۰۱۰۷۱۴۰۲

مرگ دردناک آرش میراحمدی؛ کمدینی که عاشق آتاری و پلی‌استیشن بود و در کارهای کودک گل کرد!

سینماروزان/حامد مظفری: آرش میراحمدی بازیگر طنز تلویزیون و سینما در ۵۲سالگی و به دلیل ابتلا به سرطان کبد، فوت شد.

آرش میراحمدی زاده ۴ تیر ۱۳۵۰ در فراشبند فارس و فارغ‌التحصیل تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود و کار کمدی حرفه‌ای را با مجموعه نوروز۷۲ ساخته داریوش کاردان شروع کرد.

میراحمدی هرچند مانند برخی از بازیگران مجموعه نوروز۷۲ و بخصوص مهران مدیری نتوانست این حضور را پلی کند به سمت تنوع فعالیت ولی در کمدی آیتمیک به یکی در قابل اتکاترین بازیگران تلویزیون بدل شد.

او در مجموعه های خنده‌بازار، شکرآباد و دست انداز هر سه به کارگردانی شهاب عباسی، از بازیگرانی بود که خیلی خوب با درک موقعیت به ایفای نقش می‌پرداخت و بداهه‌های به اندازه و دلنشین داشت.

آرش میراحمدی تجربیات سینمایی خاص خود را هم داشت همچون تارزن و تارزان، معجزه خنده و نیمه پنهان ولی از اواسط دهه نود و با بازی در محله گل و بلبل در کنار داریوش فرضیایی(همان عموپورنگ) تبحر خود در ارائه کاراکترهای طنازانه برای کودک و نوجوان را هم نشان داد.

مرگ آرش میراحمدی بازیگر

مرگ آرش میراحمدی بازیگر

استقبال از کاراکتر نون خالی خور در سریال محله گل و بلبل موجب شد در دو مجموعه بچه محل و کلبه عمو پورنگ، میراحمدی همچنان کنار عمو پورنگ حضور داشته باشد.

آرش میراحمدی قدرت بالایی در اجرای استندآپ‌ داشت و بارها شد که به دعوت مراکز خیریه بی دریافت وجه، چند ساعتی به اجرای استندآپ و خوشحال کردن برای کودکان محروم پرداخت.

میراحمدی که سابقه گویندگی در رادیو و حتی نریشن گویی برای سریال زیر آسمان شهر را هم داشت عاشق بازی‌های کامپیوتری بود و از دوران آتاری تا میکرو و پلی‌استیشن را تجربه کرده بود و به این اذعان داشت که هنوز هم عاشق صدای خالی کردن بنزین هواپیما در بازی آتاری است و در عین حال میگفت سینما و بازی‌های رایانه‌ای روزبروز در حال نزدیکتر شدن هستند.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=77794

بعدش؟

مطالب اخیر

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code