۰۹۰۷۱۴۰۱

فیلمساز زن برنده اسکار به راه‌پیمایی اربعین می‌آید

سینماروزان: هالیوود در نظر دارد با تولید مستند «اربعین بزرگ» آن را در سطح جهان به نمایش درآورد و آن طور که شبکه تلویزیونی “العالم” خبر داده “کاترین بیگلو” فیلمساز برنده اسکار به خاطر “قفسه درد” نیز برای تولید این مستند به راه پیمایی اربعین می آید.

به گزارش سینماروزان  هالیوود این فیلم را با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰۰‌ میلیون دلار تولید خواهد کرد. در همین راستا، «کاترین بیگلو»، کارگردان آمریکایی، به بصره خواهد آمد تا از نزدیک شاهد کنگره بزرگ اربعین باشد و در آن مشارکت کند.

«کاترین بیگلو» اولین سینماگر زنی است که جایزه اسکار کارگردانی را به دست آورده است. وی قرار است به بصره بیاید و برای تهیه این مستند، ۶۰۰ کیلومتر تا مرقد امام حسین (علیه‌السلام) با زائران اربعین همراهی کند.

بیگلو در این سفر «ساره بن بادیس»، روزنامه‌نگار بریتانیایی- الجزایری، را در کنار خود دارد. گفته می‌شود او شرکت سونی پیکچرز را برای تهیه این فیلم راضی کرده است؛ به‌ویژه اینکه پس از سقوط صدام، راهپیمایی‌ میلیونی اربعین با توجه گسترده رسانه‌های غربی و جهانی همراه شده است.

طبق آخرین نظرسنجی نشریه اسکرین برای انتخاب بهترین کارگردان‌های زن تاریخ سینما، «کاترین بیگلو»، عنوان بهترین فیلم‌ساز زن تاریخ سینما را کسب کرد. بیگلو، با فیلم «قفسه درد» موفق شد «آواتار» ساخته‌ جنجالی «جیمز کامرون» را پشت سر بگذارد و اسکار بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را دریافت کند.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۶:۵۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=30491

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code