۲۶۱۰۱۴۰۰

قرار دادن فرماندهان جدید سپاه در عمل انجام شده؟؟⇐هدف روسای فعلی اوج از انتشار خبر تولید عنقریب ۱۰ فیلم مختلف چیست؟؟

سینماروزان/حامد مظفری: سازمان هنری-رسانه ای اوج در سالهای اخیر و با صرف هزینه بالا سعی زیادی کرده که ردپایی پررنگ در سینما و تلویزیون به جای گذارد ولی مشکل آنجاست که به غیر از مواردی معدود این هزینه ها هیچ گاه نتوانسته اسباب معرفی استعدادهای درخشان به جامعه سینمایی را فراهم کند.

اینکه روسای فعلی اوج به سراغ برندهایی همچون ابراهیم حاتمی کیا و مسعود ده نمکی و حتی “پایتخت” میروند و میکوشند عقبه آنها را به کارنامه خود الصاق کنند نه نشانه شکوفایی بلکه نشانه عدم کارکرد صحیح سیستمی است که باید نیروهایی مستعد و تازه نفس را به سینمای ایران معرفی کند نه آن که خود منگنه به برندهای دست ساخته نهادهای پیشین نظام اسلامی باشد.

یک ماه بعد از تغییر و تحول در رأس فرماندهی سپاه پاسداران خبر رسیده که سازمان هنری-رسانه ای اوج که کل محصولات تولیدشده سینماییش در سالهای راه اندازی به ده نرسیده به ناگاه تصمیم گرفته ده اثر سینمایی را در تابستان پیش رو کلید بزند و با این ده اثر متقاضی جشنواره شود!!

فارغ از آن که این خبر خود ناظر به آفتی مبتلابه در سیستمهای متصل به بیت المال با نام “کمیت گرایی” است اولین سوالی که حول این خبر ایجاد می‌شود آن است که روسای فعلی اوج با توسل به کدام رزومه عملیاتی جرأت کرده اند فقط در یک سال ده فیلم مختلف تولید کنند؟؟

همه دستاورد سازمان اوج در سال گذشته و جشنواره سی و هفتم فقط یک فیلم در حال و هوای تله فیلمهای دوران مدیریت ضرغامی بر رسانه ملی با عنوان “بیست و سه نفر” بود که هنوز زمان اکرانش هم مشخص نشده! با این کارنامه شفاف چطور میخواهند در سال جاری ده فیلم تولید کنند؟

پرسش دوم ناظر به کمیت گرایی روسای فعلی اوج را باید در تغییر و تحولات بالادستی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جستجو کرد.

اینکه یک ماه بعد از تغییر فرمانده کل سپاه و تحولات مدیریتی این ارگان، به ناگاه خبری میرسد مبنی بر تولید ده فیلم توسط یکی از زیرمجموعه های سپاه چه معنایی دارد؟؟

آیا بناست با تصویب بودجه های این ده پروژه، فرماندهان تازه سپاه در عمل انجام شده قرار گیرند؟؟ آیا بهتر نبود روسای فعلی اوج صبر میکردند تا تحولات مدیریتی سپاه به تکامل برسد و آن گاه منطبق با شرایط تازه، تصمیم گیری میکردند؟؟

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۶:۰۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=56056

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "قرار دادن فرماندهان جدید سپاه در عمل انجام شده؟؟⇐هدف روسای فعلی اوج از انتشار خبر تولید عنقریب ۱۰ فیلم مختلف چیست؟؟"

 1. میلاد اعتمادی گفت:

  ده تا فیلم اونم همین امسال؟؟
  اینا چی فکر کردن پیش خودشون
  ده تا دو میلیارد حداقل میکنه ۲۰میلیارد!!
  چرا با این ۲۰میلیارد نمیرن زیرساختای سینمایی کشورو غنی کنن؟؟

  • مجید باشکندی گفت:

   واضحه
   چون برای توسعه زیرساخت باید چند سالی وقت گذاشت و کلی هم بیلان کاری ارائه داد
   ولی برای تولید فیلم نیازی به اتلاف وقت نیست و ۳سوت میشه ۲۰میلیاردو خرج کرد

 2. ترحم ترقی گفت:

  کسی هست که به من بگه دستمزد پرسنل این موسسه چقدره
  چرا مثل فارابی و مرکز و بقیه جاهای دولتی
  این موسسه هم فهرست حقوق بگیراشو اعلام نمیکنه

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code