۰۵۰۸۱۴۰۰

ماجرای دیدار آیت‌ا.. طالقانی با شماعی‌زاده، شهیار قنبری، شریفی‌نیا و… به‌روایت فرزندش

سینماژورنال: سیدمهدی طالقانی در گفتگویی خاطراتی از پدرش مرحوم آیت الله طالقانی در روزهای اول انقلاب را نقل کرد و جالب اینکه در این خاطرات گریزی زده است به موزیسینی چون حسن شماعی زاده و ترانه سرایی چون شهیار قنبری که گویا در ابتدای انقلاب اسلامی برای ساخت سرودهای مذهبی ابراز تمایل کرده بودند

به گزارش سینماژورنال و به نقل از “نسیم” وی گفت: روزهای قبل از انقلاب گروه‌های مختلفی می‌آمدند و آقا در خانه برایشان سخنرانی می‌کرد اتفاقاً شریفی‌نیا و محسن رفیقدوست هم آمدند.

وی ادامه داد: در همین گروه‌ها که می‌آمدند و می‌رفتند آقای پروین و آقای نصیری وزنه بردار بودند که آقای علی پروین بلند شد و صحبت کرد که آقا من قهرمان فوتبال هستم در این مملکت و ایشان هم آقای محمد نصیری قهرمان وزنه‌برداری کشور هستند آقا هم گفت بگو بلند شود بایستد من ببینمش گفت آقا ایستاده! چون نصیری بنده خدا قدش کوتاه بود و آقا هم بوسیدش و از او تشکر کرد.

شهیار قنبری و شماعی زاده آمدند…
مهدی طالقانی افزود: مثلا آقای شهیار قنبری یک بار با آقای شماعی زاده آمده بود که آقا این سرودها را بدهید ما بخوانیم و آقای قنبری هم شعر می‌گوید و آهنگساز هم داریم.

وی افزود: الله الله(ایران ایران) را آقای رویگری خوانده بود و یکی دیگر از دوستان هم آمده بودند و در یک خانه‌ای این را اجرا کردند و ما واقعاً بودجه‌ای نداشتیم که به این‌ها بدهیم برای خواندن. آن آقایان شاید فکر می‌کردند که ما آن موقع یک پولی گذاشتیم برای این سرودهای انقلابی در صورتی که اینطور نبود! خلاصه ما روزانه در منزل آقا انواع و اقسام مشتریان را داشتیم.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۴:۴۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=18078

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "ماجرای دیدار آیت‌ا.. طالقانی با شماعی‌زاده، شهیار قنبری، شریفی‌نیا و… به‌روایت فرزندش"

  1. جهان گفت:

    مشتری ؟؟؟؟؟!!!!! اون بنده ی خدا ها به هر دری زدند بلکه بتوانند جایی پیدا کنند و توی وطن خودشان به زندگی شان ادامه بدهند. حالا یکی ترانه ساز بود یکی آهنگساز و غیره …. اتفاقا خیلی از آهنگها و شعرهایی که به نوعی در تضاد با حکومت پهلوی بود کار همین چند نفر بود…. ولی خب رو نشان ندادند بهشان …. همین هم باعث شد خیلی هاشان جلای وطن کنند و هر کدام یک جای دنیا آواره شدند…. بعد هم که اینها رفتند خانه ها و املاک و داراییشان مصادره شد. همین شماعی زاده خانه پدری اش را مصادره کردند . به این بهانه که پول خرید این خانه با مطربی و فعل حرام بوده ….علی ایحال که به یک قشری از جوانان که حالا به مقتضای زمان هنری که داشتند انجام می دادند ، رو نشان داده نشد….. و اینها هم رفتند …. حالا بعد سه چهار دهه ، ماشالا از اخلاق حسنه و مدارا و تساهل و تسامح شان !!!نقل خاطرات هم می کنند…

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code