۰۷۱۱۱۴۰۱

مرگ کامران نوزاد؛ بازیگر گرفتار آلزایمر در آمریکا!+عکس

کامران نوزاد +آذر فخر+نمایش سلطان مار

سینماروزان/مهدی فلاح‌صابر: کامران نوزاد بازیگر قدیمی تئاتر، سینما و تلویزیون بعد از مدتها ابتلا به آلزایمر در آمریکا مرحوم شد.

کامران نوزاد متولد ۱۳۱۶ بود و کار بازیگری را با فعالیت های تئاتر و همراهی با گروه هنر ملی شروع کرد.

همکاری با بهرام بیضایی در نمایش #سلطان_مار از جمله کارهای ماندنی نوزاد بود. وی در #سرگذشت_مرد_خسیس با فتحعلی آخوندزاده و در اجرایی از #بازرس نیکلای گوگول با عزت انتظامی همکاری ورد.

کامران نوزاد علاوه بر بازی در سریالهایی تلویزیونی مثل #طلاق، #اعتیاد و #لحظه، سابقه فعالیت سینمایی هم داشت. نوزاد مشاور فیلمنامه #علی_کنکوری بود و در فیلم‌هایی مثل #ملکوت و #صحرای_تاتارها بازی کرده بود.

نوزاد پس از انقلاب به همراه همسرش #آذر_فخر، از ایران مهاجرت و در سال‌های هجرت در فیلم‌هایی مثل فرستاده، مهمانان هتل آستوریا و تعدادی نمایش در آمریکا روی صحنه رفت.

چند سال قبل از مرگ کامران نوزاد مراسم بزرگداشتی برایش در آمریکا برگزار شد و در این مراسم امثال بهرام بیضایی، علی پورتاش، پرویز صیاد، علی فخرالدین و هوشنگ توزیع و… حضور داشتند.

آذر فخر همسر کامران نوزاد از بازیگران توانمند تئاتر ایران بود که در سالهای هجرت کنار همسرش در حومه سانفرانسیسکو، زندگی کرد و در روزگار ابتدای او به آلزایمر، توجهش به او را صدچندان نمود…

کامران نوزاد بازیگر قدیمی فوت شد/تصویر بالا کامران نوزاد را در وسط تصویر در پشت صحنه نمایش سلطان مار می بینید و تصویر پایین کامران نوزاد را کنار همسرش آذر فخر

کامران نوزاد بازیگر قدیمی فوت شد/تصویر بالا کامران نوزاد را در وسط تصویر در پشت صحنه نمایش سلطان مار می بینید و تصویر پایین کامران نوزاد را کنار همسرش آذر فخر

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=72369

بعدش؟

مطالب اخیر

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code