۱۰۰۷۱۴۰۱

فدراسیون کشتی به‌دنبال تولید فیلم؛ از ساخت فیلم زندگی #حسن_یزدانی تا ساخت یک انیمیشن مهیج

حسن یزدانی

سینماروزان: فدراسیون کشتی به ریاست علیرضا دبیر برای سوق دادن ذهن کودکان و نوجوانان به سوی کشتی، برنامه‌هایی دارد برای تولید فیلم؛ البته در صورت تأمین اعتبار مالی.

کاظم پرورده مدیر روابط عمومی فدراسیون کشتی به روزنامه فرهیختگان گفت: علیرضا دبیر دوست دارند در ساخت سریال ورود کنند؛ یک ماه پیش یک نفر آمد اینجا برای همکاری و ساخت فیلمی درباره یک شخصیت بزرگ در کشتی و برآوردی که ما کردیم باید ۱۰میلیارد تومان برای ساخت این اثر هزینه می‌کردیم.

وی ادامه داد:  بودجه کلی که ما از وزارت ورزش می‌گیریم بین ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان است و ما باید با این بودجه تیم‌ها را به اردو و مسابقه برسانیم و هر اعزام یک‌میلیارد می‌خواهد و ما باید ۳۵ اعزام داشته باشیم، این یعنی فقط برای اعزام‌ها ۳۵ میلیارد نیاز داریم، ضمن اینکه اردو هم داریم و قیمت‌ها نسبت به سال گذشته دوبرابر شده و ما باید اینها را در نظر بگیریم و پول هواپیما و اینها هم وجود دارد و بودجه‌ای که لازم داریم ۱۵۰ میلیارد تومان است. ما برای رسیدن به همین مبلغ باید بودجه‌های حمایتی بگیریم و با همه حمایت‌ها امسال ۱۱۰ میلیارد داریم و ۴۰ میلیاردمان کم است؛ حالا شما فکر کنید ما بخواهیم در این میان قدم بگذاریم، سالی یک سریال هم اگر بخواهیم بسازیم به کار اصلی خودمان هم نمی‌رسیم.

پرورده افزود: اگر فدراسیون بودجه داشت حتما در مسیر فیلمسازی قدم می‌گذاشت، چون می‌توان گفت ما این مسیر را بهتر می‌شناسیم؛ در کشتی خیلی آدم‌ها هستند که می‌توان راجع‌به آنها فیلم ساخت و کسی تا به‌حال به آنها توجه نکرده است. متاسفانه ما بودجه‌ای که خودمان بخواهیم به آن بپردازیم را نداریم.

پرورده تاکید کرد: اگر داستان زندگی حسن یزدانی را بسازیم از تمام فیلم‌های سینمایی در گیشه موفق‌تر خواهد بود. این را هم بگویم که ما بابت داوران و سالن‌هایی که در اختیار فیلمسازان گذاشتیم، پولی دریافت نکردیم. علیرضا دبیر می‌گویند برای کسی که بخواهد برای کشتی قدمی بردارد کمک هم می‌کند. ما از این راه درآمدزایی نکردیم، زیرا می‌دانیم تولید این قبیل فیلم و سریال اولویت زیادی دارد و اگر خودمان پول داشتیم حتما تولید محتوا می‌کردیم.

پرورده اظهار داشت: علیرضا دبیر سیاستش این است که کشتی سر زبان‌ها بیفتد و طبق کارشناسی‌ای که فدراسیون کشتی کرده و طبق سند راهبردی هشت‌ساله به این نتیجه رسیدیم که باید روی رده سنی خردسال و نونهال بیشتر تمرکز کرد و به همین دلیل فدراسیون به‌دنبال ساخت یک انیمیشن جذاب و مهیج درمورد کشتی است؛ کاری که کشورهای پیشرفته جهان مانند ژاپن در آن مهارت بسیار زیادی دارند و سریال فوتبالیست‌ها یکی از این دست کارها محسوب می‌شود.

فدراسیون کشتی به دنبال ساخت فیلم‌حسن یزدانی؟

فدراسیون کشتی به دنبال ساخت فیلم‌حسن یزدانی؟

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=70963

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code