۲۹۱۰۱۴۰۰

مابقی دفاتر پخش باید غاز بچرانند؟؟⇐تعیین هفت سرگروه ۹۸ در خدمت هفت پخش کننده خاص!!

سینماروزان/مهدی فلاح صابر: در آخرین جلسه شورایعالی اکران دستور به حذف پردیس کوروش و سینما ماندانا از سرگروهی و جایگزینی با سینماهای آستارا و فرهنگ شد.

به گزارش سینماروزان اگر حذف کوروش و ماندانا با جایگزینی سینماهایی فاقد اتصال به دفاتر پخش همراه بود قطعا اکران۹۸ برای یک قدم هم که شده به سمت عدالت پیش میرفت ولی در شرایط فعلی که ۷ سرگروه ۹۸ مستقیم یا غیرمستقیم متصلند به ۷ شرکت پخش خاص بعید است عدالت اکران میان دفاتر مختلف پخش را شاهد باشیم.

از سرگروههای استقلال و آزادی شروع میکنیم که متعلق به حوزه هنری هستند و طبیعی است که بهمن سبز پخش حوزه هنری منتفع اصلی این سرگروهها باشد. بماند که فیلمیران نیز از دیرباز ارتباطات کاملا حسنه ای با این سرگروهها داشته!

سرگروه آستارا که به تازگی با شراکت محمدصادق رنجکشان(سرمایه گذار چندفیلمه) و سیدجمال ساداتیان راه افتاده در اختیار فیلمهای خانه فیلم پخش متبوع ساداتیان است!

سرگروه زندگی چندین شریک دارد و از جمله منوچهر محمدی که اخیرا دفتر پخش نمایش گستران را زده و بدیهی است که الویتش فیلمهای متبوع محمدی باشد.

سرگروه فرهنگ متعلق به فارابی است و خواه ناخواه فیلمهای فارابی را در الویت قرار خواهد داد. فارابی هم که با پخش سیمای مهر متعلق به تهیه کننده منسوب به ۳ارگانی ارتباط دارد!

سرگروه ایران هرچند در ظاهر مستقل است ولی ارتباطات نزدیکی وجود دارد میان مدیران فیلمیران  ونیکان فیلم با این سرگروه!

سرگروه باغ کتاب به مدیریت سعید طباطبایی(از منسوبین محمدمهدی حیدریان) اداره میشود. طباطبایی به تازگی با شراکت علی آشتیانی پور(از منسوبین منوچهر شاهسواری) شرکت پخش “آفرین فیلم” را زده و خواهی نخواهی الویت پخشش فیلمهای همین دفتر پخش خواهد بود!!

می بینید به همین راحتی شورایعالی اکران هفت سرگروهی را چیده که کاملا منسوبند به فقط ۷دفتر پخش!! آن هم در اوضاعی که بیش از ۲۰ دفتر پخش در سینما داریم که لااقل نیمی از آنها فعالند.

آیا شورایعالی اکران از خود نپرسیده تکلیف پخش کنندگانی که سینمایی برای سرگروهی ندارند چیست؟؟ آیا باز باید گل اکران به ۷ پخش کننده ای که سرگروه دارند برسد و مابقی پخش کنندگان به زمانهای مرده اکران بسنده کنند؟؟

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۹:۰۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=55203

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code