۳۰۰۶۱۴۰۲

ذکر صریح عبارت “تعرض به بازیگر سینما” روی جلد یک فیلم+عکس

سینماژورنال: سومین ساخته سینمایی حسین فرحبخش با عنوان “مستانه” در حالی به تازگی به شبکه خانگی عرضه شد که چند نکته درباره این عرضه جلب توجه میکند.

اولین نکته فاصله کوتاه مدتی است که مابین اکران عمومی و پخش نسخه ویدیویی وجود دارد؛ فرحبخش که به هنگام تولید “خصوصی” با قاچاق نسخه های غیرمجاز مواجه شده بود این بار کمتر از دو ماه بعد از پایان اکران، “مستانه” را به صورت گسترده و با تیراژ ۲۵۰ هزار نسخه ای در شبکه خانگی توزیع کرده است مبادا که نسخه های تقلبی وارد بازار قاچاق شود.

فیلم جنجالی؟ منظورتان کدام جنجال است؟

دومین نکته توصیفی است که در پوسترهای سوپرمارکتی فیلم و البته روی جلد دی.وی.دی برای “مستانه” به کار رفته است. درست به مانند “خصوصی” که فرحبخش آن را فیلم جنجالی سال ۹۱ قلمداد کرده بود “مستانه” هم “فیلم جنجالی سال ۹۳” قلمداد شده است؛ حالا این جنجال از چه منظری بوده است معلوم نیست.

ذکر آشکار مساله تعرض روی جلد دی.وی.دی!!!

به گزارش سینماژورنال سومین نکته درباره خلاصه داستانی است که روی پوستر آمده است؛به هنگام اکران “مستانه” فقط و فقط تأکیر بر روی بحرانهایی که یک دختر جوان در زندگی با آنها روبرو میشود، بود که بعنوان خط اصلی داستان ذکر شده بود اما در خلاصه داستان روی جلد دی.وی.دی به صراحت مساله تعرض ذکر شده و چنین آمده است: یک بازیگر مشهور سینما با مساله تعرض و ممنوع الچهره شدن مواجه میشود و…

پشت جلد "مستانه"

پشت جلد “مستانه”

پشت صحنه ای فرحبخش‌محور

در نسخه خانگی “مستانه” یک فیلم کامل از پشت صحنه اثر هم گنجانده شده است؛ پشت صحنه ای که بیشتر فرحبخش‌محور است و سعی شده روش کارگردانی او در پشت صحنه تولید تصویری شود.

تاکید فرحبخش بر حفظ حجاب بازیگران

یکی از نکات مهم این پشت صحنه هم تاکیدی است که فرحبخش بر حفظ حجاب بازیگران زن پیش از آغاز فیلمبرداری دارد.

در چند نمای پشت صحنه این را می بینیم که فرحبخش خطاب به سحر دولتشاهی و باران کوثری می گوید: حجابتان را کامل کنید…حتی یک تار مو هم بیرون نباشد.

قهقه های پیش از نماهای تراژیک

یکی دیگر از نماهای جالب و شاید تعجب برانگیز پشت صحنه قهقهه هایی است که بازیگرانی چون دولتشاهی و آتیلا پسیانی پیش از گرفتن نماهای تراژیک سر می دهند.

در نماهای جدی دادگاه که با حضور فرهاد اصلانی گرفته می شود نیز عموما طنازی اصلانی است که در پشت صحنه بازیگران را به خنده می آورد.

روی جلد "مستانه"

روی جلد “مستانه”

برو ببین تو اتاق چه خبره

به گزارش سینماژورنال اجازه فرحبخش از محمد متوسلانی به عنوان پیشکسوت سینما قبل از فیلمبرداری نماهای مربوط به او و کنایه ای که فرحبخش بعد از پایان نمای مربوط به تعرض به دستیارش می زند مبنی بر اینکه “برو ببین تو اتاق چه خبره…” از دیگر نماهای متفاوت پشت صحنه است.

از مهناز افشار تا شفیع آقامحمدیان؛ همه در کنار هم

پشت صحنه خصوصی نماهایی از حضور هنرمندان در مراسم افتتاح فیلم در سینما آفریقا را هم در خود دارد و نکته بارز این نماها هم حضور آدمهایی از طیفهای مختلف در این مراسم است؛ از داریوش فرهنگ و مهناز افشار و امیر آقایی گرفته تا شفیع آقامحمدیان، حبیب کاووش، سیدضیاء هاشمی، محمدرضا شریفی نیا، نادر طریقت، مسعود جعفری جوزانی و البته محمدرضا طالقانی.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۹:۴۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=1070

بعدش؟

مطالب اخیر

2 نظر برای مطلب "ذکر صریح عبارت “تعرض به بازیگر سینما” روی جلد یک فیلم+عکس"

 1. محمد گفت:

  با سلام . اقایی که این خبر را گذاشتی واز ذکر کردن نامت خوداری کردی باید در جواب شما بگم که مگر در پشت صحنه خندیدن جرم است ؟آیا از نظر جنابعالی تاکید داشتن کارگردان بر روی مساله حجاب بازیگران زن چیز بدی است؟از نظر شما صحنه تراژیک به چه صحنه ای می گویند که شما از قهقهه های آتیلا پسیانی و سحر دولتشاهی ایراد گرفته ای.به نظرم من تفکر شما همان تفکر ذهن های مریضی است که شما و امثال شماها در این چند سال پیش گرفته اید تا مردم را هم مثل خودتان متحجر کنید.کارگردان محترم این فیلم در یک برنامه زنده تلویزیونی و در مقابل چشم ملت پاسخگوی تمام سوالات درباره این فیلم بوده آنهم با صراحت کامل و در ضمن این فیلم دارای پروانه توزیع قانونی از وزارت ارشاد است آیا اعضای شورای پروانه نمایش و توزیع وزارت ارشاد که حتی نماینده رهبری هم در آنجا حضور دارند اندازه شما متوجه نمی شوند؟درباره حضور پرتعداد هنرمندان ،قهرمانان ورزشی و حتی افراد سیاسی در مراسم افتتاحیه هم که جنابعالی ظاهرا ایراد گرفته اید باید بگویم در هیچ فیلم سینمایی در تمام تاریخ ایران هیچ وقت اینقدر افتتاحیه فیلمی با این انبوه حضور هنرمندان،قهرمانان و مسئولین بلند مرتبه کشوری نبوده است اونوقت شما با این قضیه نیز مشکل دارید؟؟من همچنان منتظر یک پاسخ قانع کننده از طرف جنابعالی درباره اشکالاتی که درباره این فیلم گرفته اید هستم حتی حاضرم بصورت حضوری با شما در این باره بحث کنم…
  یاحق

  .

 2. علی شکوندی گفت:

  محمد عزیز
  مطلب فقط جنبه اطلاع رسانی داره عزیزم…
  هیچ موضع گیری هم وجود ندارد
  هیچ ایرادی هم درباره فیلم گرفته نشده

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code