۱۴۰۳۱۴۰۲

عصبانیت بی‌سابقه منوچهر هادی از یک رسانه اصولگرا⇐این فروش بی‌سابقه شرافت دارد به قلم کثیف تو!/فیلمهای پرفروش و سازندگانش شرافت دارند به فیلمهایی که با پول بیت‌المال ساخته می‌شوند و فروش نمی‌کنند

سینماروزان: تازه ترین ساخته منوچهر هادی با نام «آینه بغل» که بخش عمده سالنهای سینمایی را در اختیار گرفته در روزهای اخیر مواجه شده با نقدی در رسانه اصولگرای «مشرق» از بابت استفاده بیش از حد از اسپانسرها در فیلم.

به گزارش سینماروزان این رسانه اصولگرا بخشهایی از نقد خود را هم اختصاص داده به چرایی تبلیغ برای یک شرکت بازاریابی هرمی در این فیلم.(اینجا را بخوانید)

منوچهر هادی در واکنش به این تحلیل، متنی اجتماعی منتشر کرده و با «کثیف» خواندن قلم آنها که زیبایی‌های فیلمش را ندیده و چنین نقدهایی را می‌نویسند ار شرافت فیلمش بر فیلمهایی گفته که با پول بیت‌المال ساخته شده‌اند.

متن اجتماعی هادی را بخوانید:

معمولا عادت ندارم جواب نقدهای مزخرف و سخیف و پراز عقده بعضی منتقدان بیسواد که آرزوی نوشتن یک فیلمنامه و ساخت آن توسط خود یا دیگری بر دلشان مانده را بدهم. ولی اخیرا نقد مرخرفی خواندم که من را به فیلمسازی پرکار که با تبلیغات کالايى مختلف در فیلمهایش فیلم خارج از استاندارد میسازد معرفی کردن.

قطعا خطاب من به منتقدان باشعور و باسوادی که نقدهایشان بی عقده و سالم و آموزنده هست نمیباشد. سخیف نویسان عزیز فیلمسازی با تبلیغ کالا و جذب سرمایه خصوصی بدون یک ریال حمایت دولتی و اکران اون فیلم در بدترین فصل سال بدون تبلیغ از طرف تهیه‌کنندگان و پخش‌کننده بدون اکرانهای گسترده مردمی و این فروش بی سابقه که در چهل روز از مرز دوازده میلیارد فروش می‌گذرد شرافت دارد به قلم کثیف تو که چشم دیدن فیلمی به این سالمی و بی ادعایی را نداری.

فیلمسازی با تبلیغ کالای تولید کننده داخلی و پول حلال تهیه کننده بخش خصوصی شرافت دارد به قلم پراز عقده تو که زیبایی های یک اثر را کلا نمیبینی و فقط تبلیغات درون یک اثر صد درصد هنری تجاری را نشانه میگیری. فیلمهای پرفروش سالم و شریف و سازندگانش شرافت دارند به فیلمهایی که با پول بیت المال از سفره نان مردم عزیز برداشته میشوند و نه افتخاری در جشنواره ها بدست می آورند ونه فروشی در گیشه.

ملاک کار تجاری جذب مخاطب و رضایت آنها پس از دیدن فیلم میباشد و مخاطب باهوش امروز سینما تعارف با هیچ فیلمی ندارد وبه درستی تشخیص میدهد و هر نفر از آنها مبلغ خوبی هستند برای فیلم و چه تبلیغی از این بهتر. دوستان عقده‌ای و سخیف‌نویس به دفعات با الفاظ رکیک تر از متن من به فیلمهای ما حمله کردین کاملا غیرمنصفانه؛ یکبار هم جواب بشنوید منصفانه.

امیدوارم روزی به آرزویتان نوشتن یک فیلمنامه و ساخت آن برسید و بفهمید که اگر فیلمی در این مملکت ساخته شد و رنگ پرده نقره ای سینماها را به خود دید باید، تأکید میکنم باید به تک تک عوامل آن اسکار بدهند و اگر فروش نجومی کرد اون فیلم که منتقدانی چون تو باید کسب تجربه کنید نزد سازندگانش. در آخر از منتقدان عزیزی که همواره نقدهای ارزشمندشان منصفانه و به دور از عقده بوده و تاثیر مثبت بر ذهن و کار بعدی من داشته صمیمانه تشکر میکنم و با احترام منتظر نقدهای بعدیشان هستم.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۵:۴۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=46688

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code