۱۸۰۵۱۴۰۱

مدیر مرکز گسترش: در سال جدید چهار فیلم تجربی و سه انیمیشن تولید خواهیم کرد!!⇔پرسش اول: آیا تولید این هفت پروژه به خودیان شکست خورده محول خواهد شد؟؟/پرسش دوم: آیا بهتر نیست قبل از اتلاف بیت المال در پروژه های تازه، تکلیف پروژه های مدتها پشت خط اکران مانده مرکز گسترش و فی المثل فیلم “کاکا” مشخص شود؟؟

سینماروزان: زمزمه های تغییر و تحول در زیرمجموعه های سازمان سینمایی همچنان وجود دارد و در این اوضاع،  مدیران فعلی زیرمجموعه ها تلاش بالایی میکنند که با مصاحبه و دید و بازدید بر تثبیت مدیریت خود صحه بگذارند.

محمدمهدی طباطبایی نژاد مدیر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی نیز از جمله مدیرانیست که زمزمه های حذفش از سازمان شنیده میشود ولی خودش بی توجه به این زمزمه ها از برنامه های آینده اش در مرکز گسترش گفته است.

طباطبایی نژاد با اشاره به پروسه تخصیص بودجه تولید فیلم تجربی به مرکز گسترش به “صبا” گفت: فارابی متولی حمایت از سینمای حرفه ای  است و فیلمها در آن جا حمایت می شود، ولی در این چند سال با تغییراتی که رخ داده جایی برای حمایت از فیلم های تجربی نداشتیم و با تصمیم حسین انتظامی قرار شد با حمایت سازمان سینمایی مرکز گسترش به مسئولیت گذشته خود بازگردد و بحث تولید فیلم های سینمایی تجربی در مرکز در سال ۹۸ محقق شود. ما هم قول دادیم حداقل ۴ فیلم سینمایی تجربی هم در ساختار و هم در فرم تولید کنیم. لزوما هم لازم نیست فیلمساز فیلم اولی باشد و ممکن است فیلمسازی چندین فیلم ساخته و فیلم جدیدش را بخواهد تجربی بسازد که ما از آن ها حمایت می کنیم. بر این اساس تعداد فیلمهای سینمایی انیمیشن که قرار است کلید بزنیم افزایش پیدا خواهند کرد. بودجه ساخت سه فیلم انیمیشن در اختیار ما قرار گرفته که آن شاالله به زودی آنها را شروع خواهیم کرد.

⇓⇓⇓

به گزارش سینماروزان فارغ از آن که بازگشت تولید فیلم بلند به مرکز گسترش که در ابتدای دولت روحانی به فارابی محول شد معنایی ندارد جز اختراع از نوی چرخ دو پرسش کلیدی هم حول سخنان مرکز گسترش وجود دارد.

پرسش اول: آیا تولید این هفت پروژه (شامل چهار فیلم بلند و سه فیلم انیمیشن) به خودیان شکست خورده محول خواهد شد؟؟ یا در واسپاری پروژه ها سینماگران دارای کارنامه موثر در ارتباط با مخاطب برگزیده خواهند شد؟
 

پرسش دوم: آیا بهتر نیست قبل از صرف بیت المال در پروژه های تازه، تکلیف پروژه های مدتها پشت خط اکران مانده مرکز گسترش و فی المثل فیلم “کاکا” که مدتها بعد از تولید هنوز قرارداد اکرانش هم بسته نشده مشخص شود؟؟

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=56028

بعدش؟

مطالب مرتبط

5 نظر برای مطلب "مدیر مرکز گسترش: در سال جدید چهار فیلم تجربی و سه انیمیشن تولید خواهیم کرد!!⇔پرسش اول: آیا تولید این هفت پروژه به خودیان شکست خورده محول خواهد شد؟؟/پرسش دوم: آیا بهتر نیست قبل از اتلاف بیت المال در پروژه های تازه، تکلیف پروژه های مدتها پشت خط اکران مانده مرکز گسترش و فی المثل فیلم “کاکا” مشخص شود؟؟"

 1. رضایار عزیزی گفت:

  اقای طباطبایی نژآد بهتر نیست خودتون قبل از اینکه تعویض بشین استعفا بدین
  ؟؟؟
  به نظرتون کدام کارکردتون صحیح بوده در این شش سال که باز میخواین بمونین
  بسه دیگه
  برید بزارید امثال افریده بیان که به همه جوونا بها میدن

 2. الی حسینی گفت:

  فیلم کاکا رو بودجه شو همین اقای طباطبایی داد که قبلا خودش در فیلم با دیگران سماواتی مجری طرح بود
  اسم این کارو چی میزارید؟
  چرا بین این همه آدم باید به سماواتی که خودش مجری طرحش بوده کار بده؟

 3. مصیری گفت:

  چهار فیلم تجربی رو هم لابد میدن به امثال سماواتی و عسکرپور و اسعدیان و بقیه رفیق و رفقا؟؟؟

 4. نظرعلیان گفت:

  اقا شما همون عدالتو بین مستندسازا برقرار کن
  نمیخواد بری فیلم داستانی هم بسازی
  واللهههه

 5. علیرضا باشکندی گفت:

  اقای طباطبایی لطف کن بگو در این پنج شش سال
  چند تا چهره مستند کشف کردی؟؟
  ؟؟؟
  به این سوال جواب بده و بعد بیا فیلم تجربی تولید کن

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code