۱۰۰۷۱۴۰۱

#محمد_آفریده در گفتگویی تازه اظهار داشت⇐روزمرگی‌ در مراکز دولتی، انرژی لازم را از فیلم کوتاه سازان گرفته!/فیلم کوتاه را باید به‌عنوان یک سینمای مستقل مورد توجه قرار داد و نه یک‌ سکوی پرش ابتر!/انجمن سینمای جوان باید نگاه جدیدی به آموزش داشته باشد!/ انجمن نباید رقیب بخش‌های فعال در حوزه آموزش و تولید باشد!/جشنواره کوتاه باید از جشنواره فجر هم محکم‌تر باشد!

محمد آفریده

سینماروزان/کیوان بهارلویی: نگاه ما به فیلم کوتاه “سینمای مستقل” است. اما چرا سینمای مستقل؟چون فکر می کردیم اگر فیلم کوتاه مستقل در فکر و ذهن روح فیلمساز شکل نگیرد و فیلمساز فقط به عنوان یک سکوی پرش به آن فکر کند این سینما ابتر خواهد بود.

محمد آفریده از مدیران خوشنام سینما با بیان مطلب فوق بیان داشت: در سینمایی که همه فکر کنند فیلمسازی فیلم کوتاه، یک موضوع سر راهی و موقت است، یقینا به همه ظرفیت‌های هنری و ساختاری و فنی آن دست پیدا نخواهند کرد. اینکه از خروجی این سینما، سینمای بلند بهره خواهد برد، شکی در آن نیست. اما با نگاه به سینمای مستقل، فیلمساز همه وجودش را در اثرش درگیر می‌کند.

آفزیده ادامه داد: در دوران مدیریت، من فکر می‌کردم باید جشنواره فیلم کوتاه تهران از جشنواره‌های دیگر حتی فجر هم پرقدرت تر و محکم‌تر برگزار شود. برای همین بیشترین مهمان‌های ایرانی و خارجی را به جشنواره دعوت می‌کردم و سعی داشتم بیشترین توجه را با پوشش‌های خبری و برنامه سازی برای بهتر دیده شدن سینمای کوتاه به وجود بیاورم. این نگاه و توجه به این سینما، خیلی از گرفتاری‌های مدیریت سینما را هم برطرف می‌کرد، چرا که فیلمسازان جوان وقتی همه شرایط و مشوق‌ها و احترام‌های لازم را در این سینما می‌دیدند، فشار کمتری به سینمای بلند وارد می‌کردند.

آفریده افزود: فیلم کوتاه با توجه به شرایطی که تکنولوژی با خود به ارمغان آورده و فیلمسازان با واسطه کمتری همچون قلم می‌توانند تجربه‌های فیلمسازی خود را انجام دهند و حضور سینمای جوان و مراکز متعدد و …از بعضی جهات شرایط خوبی دارند اما ناهماهنگی و روزمرگی‌ها در مراکز و سازمان‌ها، متاسفانه انرژی و توان لازم را برای همراهی با این نسل خلاق و سازنده ندارد. جوانان خلاق ما بیش از همه به اعتماد و تلاش نیاز دارند.

محمد آفریده اظهار داشت: در طول این سال‌ها فکر می‌کنم بیش از ۱۰۰ هزار هنرجوی فیلمساز در انجمن سینمای جوان، دوره فیلمسازی را گذرانده باشند و این یکی از افتخارات آن است. بسیاری از فیلمسازان توانمند ما در انجمن حضور فعال داشته‌اند اما یک نکته را نباید فراموش کرد و من همواره به آن در طول مدیریت خود توجه می‌کردم‌ و آن مقتضیات هر دوره است. یک زمانی هیچ مرکز و آموزشگاه مهمی در تهران و ایران نبود اما در حال حاضر مراکز و سازمان‌ها و آموزشگاه‌های فراوانی توسط همان آموزش یافته‌های انجمن در شهرستان‌ها درحال فعالیت هستند. بهتر است انجمن با توجه به مقتضیات حاضر نگاه جدیدی به آموزش داشته باشد. انجمن هیچ‌وقت نباید رقیب بخش‌های خصوصی فعال در جامعه در حوزه آموزش و تولید باشد.

محمد آفریده مدیر خوشنام توصیه هایی جدی به مدیران انجمن سینمای جوان کرده است

محمد آفریده مدیر خوشنام توصیه هایی جدی به مدیران انجمن سینمای جوان کرده است

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=71450

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code