۰۵۰۱۱۴۰۲

نام بردن از “داریوش” این اتفاق را رقم زده؟⇐فرمان فتحعیان: سیروس الوند باعث ممنوع‌الکاری من شد

سینماژورنال: فرمان فتحعلیان خواننده موسیقی پاپ که به دلیل ممنوع الکاری چند سالی آلبومی را منتشر نکرده بود به تازگی قصد دارد آلبومی به نام “دیده بیدار” را به بازار عرضه کند؛ جالب اینجاست که این آلبوم به صورت اینترنتی و از سامانه ای به نام نواک پخش خواهد شد.

به گزارش سینماژورنال فتحعلیان در نشست خبری این آلبوم، صحبتهای سیروس الوند در یکی از کنسرتهایش را دلیل این ممنوع الکاری دانست و گفت: ممنوع الکاری من در سالهای گذشته از دید هیچ رسانه ای پوشیده نماند. شیطنت شخصی باعث شد یک سال و نیم ممنوعیت شامل حال من شود و این شیطنت از سوی یکی از مسئولین وقت موسیقی کشور بود.

او ادامه داد: پیامدهای ممنوع الکاری برای هر هنرمندی درایران در جامعه کنونی هزار و یک مشکل را در پی دارد. من این دوره سیاه و تلخ را گذراندم ولی هنوز هم برخی مشکلات شامل حال من می شود ولی سعی دارم آن را رد کنم.

فتحعلیان افزود: در یکی از کنسرتهای من که سالها پیش در برج میلاد برگزار شد برخی صحبت های جنجالی سیروس الوند بهانه ای شد که من ممنوع الکار شوم. پس از مدتی ایشان به منزل من آمدند و از من خواستند که این خاطره تلخ را فراموش کنیم و در یک همکاری جدید، اتفاقات خوشایندی را رقم بزنیم. ترانه ای را برای من خواندند و این ترانه بسیار زیبا بود. این اثر «وهم» نام داشت و من تصمیم گرفتم در آلبوم جدیدم این اثر را مورداستفاده قرار بدهم.

فتحعلیان با اشاره به سختیهای ممنوعیت از فعالیت تاکید کرد: بعد از دریافت مجوز، یکی از همکلاسی های من در راهروهای ارشاد من را دید که در حال اشک ریختن هستم. از من پرسید که چه اتفاقی افتاده ومن اشاره کردم که پس از دو سال مجوز گرفته ام و خوشحالم و این اشک شوق است. او با تعجب پرسید چرا باید توئی که آثارت وجهه معنوی دارد دو سال مجوزنگیرد و من جوابی نداشتم به او بدهم.

وقتی نام بردن از داریوش مشکل ساز شد

به گزارش سینماژورنال اشاره فرمان فتحعلیان به سخنان جنجالی الوند در کنسرت سال ۹۰ این خواننده بازمی گردد.

در آن کنسرت سیروس الوند مهمان رسمی این خواننده در برنامه بود که قبل از برنامه هماهنگی‌هایی برای حضور این کارگردان سینما روی سن و صحبت چند دقیقه ای او انجام می شود اما با مخالفت تهیه کننده کنسرت روبرو می شود ولی به اصرار فتحعلیان به این کار بالاخره نتیجه می‌دهد و در اواسط برنامه او با به کار بردن عبارت “کارگردان آثار ماندگاری چون “فریاد زیر آب” الوند را به حاضرین معرفی می‌کند و از او می خواهد بروی سن بیاید.

این کارگردان هم با استقبال و تشویق حاضرین بروی سن می‌رود و ابتدا کمی در مورد «فریاد زیر آب» صحبت کرده و سپس گفت: این فیلم بواسطه من نبود که آن قدر گل کرد و ماندگار شد. بازی خوب و قوی داریوش و ترانه ماندگارش برای این فیلم بود که آن را تا این حد در بین مردم جا انداخت.

این اظهارات جو سالن را به هم ریخت و باعث برخی بی نظمی‌ها هم شد؛ عناصر مسئول هم با گزارش این تخلفات به حراست دفتر موسیقی با واکنش تند اعضای دفتر موسیقی رو به رو شدند و خیلی زود حکم ممنوع الکار شدن این خواننده صادر گردید!

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=28483

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code