۲۵۰۵۱۴۰۱

كارگردان “از مابهترون” که مقصد بهارستان را انتخاب كرده از تعارض دیدگاههایش با کارگردان اصلاح‌طلب حاضر در مجلس ششم گفت…

سینماژورنال: بعد از محمود عزیزی و حبیب ا.. کاسه ساز(اینجا و اینجا را بخوانید) حالا خبر رسیده که مهرداد فرید نویسنده و کارگردان سینمای ایران که سابقه مطبوعاتی هم دارد نیز کاندیدای نمایندگی مجلس شده است.

به گزارش سینماژورنال فرید که فارغ التحصیل علوم ارتباطات است و در کارنامه اش ساخت ۵ فیلم مختلف را دارد و نامش در فهرست ائتلاف اصلاح طلبان آمده، در گفتگو با سینماژورنال اصلی ترین دلیل اش برای ورود به مجلس را فقدان وجود نماینده ای می داند که بتواند نماینده واقعی اهالی هنر باشد.

فکر می کنم که می شود از ظرفیت نمایندگی مجلس استفاده کرد
فرید با اشاره به اینکه اگر فکر می کرد نمی شود از ظرفیت حضور در مجلس استفاده کرد اصلا ثبت نام نمی کرد به سینماژورنال می گوید: اتفاقا فکر می کنم که می شود از ظرفیت نمایندگی مجلس استفاده کرد و البته که اصلی ترین برنامه ام در صورت ورود به مجلس این است که نمایندگی اهالی فرهنگ و هنر را در مجلس برعهده داشته باشیم. اهالی فرهنگ و هنر ما سالهاست از فقدان نماینده ای که بتواند واقعا حقوق قانونی آنها را پیگیری کند رنج برده اند و من اگر وارد مجلس شوم سعی خواهم کرد نماینده واقعی همین طیف باشم.

این کارگردان که تولید کمدی هایی چون “از ما بهترون” و “زنها شگفت انگیزند” را در کارنامه دارد ادامه می‌دهد: خیلی از برنامه های زمین مانده مربوط به اهالی هنر را می توان در مجلس پیگیری کرد بخصوص که یکی از اصلی ترین کارکردهای مجلس مشارکت نمایندگان در تدوین قانون بودجه است و اگر نماینده واقعی اهالی هنر در مجلس باشد می توان در این بخش کمکهای زیادی به اهالی هنر کرد تا گره های اقتصادی صنف سینمای ایران باز شود. از آن طرف مبارزه با قاچاق کالاهای فرهنگی که همچنان بدنه سینما و موسیقی از آن رنج می برد دیگر مشکلی است که می توان با طرح قوانین کارا در جهت رفع آن گام برداشت.

با افخمی هم‌نظر نیستم

وقتی به مهرداد فرید درباره حضور بهروز افخمی می گوییم که او نیز مانند وی به عنوان نماینده اصلاح طلبان وارد مجلس ششم شد اما در نهایت نتوانست کار چندانی برای اهالی سینما انجام دهد و البته خودش نیز تلویحا به اینکه حضورش در مجلس مفید نبوده اشاره کرد این کارگردان ۵۰ ساله بیان می دارد: اگر من با بهروز افخمی هم نظر بودم اصلا برای شرکت در انتخابات مجلس ثبت نام نمی کردم. امید دارم که می شود از طریق مجلس برای بهبود امور کاری انجام داد و این پتانسیل هم وجود دارد و من سعی می کنم کاری انجام دهم و البته که مأیوس نیستم.

تشویق اهالی صنف، غیررسمی بوده

اینکه آیا اهالی سینمای ایران مهرداد فرید را به عنوان نماینده صنف خود برگزیده اند سوال بعدی سینماژورنال از فرید بود که وی در پاسخ به آن گفت: من در صنف تهیه کنندگان حضور دارم و فعال هستم و البته همواره نقش جدی در این صنف داشته ام و دوستانی که در این صنف هستند از حضور من در انتخابات حمایت کرده اند و تشویق آنها شامل حال من شده است که این مسیر را با جدیت ادامه دهم. البته تا اینجای کار تشویقهای شان شکل غیررسمی داشته است و چیزی به صورت رسمی اعلام نشده است.

هر چه تعداد هنرمندان مجلس بیشتر باشد بهتر است

کارگردان آثاری چون “بیتابی بیتا” و “همخانه” درباره اینکه آیا با دیگر اهالی سینمایی که نامزد انتخابات مجلس شده اند ائتلاف نخواهد کرد به سینماژورنال گفت: من عضو گروه و حزب و دسته خاصی نیستم که به دنبال ائتلاف باشم اما فکر می کنم هر چه تعداد هنرمندان حاضر در مجلس بیشتر باشد در نهایت بهتر است چون باعث می شود پیشبرد امور مربوط به هنرمندان به جای یک نفر از طریق چند نفر پیگیری شود.

نمایندگی برایم الوبت دارد نسبت به فیلمسازی

آخرین سوال سینماژورنال از مهرداد فرید این است که اگر به مجلس راه یابد فیلمسازی را کنار خواهد گذاشت یا نه بخصوص که دوره نمایندگی ۴ ساله است و ممکن است در این ۴ سال نتواند فیلم بسازد وی پاسخ می دهد: فیلمسازی را به طور كامل  کنار نخواهم گذاشت چون فیلمسازم و فیلمساز باقی خواهم ماند اما اگر نماینده شوم قطعا نمایندگی برایم الویت دارد.

مهرداد فرید
مهرداد فرید
image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=18042

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code