۰۳۰۸۱۴۰۰

فتوشاپ کار دست آقای کارگردان داد+عکس

سینماژورنال: در روزهای گذشته عکسی از علی عطشانی کارگردان سینمای ایران منتشر شد که در آن کنار آیت ا.. هاشمی رفسنجانی رییس مرکز تشخیص مصلحت دیده می شد.

به گزارش سینماژورنال در ذیل این عکس که در کانال رسمی این کارگردان هم آمده بود، از احتمال سرمایه گذاری رییس مجمع در پروژه تازه این کارگردان سخن گفته شده بود.

انتشار این عکس اما با واکنش “شبکه خبری فرهنگ و هنر” مواجه شد که در گزارشی این تصویرسازی را زیر سوال برده بود و در گفتگو با مشاور رسانه ای “آقای الف” از آثار سابق عطشانی، اقدام اخیر او در تغییر تصویر با فتوشاپ را به چالش کشیده بود.

سینماژورنال متن کامل این گزارش را ارائه می دهد:

تصویری که برای ۴ سال قبل است

علی عطشانی کارگردان همواره شکست خورده ای که فیلم های سینمایی اش جزو نفروش های سینما ایران است و تا امروز تمامی فیلم های تولیدی اش با عدم اقبال مخاطبین حوزه سینما مواجه شده است هر بار برای فروش و مطرح سازی آثارش به نحوی دست به دامن خبرسازی های خاص می شود.

این کارگردان که فیلم «آقای الف»اش که با شکست سنگینی مواجه شد و حدودا بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون فروش کرد، بار دیگر برای مطرح سازی اثر در دست ساخت اش به انتشار عکسی در کنار آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت دست زده است و ایشان را سرمایه گذار فیلم تازه اش معرفی کرده تا شاید این اثرش دیگر به بلایای قبلی دچار نشود.

قسمت جالب این خبر کذب اینجاست که عطشانی نه تنها آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را سرمایه گذار فیلم اش عنوان کرده بلکه این فیلم را محصول مشترکی بین سینمای ایران و هالیوود دانسته است.

پرسش اصلی اینجاست که چرا باید برخی رسانه ها همچون سایت خبری «دیباچه» رسالت حرفه ای خود را فراموش کرده و به خبرسازی یک جوان تن دهد و دست به خبرسازی دروغین در خصوص مسئولان عالی رتبه نظام بزند؟

عکسی که عطشانی اخیرا منتشر کرده است و بر روی موج خبری آن عکس خبرسازی می کند مربوط به تاریخ ۲۳ اسفند سال ۹۱ است. در این تصویر در کنار آیت الله هاشمی رفسنجانی، خبرنگاری نیز حضور دارد که شبکه خبری فرهنگ و هنر برای جویا شدن از چیستی و چرایی این دیدار تماسی با وی حاصل کرد.

آیت ا.. رفسنجانی در کنار علی عطشانی/اصل عکس
آیت ا.. رفسنجانی در کنار علی عطشانی/اصل عکس
آیت ا.. رفسنجانی در کنار علی عطشانی/عکس فتوشاپ شده
آیت ا.. رفسنجانی در کنار علی عطشانی/عکس فتوشاپ شده

برای اینکه پیشرفت کند فیلمش را برای رفسنجانی به نمایش درآورد

حسن محمدی فردی است که در کنار آیت الله هاشمی و عطشانی حضور دارد و در رابطه با این عکس گفت: این تصویر متعلق به سال ۹۱ است و بنده به اصرار این کارگردان جوان و برای اینکه فیلم اش در حضور رئیس مجمع تشخیص نظام اکران شود تا شاید بتواند پیشرفتی داشته باشد این دیدار را هماهنگ کردم و تصویر به هیچ عنوان ارتباطی به آثار بعدی این فرد معلوم الحال ندارد.

حسن محمدی که در آن سال مشاور رسانه ای فیلم «آقای الف» بود، گفت: در آن برهه آیت الله هاشمی صرفا به دلیل اینکه این کارگردان اعلام کرده بود اولین فیلم سه بعدی سینمای ایران را ساخته است پذیرفت این فیلم را ببیند و حتی در پایان فیلم ایشان گفتند که به محتوی فیلم توجه نکردم صرفا می خواستم ببینم تکنولوژی سه بعدی که به سینمای ایران آمده است در چه حدی است.

وی افزود: این کارگردان اساسا از ابتدای فعالیت اش به همین شیوه خود را در کنار بزرگان، اساتید و هنرمندان بزرگوار جای داد و به همین طریق هم مدام جذب سرمایه داشته است.او حتی به اصرار از من خواسته بود وی را نزد آقای خاتمی ببرم و او را در یک دیدار عمومی خدمت آقای خاتمی بردم و عطشانی با عطش زیاد اصرار به گرفتن عکس یادگاری داشت.

آیا سرمایه گذاری رفسنجانی برای کارگردان فیلمهای نفروش امکان تحقق دارد؟
محمدی به خبرنگار شبکه خبری فرهنگ و هنر گفت: مخاطبین چنین اخبار کذبی خودشان تاملی کنند و بپرسند آیا سرمایه گذاری برای یک کارگردان و آن هم کارگردانی معلوم الحال توسط شخصی مانند آیت الله هاشمی معقول و ممکن است؟ و آیا حضرت آیت الله با آن شأن و منزلت برای فیلم کارگردانی که فیلم هایش معروف به فیلم های نفروش هستند امکان تحقق دارد؟

محمدی در پایان تاکید کرد: قطعا چنین رفتارهایی نباید حوزه فرهنگ و هنر را خدشه دار کرده و اعتبار سینما و هنرمان را از بین ببرد و باز هم شاهد چنین خبرسازی هایی آن هم برای مطرح شدن و فروش یک فیلم باشیم. سازمان سینمایی باید مانع از شیوع و اپیدمی چنین خبرسازی هایی آن هم در رابطه با مسئولان درجه یک کشوری شود.

فتوشاپ هم به کار گرفته شده

نکته پایانی سلسه رفتار های غیر اخلاقی و غیرحرفه ای کارگردان فیلم “آقای ال”ف این است که عطشانی عکس فوق که در همان سال در سایت های خبری هم منتشر شد را در کانالش منتشر کرده اما این بار با فتوشاپ اقدام به حذف حسن محمدی،فردی که واسطه حضور وی نزد آیت الله هاشمی بود از تصویر نموده است.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۶:۵۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=23436

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "فتوشاپ کار دست آقای کارگردان داد+عکس"

  1. احسان گفت:

    چرا اين آقا هى ميگه معلوم الحال؟ به ما هم بگه بدونيم

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code