۰۸۰۱۱۴۰۲

مرور زندگی خواننده ای که به آشوبی برای نظام پهلوی بدل شد!

سینماژورنال: کاظم راست گفتار بعد از کمدی-خیابانی “چک” سه سالی میشد که میخواست فیلمنامه های مختلفی را بسازد؛ فیلمنامه هایی سینمایی مانند “آشوب” و “سفر کیمیا” و البته یک سریال به نام “نون خامه ای”. در این بین تولید “نون خامه ای” بعد از گذشت چند هفته ای از فیلمبرداری متوقف شد و “سفر کیمیا” نیز به بن بست مالی خورد.

“آشوب” نیز مشکلاتی را در اداره نظارت تجربه کرده بود و برای همین نمیتوانست پروانه ساخت بگیرد تا اینکه بالاخره پروانه ساخت فیلم صادر شد.

 راست گفتار در گفتگو با  سینماژورنال درباره اینکه آیا “آشوب” را با جرح و تعدیل نسبت به نسخه اصلی خواهد ساخت یا نه بیان کرد: البته لحن فیلمنامه کمی تند و تیز است اما در بررسیهای مجدد باز هم طوری پیش رفتم که این تند و تیزی از بین نرود چون داستان زمینه ای اجتماعی دارد و البته انتقاداتی در آن مطرح میشود که نمیتوان آنها را حذف کرد.

راست گفتار با اشاره به خط داستانی “آشوب” گفت: این فیلم داستان زندگی یک جوان را در دوران پیش از انقلاب روایت میکند؛ جوانی که جزو اولین تحصیلکردگان ادبیات دانشگاه تهران به شمار می رود اما شرایط طوری پیش میرود که در ابتدا به عنوان پیش پرده خوان و خواننده با نام مستعار “آشوب” در تئاترهای لاله زار به فعالیت می پردازد و در میانه دهه های بیست و سی خورشیدی به دلیل فساد حاکم در دستگاه حاکم به آشوبی برای نظام پهلوی بدل میشود و بلایای زیادی سر خودش و اطرافیان می آورد.

برای فیلمبرداری به دنبال لوکیشنهای واقعی میروم

وی با بیان اینکه به واسطه اینکه بخش عمده داستان فیلم در حدودا شش تا هفت دهه قبل میگذرد و همین هزینه های تولید را بالاتر می برد خاطرنشان ساخت: برای فیلمبرداری به دنبال لوکیشنهای واقعی میروم. البته از شهرک سینمایی هم استفاده میکنم اما سعیم بر آن است که لوکیشنهایی واقعی را در نقاط مختلف ایران و از جمله چند شهر در جنوب پیدا کرده و از آنها برای فیلمبرداری استفاده کنم اما در هر صورت طراحی صحنه کار زمان زیادی می برد و هزینه بر است.

“آشوب” پربازیگر است

این کارگردان که ساخت آثاری چون “نقاب” و “زنان ونوسی مردان مریخی” را در کارنامه دارد درباره روند پیش تولید “آشوب” گفت: این روزها در مرحله جذب بازیگر هستیم. فیلممان پربازیگر است و نیاز داریم به بازیگران حرفه ای که نقشهای اصلی را بین آنها توزیع کنیم.

بازیگر اصلی علاوه بر سیمای مناسب باید صدای مناسب هم داشته باشد

راست گفتار ادامه داد: برای نقش اصلی دنبال بازیگری هستم که علاوه بر سیمای مناسب، صدای خوبی هم داشته باشد و برای همین شاید پروسه انتخاب بازیگر قدری زمان ببرد.

بازیگران فیلمهای قبلی در گروه بازیگران جدیدم حاضر نیستند

کاظم راست گفتار پیرامون اینکه آیا بازیگرانی که در آثار قبلی اش با او همکاری داشته اند در این فیلم هم ظاهر خواهند شد گفت: نه، تقریبا میتوان گفت هیچ کدام از گزینه هایم برای بازیگران اصلی، جزو بازیگرانی که با آنها سابقه همکاری داشته ام نیستند.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=24

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code