۱۳۰۹۱۴۰۱

فیلمسازی مریلا زارعی به تهیه‌کنندگی شریفی‌نیا!!!

سینماژورنال: مریلا زارعی بازیگری که در سالهای اخیر به هنرپیشه اصلی آثار ابراهیم حاتمی کیا بدل شده است در یک اقدام جالب توجه فیلمی را به تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا ساخته است.

به گزارش سینماژورنال زارعی که سالهاست به دنبال فرصتی برای کارگردانی است فیلمی کوتاه با نام «همسایه» را ساخته شده است که به مباحثی از جمله غیبت، دروغگویی و تهمت می پردازد و در آن افسر اسدی بازی کرده است.

این فیلم کوتاه اپیزودی از مجموعه ای ۵۰ قسمتی است با عنوان «از بالا کسی به ما نگاه میکند» که تهیه کنندگی آن را محمدرضا شریفی نیا برعهده داشته است.

شریفی نیا و مریلا زارعی پیش از این در کمدی «یک اشتباه کوچولو» ساخته محسن دامادی که در سال ۸۹ روی پرده رفت به عنوان بازیگر همکاری داشتند.

۵۰ فیلم کوتاه با موضوعات تربیتی قرآنی

۵۰ فیلم کوتاه در مجموعه ای با نام «از بالا کسی به ما نگاه می کند» در حال ساخت است که به موضوعات تربیتی می پردازد. هر کدام از قسمت های این مجموعه یک داستان را تشکیل می دهد در حقیقت باید گفت که هر کدام از فیلم های کوتاه قصه ای دارد مبتنی بر یک آیه از قرآن.

موضوعات مطرح شده در این فیلمها در مورد غیبت، دروغ تهمت، احترام به پدر و مادر و… است. هر کدام از داستان ها توسط یک کارگردان ساخته می شود و بازیگران چهره از سینما، تلوزیون و تئاتر در آن حضور دارند.

بر پایه این گزارش آیه مورد از قرآن کریم مشخص می شود و در نهایت کارگردان ها نیز برای ساخت معرفی می شوند.

طبق گفته محمد رضا شریفی نیا هر کدام از این فیلم های کوتاه به اندازه یک فیلم بلند سینمایی مورد اهمیت واقع شده است و تلاش شده در تمام مراحل ساخت به صورت کاملاً حرفه ای شرایط مهیا شود.

هر فیلم مقدمات خاص خودش را دارد. نام مجموعه «از بالا کسی به ما نگاه می کند» بدین معنی است که یادمان باشد همواره در زندگی کسی وجود دارد که برکارهای ما نظارات دارد. ۱۵ قسمت از این مجموعه ساخته شده است که کم کم برای پخش آماده خواهد شد.

علیرضا امینی یکی از این فیلم های کوتاه را کارگردانی کرده است که در آن رامین راستاد بازی می کند.

کاظم راست گفتار کارگردان دیگری است  که فیلم کوتاهی را در این مجموعه کارگردانی کرده و میرطاهر مظلومی و شهره لرستانی نیز در آن ایفای نقش کرده اند.

تورج منصوری از دیگر کارگردانهایی است که یکی از این داستان های ۱۵ دقیقه ای  این مجموعه را کارگردانی کرده است و حسین محب اهری و حسن سلیمانی نیز بازیگران این فیلم بوده اند.

تینا پاکروان نیز کارگردان است که در این مجموعه یک فیلم کوتاه با نام «گره» ساخته است و شقایق فراهانی و ساراخوئینی ها بازی کرده اند.

البته برخی از کارگردان ها در مجموعه «از بالا کسی به ما نگاه می کند» نیز دو فیلم کوتاه را کارگردانی کرده اند مانند کاظم راست گفتار که دومین فیلم کوتاه این مجموعه را با نام «فریب» ساخته است که سامان گوران در آن ایفای نقش کرده است.

تهیه کنندگی این قسمت‌ها بر عهده محمدرضا شریفی نیا است و قرار است به زودی از رسانه ملی  پخش شوند.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۸:۱۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=8302

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code