۱۴۰۳۱۴۰۲

«لولوهراسی» تجمع مستندسازان مقابل خانه سینما را به بن‌بست کشاند⇐تجمع بعدی مقابل ارشاد!

سینماروزان: شماری از مستندسازان و اعضای انجمن مستندسازان همان طور که پیشتر وعده داده بودند سه شنبه در اعتراض به تعطیلی دفتر این انجمن در خانه سینما به تجمع مقابل ساختمان این نهاد دست زدند.

به گزارش سینماروزان مشکل اصلی مستندسازان آن است که علاقه ای ندارند صنف خود را به عنوان یک صنف کارگری در وزارت کار ثبت کنند و خواهان باقی ماندن به صورت انجمن فرهنگی هستند و این موضوعی نیست که به ذائقه هیأت مدیره خانه سینما خوش آید چون آنها از واهمه انحلالی که یک بار در دولت دهم بر سر این نهاد آمد از همه صنوف زیرمجموعه خود خواسته اند که در وزارت کار ثبت شوند تا کسی نتواند به بهانه عدم ثبت قانونی آنها را منحل کند.

مستندسازانی همچون پیروزکلانتری، ارد زند، مهدی قربان‌پور، ناهید رضایی، همایون امامی، مانی پتگر، مهناز محمدی، مقدس جعفری، محمدعلی رخشانی و صادق جعفری در این تجمع حضور یافتند و پلاکاردهایی همچون «دوباره خرداد، دوباره درهای خانه بسته این‌بار برای مستندسازان» و «تعلیق عضویت انجمن مستندسازان غیرقانونی است» در دست داشتند.

همایون اسعدیان رییس هیأت مدیره خانه سینما از جمله اعضای هیأت مدیره بود که در این تجمع حاضر شد اما وی به جای آن که راهی تازه برای تعامل با مستندسازان طرح کند با شبیه کردن ابراهیم مختاری که از جمله مخالفان قانونی شدن از طریق وزارت کار است به جواد شمقدری، شرایطی را پیش آورد که بیش از همه ماجرای شبیه کردن مدیران سابق به «لولو» از سوی برخی دولتمردان ناتوان از حل مشکلات،در ذهن تداعی شود.

اسعدیان البته از این گفت که مستندسازان اگر با روال فعلی مشکل دارند از طریق مجمع عمومی خانه سینما آن را مطرح کنند اما در برابر مستندسازان از این گفتند بارها به هیأت مدیره خانه سینما نامه نوشته اند و خواستار برگزاری نشست تعاملی بوده اند اما به آنها وقت نداده اند.

منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما دیگر چهره حاضر در این تجمع بود که البته حضور وی نیز نتوانست مشکلی را حل کند و در نهایت مستندسازان با اشاره به اینکه نامه هایی برای حل مشکل خویش به وزیر ارشاد و شخص رضا صالحی امیری نگاشته اند از این گفتند که اگر مشکلشان جدی گرفته نشود در برابر وزارت ارشاد تجمع خواهند کرد.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۳:۰۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=38958

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code