۲۸۱۰۱۴۰۰

«قانون مورفی» ۹میلیارد را رد کرد/«پارادایس» ۳٫۵میلیاردی شد/«آشغالها…» در آستانه ۲٫۵میلیارد/«تخته گاز» ۲میلیاردی شد/«هت تریک» در حسرت میلیارد!!/شکست سنگین کمدی «مأموریت غیرممکن»/فروش فاجعه‌بار فیلمهای تازه اکران شده+آمار کامل فروش

سینماروزان: در بررسی آمار فروش فیلمها باید قبل از هر چیز به فاجعه بار بودن فروش فیلمهایی که طی دو روز اخیر روی پرده رفته اند اشاره کنیم. فیلمهای «بهشت گمشده» و «دایان» که در همین آخر هفته روی پرده رفته اند رویهم ۱۵میلیون هم فروش نداشته‌اند و این معنایی دارد جز یک فاجعه سنگین اقتصادی!!؟؟

در صدر آمار فروش همچنان «قانون مورفی» است که حضور دارد و با عبور از رقم ۹میلیارد فروش میرود که تا انتهای سال ۱۰میلیاردی شود. «بمب» آخرین روزهای اکران را حول و حوش ۷میلیارد میگذارند و به دنبالش «مارموز» هم در مرز ۷میلیاردی شدن قرار گرفته است و «کلمبوس» نیز انتهای اکرانش را با ۵میلیاردی شدن می‌گذراند.

«پارادایس» پرفروشترین فیلم دو ماه اخیر است که ۳٫۵میلیارد را رد کرده و فیلم «آشغالها…» نیز در مرز ۲٫۵میلیارد است. کمدی «تخته گاز» هم در تعقیب «آشغالها…» ۲میلیاردی شده است.

بعد از «دزد و پری۲» که در آستانه ۲میلیارد است نزدیک به ده فیلم با رقم فروشی زیر یک میلیارد قرار گرفته اند؛ از «هت تریک» که کلی تبلیغ محیطی با الصاق آژانس گردشگری محمدصادق رنجکشان داشته و هنوز میلیاردی نشده، گرفته تا «جن زیبا» که با داشتن بازیگر زن جم به زحمت نیم میلیاردی شده و فیلمی دیگر به نام «ترانه» با ادعای افشاگری درباره پشت پرده فشن که ۳۰۰میلیون هم نفروخته و یک کمدی به نام «مأموریت غیرممکن» که با کلی بازیگر به زحمت ۲۵۰میلیون فروخته!

«سوءتفاهم» فیلم ارگانی اوج که احمدرضا معتمدی آن را ساخته به مانند دیگر ساخته اخیر این کارگردان «راه رفتن روی سیم» شکستی سنگین در گیشه خورده و فقط کمی بیش از ۲۰۰میلیون فروخته و «ضربه فنی» که با حمایت فارابی تولید شده فقط ۵۵ میلیون فروخته است!!

آمار فروش تا ابتدای جمعه دهم اسفند ۱۳۹۷ به شرح زیر است:

(تمامی ارقام به تومان است)

–قانون مورفی ۹میلیارد و ۱۰۰میلیون(۵۸ روز)

–بمب ۷میلیارد و ۲۰۰میلیون (۸۶ روز)

–مارموز ۶میلیارد و ۶۸۰ میلیون(۷۹ روز)

–کلمبوس ۵میلیارد و ۲۰۰ میلیون(۸۶ روز)

–پارادایس ۳میلیارد و ۶۰۰میلیون(۳۷روز)

–آشغالهای دوست داشتنی ۲میلیارد و ۲۵۰میلیون(۱۶ روز)

–تخته گاز ۲ میلیارد (۵۱ روز)

–دزد و پری(۲)  ۱میلیارد و ۸۰۰ میلیون(۶۵ روز)

–هت تریک ۸۸۰ میلیون(۱۶ روز)

–جن زیبا ۵۵۰ میلیون(۱۶روز)

–ترانه ۲۶۰ میلیون(۳۷ روز)

–ماموریت غیرممکن ۲۵۰میلیون(۱۶روز)

–سوءتفاهم ۲۲۰میلیون(۱۶روز)

–سندباد و سارا ۹۰ میلیون(۴۴ روز)

–ضربه فنی ۵۵ میلیون(۱۶روز)

–بهشت گمشده ۱۲میلیون(۲روز)

–قرارمون پارک شهر ۱۱میلیون(۱۶روز)

–دایان ۲۰۰هزار تومان(۲روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۹:۴۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=55142

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code