۱۴۱۱۱۴۰۱

عیدی سامی یوسف به مناسبت تقارن هفته اول نوروز با ایام فاطمیه

سینماژورنال: سامی یوسف خواننده ایرانی الاصل موسیقی جهان اسلام که سعی می کند همواره در مناسبتهای ملی-مذهبی آثار تازه خود را به مخاطبان عرضه کند همزمان با آغاز سال نوی خورشیدی نیز یک عیدی برای همه هوادارانش ارسال کرده است.

به گزارش سینماژورنال این عیدی تازه ترین ویدیوکلیپ این هنرمند است.

این کلیپ مربوط به قطعه “سوگواری” است از آلبوم تازه سامی یوسف که “مرکز” نام دارد. برای تماشای این کلیپ اینجا را کلیک کنید.

کلام این قطعه از یکی از عارفان مسلمان آندلس “محی الدین ابن عربی” است و تنظیم قطعه آن توسط سامی یوسف طوری صورت گرفته که قطعه مناسب حال و هوای فاطمیه باشد.

“ابن عربی” که گفته می شود از نوادگان حاتم طایی است از جمله عرفای مسلمان است که  آثاری گران‌سنگ و پرارزش در شاخه‌های مختلف حکمت و علم پدیدآورد، تصوف را به نوعی فلسفه تبدیل‌کرد، و در نوشته‌هایش عقاید و باورهای بسیاری از مکاتب را تبیین و تفسیر نمود.

فرزند خلف آهنگساز توانمند ایرانی

به گزارش سینماژورنال سامی یوسف که نام اصلی اش سیامک رادمنش فرزند بابک رادمنش یکی از مشهورترین آهنگسازان و نوازندگان ایرانی است با این حال همواره سعی کرده با نام هنری خود که سامی یوسف است شناخته شود.

سال گذشته بابک رادمنش در گفتگویی تفصیلی از علاقه خود برای برگزاری کنسرتی مشترک همراه با فرزندش سامی یوسف در ایران خبر داد. با این حال این علاقه به دلایل مختلف که یکی از آنها کارنامه کاری رادمنش در همکاری با خوانندگان لوس آنجلسی است رنگ واقعیت به خود نگرفت.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۸:۳۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=1975

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code