۱۲۰۳۱۴۰۲

مخالفت ارشاد با آوازخوانی پولاد در «قاتل اهلی»؟!+واکنش پولاد به این ماجرا

سینماروزان: تازه ترین فیلم مسعود کیمیایی با نام «قاتل اهلی» از هفته آینده ۲۶ مهرماه در گروه آزادی روی پرده خواهد رفت و در فاصله کوتاهی که تا اکران مانده شنیده‌هایی طرح شده درباره عدم صدور مجوز تیزرهای تبلیغاتی فیلم به دلیل آوازخوانی پولاد کیمیایی.

به گزارش سینماروزان بعد از حواشی پیش آمده بر سر حضور برخی خوانندگان غیرمجاز به عنوان بازیگر در هنرهای نمایشی، نوعی سختگیری درباره آوازخوانی در سینما و تئاتر ایجاد شده و نتیجه اینکه تمامی آنها که میخواهند در فیلمهای سینمایی یا محصولات نمایشی آوازخوانی کنند باید مجوز دفتر موسیقی ارشاد را داشته باشند.

پولاد کیمیایی خودش درباره ماجرای پیش آمده به «تسنیم» گفت: آن چیزی که من راجع به آهنگ‌ها و خوانندگی در فیلم «قاتل اهلی» شنیده‌ایم این است که ایراداتی برای آهنگ‌های کلیپ تبلیغاتی این فیلم وارد شده است که به نظرم بی‌مورد است، چرا که این آهنگ‌ها بخشی از فیلمی است که پیش از این پروانه نمایش دریافت کرده است و به نظرم نباید نیازی به دریافت مجوز برای آهنگ‌ها داشته باشد. البته فکر نمی‌کنم مشکلی در این باره داشته باشیم، چرا که پیش از فیلم‌های بوده‌اند که چنین ماجرایی برایشان پیش آمده و به راحتی اکران شده‌اند.

آنچه که پولاد درباره روال پیشین آوازخوانی بازیگران در فیلمها گفته کاملا درست است؛ یعنی پیشتر پروانه نمایش ارشاد تأییدی بود بر آوازخوانی بازیگران اما گویا در روال جدید هر نوع خوانندگی در آثار سینمایی و نمایشی باید به تأیید دفتر موسیقی ارشاد برسد و از قرائن پیداست دفتر موسیقی ارشاد به آوازخوانی پولاد کیمیایی مجوز نداده است و همین باعث شده که تیزرهای «قاتل اهلی» با مشکل پخش مواجه شوند.

باید منتظر ماند و دید آیا مشکل دفتر موسیقی ارشاد با صدای پولاد فقط مربوط به تیزرهای «قاتل اهلی» است یا آن که در نسخه اکران هم صدای پولاد با صدای خوانندگانی دیگر جایگزین خواهد شد؟

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۷:۳۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=43787

بعدش؟

مطالب مرتبط

7 نظر برای مطلب "مخالفت ارشاد با آوازخوانی پولاد در «قاتل اهلی»؟!+واکنش پولاد به این ماجرا"

 1. محسن مستعان گفت:

  این همه درگیر شدن به خاطر کم و زیاد کردن نقش ایشون در قاتل اهلی
  اخر هم صداشو حذف کردن
  راست گفتن خدا جای حق نشسته

 2. ترانه مقدم گفت:

  الانه که باید بگیم
  زهرمآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآاااررر

 3. مرجان مرزی گفت:

  مگه اواز خونده؟
  مگه بلده اواز خوانی؟
  احتمالا چون مادرش اوازخوان بوده فکر کرده ایشون هم میتونه آواز بخونه؟

 4. مصیری گفت:

  چه اوضاع هشلهفتی شده
  خواننده ها بازیگر میشن
  و بازیگرا میشن خواننده
  مثل اینکه قصاب بره نجاری بزنه
  و نجار بره تراشکاری بزنه
  چرا هر کی سعی نمیکنه کار خودشو تا انتها انجام بده

 5. تلألو گفت:

  بازی ایشون هم چنگی به دل نمیزد
  چه برسه که حالا اوازخوان شده

 6. وحدت دوست گفت:

  بنده خدا “پولاد” زیر سایهٔ یک “عالیجناب خودشیفته” و “معترض بالفطره” که خود را “نخبه و نابغهٔ دهر” میپندارد بزرگ شده و جرات نفس کشیدن در مقابل ایشان را ندارد.

  از یک طرف “پدر” را ستایش می‌کند و از طرفی‌ احتمال دارد گاهی از او بیزار باشد، چون هیچ کس او را به خاطر خودش مورد توجه قرار نمیدهد و بعد از چند دقیقه همه سراغ “بابا کیمیا” را میگیرند. یعنی‌ وقتی از او می‌‌پرسند حالت چطوره، یا چه میکنی‌ بیشتر منظورشان حال و احوال پدرش است نه خودش!
  پولاد، چهره سینمایی خاص ندارد، و در خیابان از هر ده نفر، پنج نفر شبیه او هستند. بهتر بود، خودش ایفای نقش در فیلم پدر را نمیپذیرفت و فقط پشت دوربین با ایشان همکاری میکرد.
  مقابل “فروتن بزرگ” یا “حامد بهداد” بازی کردن، کار هر کس نیست و پولاد انرژی‌ و توان لازم را ندارد، احتمالاً به همین دلیل آقاجان با فروتن و بهداد قهر کرد …

  یک مونولوگ برای پولاد در مقابل پرترهٔ پدرش:
  پدر تو را ستایش می‌کنم و ارج مینهم، به تمسخر کننده‌ها در سالن سینما “زهر مار” می‌گویم و پایش بیفتد به خاطر تو کتک کاری هم می‌کنم، اسم تو در‌های بسیاری را به روی من گشود، تو را مراد و معلم خود میدانم، به تو مدیونم ..
  ولی‌ با تمام این حرفها پدر جان “اعصابم از دست تو خورد و خمیر شده، میفهمی؟ خورد و خمیر …”

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code