۲۶۱۰۱۴۰۰

محمدهادی کریمی کارگردان مستقل سینمای ایران روی آنتن زنده⇐سرمایه‌گزارانی وارد سینما شده‌اند که از پیش به استقبال ضرر رفته‌اند!/با تهیه‌کنندگانی روبروییم که هدفشان از تولید فیلم، تولید فیلم نیست!!!/باید تکلیف تهیه‌کنندگانی که پرونده سوءاستفاده‌ مالی‌شان باز است، هرچه سریعتر مشخص شود

سینماروزان: در سالهای اخیر با حضور سرمایه‌گزارانی در سینما و شبکه خانگی روبرو بوده‌ایم که سرمایه‌هایی هنگفت را برای تولید به کار می‌گیرند و در بسیاری از موارد هم پروژه‌هایشان دچار شکست مالی می‌شود اما همچنان به حیات در سینما ادامه داده و حتی از طریق صنوف سینمایی برایشان کارت تهیه کنندگی صادر می‌شود!

مشخص نبودن ریشه سرمایه‌های این قبیل افراد و باز شدن پای برخی از آنها به پرونده فسادهای اقتصادی کلان، سبب‌ساز آن شده که محمدهادی کریمی نویسنده-کارگردان مستقل سینمای ایران روی آنتن زنده «سینمامعیار» به انتقاد از این قبیل سرمایه‌گزاران بپردازد.

محمدهادی کریمی اظهار داشت: فضای مشوهی که این روزها در خصوص مسائل مالی سینما به وجود آمده است از یک طرف ناشی از سرمایه‌گذاریهایی است که از همان ابتدا مشخص است که برگشت سرمایه ای در کار نیست. گویی سرمایه‌گزاران از پیش به استقبال ضرر رفته اند و از طرف دیگر بلاتکلیفی افرادی است که هنوز برگه تبرئه آنها از پرونده سوءاستفاده های مالی صادر نشده است.

این کارگردان که سابقه بیش از دو دهه نویسندگی برای سینمای ایران را دارد و با اغلب تهیه‌کنندگان مطرح همکاری داشته ادامه داد: امیدوارم هرچه سریعتر پرونده‌های مرتبط با این سرمایه‌گزاران شفاف‌سازی شود و رأی بیگناهی این افراد صادر شود تا بخشی از این شائبه‌ها فروکش کند.

کریمی که سال قبل درام «کمدی انسانی» را روی پرده داشت که با فقط ۵سالن فول سانس، فروشی میلیاردی داشت افزود: آنهایی که خویشاوندی نزدیکی با مقامات دارند و سرمایه‌گزاری‌هایی می‌کنند که مقاصدی خارج از فیلمسازی را دنبال می کنند به دنبال تریبون های دیگری باشند و آنهایی که پرونده مفتوح قضایی دارند هر چه سریعتر تبرئه شوند یا تبرئه اگر شده‌اند توسط مراجع قضایی اعلام شود تا شاکله پاک سینما از هجوم طعن‌ها و لعن‌ها که به بهانه حضور این افراد صورت می گیرد، رهایی یابد.

کارگردان «برف روی شیروانی داغ» خاطرنشان ساخت: در حال حاضر مشکل مهمی که داریم پدیده تهیه‌کنندگان نوظهوری است که هدف آنها از تولید فیلم، تولید فیلم نیست و اهداف دیگری را مدنظر دارند و با عملکرد نادرست و در عین حال عامدانه خود هزینه تولید فیلم را بالا می‌برند چرا که صرفا به دنبال انحصاری کردن فیلمسازی هستند.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=51889

بعدش؟

مطالب مرتبط

2 نظر برای مطلب "محمدهادی کریمی کارگردان مستقل سینمای ایران روی آنتن زنده⇐سرمایه‌گزارانی وارد سینما شده‌اند که از پیش به استقبال ضرر رفته‌اند!/با تهیه‌کنندگانی روبروییم که هدفشان از تولید فیلم، تولید فیلم نیست!!!/باید تکلیف تهیه‌کنندگانی که پرونده سوءاستفاده‌ مالی‌شان باز است، هرچه سریعتر مشخص شود"

 1. مصیری گفت:

  بله
  خیلی هم زیاد شده اند از این دست تهیه کنندگان
  که فیلمشون نمیفروشه ولی باز فیلم میسازن
  نمونه اش همین اقای الف.سین که مشخص نیست بیزنسمن اهن ه یا
  اون یکی م.ر که مشخص نیست موبایل فروشه یا چیز دیگه
  نهادی هم نیست که رسیدگی کنه

 2. تجاری حسن گفت:

  جناب کریمی
  در کنار اون پولشویان یک سری تهیه کننده هم هستن که پول میگیرن و میرن برای این جماعت پولشو پروانه میگیرن
  اسم اونا رو هم اگه افشا کنن خیلی خوبه
  یکیش میتونه ج.ن.ب باشه که مدام داره فیلم میسازه و بیشتر فیلماش هم یا میره هنروتجربه یا تو اکران شکست میخوره

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code