۱۱۰۹۱۴۰۱

فرج‌ا.. سلحشور “عظیم‌ترین سریال تاریخ دنیا” را برای معاونت برون‌مرزی سیما می‌سازد!!

سینماژورنال: کارگردان سریال «حضرت موسی (ع)» گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده ساخت و تولید این سریال قرار است که در معاونت برون مرزی صداوسیما تولید شود.

فرج‌الله سلحشور کارگردان سریال «حضرت موسی(ع)» درباره آخرین جزییات ساخت این سریال به “تسنیم” گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده و در جلسات برگزار شده ساخت و تولید سریال «حضرت موسی(ع)» قرار است که در معاونت برون مرزی سازمان صداوسیما انجام شود.

نگارش ۸۰ قسمت سریال و ۸ فیلم سینمایی

وی افزود: در حال حاضر نگارش فیلمنامه سریال «حضرت موسی(ع)» در ۸۰  قسمت به پایان رسیده است که ۸ فیلمنامه سینمایی نیز از آن استحراج شده است.

سلحشور اضافه کرد: داستان تولد حضرت موسی(ع)، فرار ایشان به مدائن، ازدواج حضرت «موسی ع)» با دختر حضرت شعیب، داستان خضرنبی و حضرت موسی(ع) در دریا، داستان سوره بقره در قرآن و ماجرای گشتن گاو و زنده شدن و سخن گفتن مرده، برج فرعون و قاورن و داستان‌های دیگر شامل ۸ اثر سینمایی قوی این سریال می‌شوند که امیدوارم بتوان نسخه سینمایی آنها تولید شود.

سرافراز  عزم خود را جزم کرده تا سریال «حضرت موسی(ع)» به تولید برسد

کارگردان «یوسف پیامبر» تصریح کرد: محمد سرافراز رئیس رسانه ملی عزم خود را در ساخت این سریال جزم کرده تا سریال «حضرت موسی(ع)» به تولید برسد و اینکه مجموعه «حضرت موسی(ع)»  را کار کند از اولویتهای سازمان صداوسیما شده است.

سلحشور افزود: سازمان صداوسیما دوست دارد این سریال تولید شود اما عملا بودجه ای در اختیار سازمان قرار ندارد. در حال حاضر هم ما منتظر پاسخ مسئولین برای ساخت و تولید این هستیم.

عظیم‌ترین اثری است که تا به حال تاریخ دنیا به خود دیده است

سلحشور پیش از این در مورد سریال حضرت موسی(ع) گفته بود: این سریال عظیم‌ترین اثری است که تا به حال تاریخ دنیا به خود دیده است و خیلی فراتر از توان ماست البته از لحاظ تکنیکی هم باید خود را بالا بکشیم که نیاز به بودجه دارد. باید ببینیم مسئولین ذیربط برای این کار وقت می‌گذارند یا خیر. هر قسمت این سریال ۵۵ دقیقه است که هر دو قسمت معادل یک فیلم سینمایی عظیم است و فقط حدود ۵۰۰ دقیقه جلوه‌های ویژه دارد.

مجموعه تلویزیونی «حضرت موسی(ع)» جزو سریال‌های الف ویژه صدا وسیما محسوب می‌شود که قرار است در ۷۲ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای به ‌کارگردانی فرج‌الله سلحشور برای پخش از شبکه یک سیما تولید شود.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۱۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=13520

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "فرج‌ا.. سلحشور “عظیم‌ترین سریال تاریخ دنیا” را برای معاونت برون‌مرزی سیما می‌سازد!!"

  1. صدر گفت:

    به اين ميگن پز دادن با پول بيت‌المال…. عظيم‌ترين پروژه تاريخ سينما؟! جناب سلحشور مثل اين كه توهم زده بنده خدا….

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code