۰۸۱۱۱۴۰۰

«متری شش و نیم» ۲۶میلیاردی شد/«تگزاس۲» در مرز ۱۴میلیارد/«چهارانگشت» مماس با ۱۱میلیارد/«سامورایی…» با انبوه سالن در آستانه ۳میلیاردی شدن/شکست سنگین «نبات»شهاب حسینی/له کردن اکران رمضان با محدودیت سالن!!+آمار کامل فروش

سینماروزان: تعطیلی سینماها در هفته گذشته سبب ساز کاهش آمار فروش برای تمامی فیلمها بوده ولی باز ضرر اصلی نصیب فیلمهای اکران رمضان منهای «سامورایی…» شده که از کمبود سالن بدجوری رنج میبرند.

در صدر آمار فروش همچنان «متری شش و نیم» قرار دارد که رقم فروشش از ۲۶میلیارد گذشته است و به دنبال آن نیز کمدی «تگزاس۲» قرار دارد که فروش خود را در آستانه ۱۴میلیارد قرار داده است. «چهار انگشت» در مرز فروش ۱۱میلیارد قرار گرفته و «زندانیها» نیز به نزدیکی ۵٫۵ میلیارد رسیده است.

«ژن خوک» همچنان بالاتر از «پیشونی…۳» قرار دارد و «سامورایی در برلین» که تنها فیلم اکران رمضان است که از انبوه سالن سود میبرد در مرز ۳میلیاردی شدن قرار گرفته است.

«غلامرضا…» شکست خورده مطلق اکران نوروز است که بعد از دو ماه و نیم هنوز ۲میلیارد هم نفروخته! «نبات» با بازی شهاب حسینی هم در سه هفته به زحمت از نیم میلیارد عبور کرده که شکستی محسوس است برای بازیگری به نام شهاب حسینی.

مابقی فیلمهای روی پرده که به اکران رمضان تعلق دارند بخاطر اندک بودن حجم سالنها بدجوری آسیب دیده اند و عجبا که نه شورای صنفی نمایش و نه شورایعالی اکران حواسش به این آسیب نبوده.

چهار فیلم «به دنیا آمدن»، «وکیل مدافع»، «خانه دیگری» و «تولدت مبارک» روی هم فروششان به ۵۰۰میلیون هم نرسیده که البته نتیجه حجم اندک سالنهایشان است به گونه ای که هیچ کدام از این آثار در بهترین حالت ده سالن فول سانس هم ندارند و بدتر اینکه توزیع سانسهایشان هم اغلب به سانسهای قبل از افطار خلاصه شده که مشتری چندانی ندارند!!

آمار فروش تا ابتدای جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸  به شرح زیر است:

(تمامی ارقام به تومان است)

–متری شش و نیم ۲۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون(۷۵روز)

–تگزاس(۲) ۱۳میلیارد و ۷۰۰میلیون(۴۴روز)

–چهارانگشت ۱۰میلیارد و ۸۵۰ میلیون(۷۶روز)

–زندانیها ۵میلیارد و ۲۲۰میلیون(۷۶روز)

–ژن خوک ۳میلیارد و ۳۵۰میلیون(۷۵روز)

–پیشونی سفید(۳) ۳میلیارد و ۱۵۰ میلیون(۷۶روز)

–سامورایی در برلین ۲میلیارد و ۹۰۰ میلیون(۲۳روز)

–غلامرضا تختی ۱میلیارد و ۹۶۵ میلیون(۷۶روز)

–نبات ۶۰۰میلیون(۲۳روز)

–به دنیا آمدن ۱۲۰ میلیون(۲۳روز)

–وکیل مدافع ۱۰۰ میلیون(۲۳روز)

–خانه دیگری ۸۰ میلیون(۲۳روز)

–تولدت مبارک ۳۲میلیون(۲۳روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۳۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=56134

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code