۰۸۱۱۱۴۰۰

«متری شش و نیم» با صدها سالن، ۲۶میلیارد را رد کرد/«تگزاس۲» در مرز ۱۳میلیارد/«چهارانگشت» در آستانه ۱۱میلیاردی شدن/«سامورایی…» مماس با ۲٫۵میلیارد/«نبات»شهاب حسینی بعد از دو هفته به زحمت نیم میلیاردی شد/امتداد مهجوریت سالن نصف فیلمهای اکران رمضان+آمار کامل فروش

پردیس+سمرقند

سینماروزان: در صدر آمار فروش همچنان و بعد از بیش از دو ماه این «متری شش و نیم» است که قرار دارد. «متری شش و نیم» هنوز و بعد از دو هفته که سرگروهش را از دست داده بیش از صد سالن در اختیار دارد و به همین واسطه توانسته فروش خود را از ۲۶میلیارد بگذراند. به دنبال آن کمدی «تگزاس۲» قرار دارد که با امتداد فروش پررونق خود در ماه رمضان در مرز ۱۳میلیارد است. «چهارانگشت» هرچند بخش عمده سالنهایش را از دست داده ولی فروش نسبی اش ادامه دارد و بزودی ۱۱میلیاردی خواهد شد.

کمدی «زندانیها» که جزو معدود فیلمهای اکران است که بیش از تهران در شهرستانها مخاطب دارد فروش خود را از ۵میلیارد هم گذرانده است با اینکه حجم سالنهایش هم به شدت کاهش یافته. «ژن خوک» همچنان بالاتر از «پیشونی۳» با فروش بیش از ۳میلیارد قرار دارد.

«سامورایی در برلین» تنها فیلم اکران رمضان است که بیش از صد سالن در اختیار دارد و به همین دلیل هم توانسته نزدیک به ۲٫۵میلیارد فروش خالص داشته باشد. «غلامرضا…» فیلم شکست خورده اکران نوروز که طبق ادعای سازندگان ۸٫۵میلیارد خرجش شده(!) بعد از نزدیک به هفتاد روز اکران فقط ۲میلیارد فروش داشته که از این مقدار هم فقط ۷۰۰میلیون به سازندگان میرسد؛ شکستی مطلق!!!

«نبات»با بازی شهاب حسینی که نزدیک به هفتاد سالن در اختیار دارد بعد از دو هفته فیلم نیم میلیارد فروش داشته که برای فیلمی با بازی شهاب رقمی واقعا ناچیز است. بعد از آن «به دنیا آمدن» قرار دارد که با نزدیک ۵۰ سالن فقط ۱۱۰میلیون فروش داشته!!!

کم سالن ترین فیلمهای اکران رمضان «وکیل مدافع»، «خانه دیگری» و «تولدت مبارک» هستند که رویهم به زحمت ۱۰۰ سالن دارند ولی در این میان «وکیل مدافع» فروش بیشتری در حدود ۸۵میلیون داشته و دو فیلم دیگر فروشهایی در حدود ۶۰ و ۲۷میلیون داشته اند.

آمار فروش تا ابتدای جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸  به شرح زیر است:

(تمامی ارقام به تومان است)

–متری شش و نیم ۲۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون(۶۸روز)

–تگزاس(۲) ۱۲میلیارد و ۷۰۰میلیون(۳۷روز)

–چهارانگشت ۱۰میلیارد و ۷۷۰ میلیون(۶۹روز)

–زندانیها ۵میلیارد و ۱۶۰میلیون(۶۹روز)

–ژن خوک ۳میلیارد و ۳۰۰ میلیون(۶۸روز)

–پیشونی سفید(۳) ۳میلیارد و ۱۲۰ میلیون(۶۹روز)

–سامورایی در برلین ۲میلیارد و ۵۰۰میلیون(۱۶روز)

–غلامرضا تختی ۱میلیارد و ۹۵۰ میلیون(۶۹روز)

–نبات ۵۱۰میلیون(۱۶روز)

–به دنیا آمدن ۱۱۰ میلیون(۱۶روز)

–وکیل مدافع ۸۵ میلیون(۱۶روز)

–خانه دیگری ۶۰میلیون(۱۴روز)

–تولدت مبارک ۲۷میلیون(۱۶روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۷:۵۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=56060

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code