۰۶۱۱۱۴۰۰

مخالفت ارگان تولیدکننده «ماه گرفتگی» با اکران این فیلم ضدّفتنه؟؟⇐تهیه‌کننده پاسخ داد

سینماروزان: آخرین فیلم سینمایی با مضمون اتفاقات پس از انتخابات۸۸ با نام «ماه گرفتگی» که با بودجه انجمن دفاع مقدس تولید شد دو سال بعد از تولید و رونمایی در جشنواره هنوز روی پرده نرفته!

درباره این عدم اکران حرف و حدیث فراوان است؛ از پیدا نشدن پخش کننده به خاطر کیفیت پایین فیلم تا تغییر و تحول در مدیریت انجمن دفاع مقدس و عدم علاقه مدیران تازه انجمن به اکران این فیلم.

هادي انباردار تهيه‌كننده «ماه گرفتگي» درباره مشکلات اکران این فیلم به «جوان» مي‌گويد: ما دو سه تا مشكل داشتيم؛ اول اینكه پروانه نمايش به فيلم نمي‌دادند. از سوي ديگر بحث جابه‌جايي مديران انجمن را داشتيم كه تا مي‌خواستيم به نتيجه‌اي برسيم يك مدير ديگر جانشين مي‌شد. اين موضوعات باعث شد مسئله «ماه گرفتگي» تا امروز ادامه پيدا بكند.

انباردار ادامه میدهد: ما با انجمن سينماي انقلاب و دفاع مقدس به توافق رسيديم كه اين فيلم را اكران كنيم. چون فيلم بعد از جشنواره فيلم فجر نياز به انجام برخي اصلاحات مورد نظر كارگردان داشت، ما مسئله اكران عمومي را منوط كرديم به اينكه اصلاحات مورد نظر آقاي اطيابي به عنوان كارگردان اثر صورت بگيرد. واقعيت اين است كه اين اصلاحات در خدمت تندتر كردن ريتم فيلم و ارتباط بهتر مخاطب با موضوع فيلم است و اين مهم با كم شدن برخي از پلان‌هاي «ماه گرفتگي» شكل مي‌گيرد، هر چند در نهايت باعث كم شدن زمان كلي فيلم مي‌شود. با اين حساب ما آماده اكران و تصميمات نهايي هستيم. استنباط بنده از وضعيت اكران فيلم «ماه گرفتگي» با توجه به ماراتن اكراني كه الان وجود دارد اين است كه نيمه دوم امسال بتوانيم فيلم را اكران بكنيم.

وي در رابطه با انتشار اخباري مبني بر وجود اختلاف نظر بين كارگردان و مجموعه سينماي انقلاب و دفاع مقدس در رابطه با اصلاحات مورد نياز در فيلم «ماه گرفتگي» اظهار مي‌كند: خب نظر آقاي اطيابي اين است كه فيلم متعلق به كارگردان است و كسي نبايد در اين زمينه اعمال نظر خاصي را انجام بدهد، ضمن اينكه بايد دوستان اجازه بدهند قصه فيلم بر اساس آنچه در فيلمنامه اثر روايت شده بدون هيچ كم و كاستي بر همان اساس جلو برود، البته اين نكته را هم بايد ذكر كنم كه اين حذفيات و اصلاحات، تماماً خواسته‌هاي آقاي اطيابي به عنوان كارگردان فيلم است و نه دوستان انجمن.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=51090

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code