمی

اگر بپذیریم که سینما آینه تمام نمای فرهنگ و هویت یک جامعه است ، سینمای مستند حساس ترین و شفاف ترین بخش این آینه برای انعکاس واقعیت ها به حساب می آید. چنین بخش پر اهمیتی از جشنواره فیلم فجر نیازمند تجربیات ارزشمند حضرتعالی در این حوزه  است. به همین سبب طی این حکم مسوولیت بخش مستند جشنواره سی و چهارم فیلم فجر به جنابعالی سپرده می شود. از خداوند متعال توفیق روز افزون را برای شما خواستارم.

سوابق مرتضی رزاق کریمی

مرتضی رزاق کریمی متولد ۱۳۴۲ دانش آموخته رشته اقتصاد است . وی از سال ۱۳۷۱ با تاسيس دگا فيلم تهيه وتوليد فيلم‌های مستند و داستان مختلف در ايران ، همكار در توليدات مستند با كشورهای اروپای به ویژه اتریش را آغاز كرد.

حضور در هیات داوری بخش مستند هشتمين دوره جشن خانه سينما، هيات انتخاب جشنواره بين المللی فيلم كوتاه تهران ، عضویت در هیات داوری اولین دوره جایزه بزرگ شهید آوینی ،عضویت در هیات داوری بخش مستند و بخش سینمایی یازدهمین دوره جشن خانه سینما، عضویت در هیات انتخاب نخستین دوره جشنواره مستند سینما حقیقت، عضویت در هیات انتخاب فیلم ایرانی آکادمی اسکار، معاون فرهنگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، عضو پژوهشکده سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عضو هیات انتخاب بخش سینمای ایران در بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجراز جمله فعالیت های فرهنگی وی است.

وی تهیه کنندگی آثار مستند و سینمایی همچون مجموعه ۵ قسمتی خاطراتی برای تمام فصول، مجموعه ۲۸ قسمتی خانواده در ایران با ۱۰ کارگردان از سه نسل سینمــای ایــران ، سفــر به شرق ناشناخته به کارگردانی ولفگانگ تالر ، سفرنامــه تاورنــیه (تولید مشترک با سوئیس) به کارگردانی فیلیپ نیکوله  ، مستند «کریستین» ، مستند «لاله و لادن» ، یاد و یادگــار، این زن حرف نمی زند ، چه کسی امیـر را کشت ، حس پنهـان بر عهده داشته است.  همچنین برخی از فيلم‌های توليد شده درجشنواره‌های داخلی و بين المللی (فجر، رشد، يادگار، صدا و سيما، ونكوور، مارسی، آمستردام ، کن و برخی ديگر) حاضر و جوايز و تقديرنامه‌هايی دريافت کرده اند.

سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر به دبیری محمد حیدری ۱۲ تا ۲۲ بهمن برگزار می شود.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴ - ۷:۵۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=14195

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code