۱۰۰۳۱۴۰۲

«مادر قلب اتمی»میلیاردی شد/«اکسیدان» در ۳ روز ۲۵۰ میلیونی شد/«نهنگ عنبر۲»۱۴ میلیاردی شد/تیزرهای فله‌ای و بلیتهای نذری هم کمکی به «ویلاییها» نکرد+آمار کامل فروش

پردیس+سمرقند

سینماروزان: روی پرده رفتن برخی آثار جدید بعد از شبهای قدر و نزدیکی به عیدفطر سبب ساز آن شده که گیشه سینماها قدری تکان بخورد.

به گزارش سینماروزان در میان فیلمهایی که در هفته اخیر روی پرده رفته اند «رگ خواب» و «اکسیدان» که یکی درامی کاملا عاشقانه و دیگر یک کمدی با رگه های تند اجتماعی است بیشتر از بقیه جلب توجه کرده اند. «اکسیدان» فقط در ۳ روز رقم فروش ۲۵۰ میلیون را رد کرده است.

«رگ خواب» در شش روز به فروش ۴۲۰ میلیونی رسیده که رقمی مناسب است برای اثری با درونمایه کاملا جدی. «مالیخولیا» دیگر فیلمی است که این هفته اکران شده و البته فروش مناسبی هم نداشته است به گونه ای که هنوز رقم فروش اش به ۳ میلیون هم نرسیده است.

در میان سایر آثار روی پرده «نهنگ۲» به لطف حدود ۱۴۰ سینمایی که در اختیار دارد همچنان میتازد و به رقم ۱۴ میلیارد رسیده است. «برادرم خسرو» و «مادر قلب اتمی» دیگر فیلمهای صدرنشین گیشه هستند که اولی ۱٫۵ میلیارد را رد کرده و دومی ۱ میلیارد را.

«ویلاییها» با حجم فراوان تیزرهای تلویزیونی که از شبکه های مختلف برای آن پخش میشود و البته ارفاق یک هفته ای در دارا بودن سرگروه و تخصیص بلیتهای نذری(!) اما فروش مناسبی ندارد. فیلم بعد از گذشت یک ماه و نیم هنوز به میلیارد هم نرسیده که شکستی است برای سازندگان فیلم و بنیاد فارابی که در تولید فیلم مشارکت کرد.

«زیر سقف دودی» هم بعد از سه هفته تازه به ۵۰۰ میلیون فروش رسیده است. فیلمی به نام «دو عروس» که مشخص نبود ویدیویی است یا سینمایی و به ناگاه سر از اکران درآورد هم در مدت یک ماه فروشش به ۵۰ میلیون هم نرسیده و به همراه «مالیخولیا» ته نشین جدول فروش است.

آمار کامل فروش تا ابتداي جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶ به شرح زير است:

(تمام ارقام به تومان است)

–نهنگ عنبر(۲) ۱۴ میلیارد(۴۴روز)

–برادرم خسرو ۱ میلیارد و ۵۳۰ میلیون(۴۴روز)

–مادر قلب اتمی ۱ میلیارد و ۷۰ میلیون(۲۳روز)

–ویلاییها ۸۱۵ میلیون(۴۴روز)

–زیر سقف دودی ۵۰۰ میلیون(۱۶روز)

–آشوب ۴۳۰ میلیون(۴۴روز)

–رگ خواب۴۲۰ میلیون(۶روز)

–اکسیدان ۲۵۰میلیون(۳روز)

–دو عروس ۴۸ میلیون(۳۰روز)

–مالیخولیا ۲میلیون و نیم(۶روز)

 

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶ - ۹:۴۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=39528

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code