۰۸۰۱۱۴۰۲

علاقه ده‌نمکی به لوطی محله صابون‌پز‌خانه+عکس

سینماژورنال: مسعود ده نمکی کارگردان سینمای ایران که این روزها مشغول آماده سازی مقدمات تولید “رسوایی۲” است همزمان با ۱۵ خرداد بر سر مزار یکی از لوطیهای بنام تهران ظاهر شد.

به گزارش سینماژورنال این لوطی کسی نبود جز طیب حاج رضایی که بعد از اتفاقات مرتبط به ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ از سوی حکام طاغوت به اعدام محکوم شد.

رژیم طاغوت درست یک روز بعد از ۱۵ خرداد ۴۲ طیب حاج رضایی را به همراه ۴۰۰ نفر دیگر به جرم برهم زدن نظم عمومی دستگیر کرد و سرکرده این افراد دستگیر شده را طیب حاج رضایی و اسماعیل رضایی عنوان کردند.

سرانجام از میان افراد دستگیر شده، طیب و اسماعیل حاج رضایی به حکم صادره از دادگاه ویژه شماره یک لشکر گارد به ریاست سرتیپ حسین زمانی و دادستانی سرهنگ ستاد احمد دولو قاجار و با وکالت تسخیری تیمسار شایانفر پس از ۱۳ جلسه محاکمه به جرم فعالیت محرمانه و خیانتکارانه به منظور برهم زدن نظم و امنیت عمومی در روزهای ۱۵ خرداد ماه همان سال به استناد قسمت اول ماده ۷۰ قانون مجازات عمومی به اعدام محکوم شدند و این حکم در سحرگاه ۱۱ آبان ۱۳۴۲ اجرا شد.

مسعود ده نمکی به همراه حمید داوودآبادی از نویسندگان ارزشی حوزه ادبیات کشور بر سر مزار طیب حاضر شد و با نگارش متنی کوتاه درباره این حضور نوشت: پانزده خرداد و یاد و خاطره طیب خان.

حضور ده نمکی بر سر مزار این لوطی متولد محله صابون پزخانه شاید موجب آن شود که در آینده ای نزدیک این کارگردان میلیاردی به سراغ زندگی طیب رفته و بخشهایی از زندگی وی را در قالب یک درام سینمایی به تصویر بکشد.

طیب
ده نمکی و داوودآبادی بر سر مزار طیب
image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۳:۳۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=4731

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code