۰۵۰۹۱۴۰۱

عزت‌الله ضرغامی روی آنتن زنده بیان کرد⇐مناظره تلویزیونی احمدی‌نژاد-موسوی از سوی احمدی‌نژاد دوقطبی شد/هم به موسوی و هم به کروبی گفتم با اختلاف ۱۲ میلیون رأی نمی‌توان تقلب کرد/بعد از انتخابات۸۸ موسوی از ما آنتن زنده خواست؛ آنتن زنده هم طرف مناظره می‌خواست و هم مجری اما موسوی قبول نکرد/خودم گفتم عکس پاره شده امام(ره) را در خبر «۲۰٫۳۰» نشان دهید تا مردم بفهمند با چه کسانی روبرو هستند/در جلسه شورای عالی امنیت ملی حسن روحانی موافق حصر بود!!!

سینماروزان: عزت الله ضرغامی رئیس ‌اسبق صدا و سیما که در یکی دو سال اخیر از کاربران فعال شبکه های اجتماعی است و میکوشد آرای خود درباره موضوعات مختلف را این طریق اعلام کند به تازگی با حضور در شبکه «افق» و برنامه «جهان آرا» روایتی از برخی از اتفاقات ۸۸ ارائه داد.

به گزارش سینماروزان ضرغامی با بیان اینکه «مناظرات سال ۸۸ بسیار تعیین‌کننده بود و نقشی اساسی در انتخاب مردم داشت» گفت: مناظره تلویزیونی احمدی‌نژاد-موسوی از سوی احمدی‌نژاد به شدت دوقطبی شد، این مناظره به قدری حساس بود که مجری نتوانست آن را اداره کند.

وی در بخش دیگری از این گفت‌و‌گو با بیان اینکه «هیچ دستگاه امنیتی فتنه را پیش‌بینی نمی‌کرد» اظهار داشت: ما فکر نمی‌کردیم که موسوی مصاحبه کند و خود را پیروز بنامد و مردم را به حضور در خیابان‌ها دعوت کند، هم خانه موسوی رفتم و هم خانه کروبی و با هر دو صحبت کردم. من گفتم فاصله ۱۲ میلیون است و نمی‌توان تقلب کرد.

ضرغامی در ادامه با بیان اینکه «اگر خاتمی را ببینم به او می‌گویم با اینکه می‌دانستید در سال ۸۸ تقلب نشده است چرا این را نگفتید؟ » تصریح کرد: جمله خس و خاشاکی که احمدی‌نژاد در جشن پیروزی گفت فضا را متشنج‌تر کرد. شاید بهتر بود که او از طرفداران رقیب برای حضور در انتخابات تشکر می‌کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه امکان تخصیص آنتن زنده به موسوی با حضور مجری و طرف مناظره وجود داشت اما موسوی آن را قبول نکرد، گفت: تشخیص من این بود که به آقای موسوی تریبون بدهیم تا تشنج کمی آرام‌تر شود، به او گفتیم حرف‌های خود را ضبط کنید و به ما بدهید. موسوی گفت من آنتن زنده می‌خواهم و برنامه ضبطی را قبول ندارم، آنتن زنده هم طرف مناظره را می‌خواهد و هم مجری که موسوی این را قبول نکرد. عقل قبول نمی‌کرد که با این شرایط به موسوی آنتن زنده بدهیم.

ضرغامی همچنین با ‌اشاره به پخش اهانت فتنه‌گران به تصویر امام خمینی در روز دانشجوی سال ۸۸ نیز گفت: درمورد نشان دادن عکس پاره شده امام خمینی معاونت سیاسی با من تماس گرفت و گفت که این اتفاق افتاده است. من خودم گفتم که عکس پاره شده امام(ره) را در خبر بیست و سی نشان دهید تا مردم بفهمند که با چه کسانی روبرو هستند.

رئیس‌اسبق صدا و سیما در مورد حصر سران فتنه نیز گفت: حصر مصوبه شورای عالی امنیت ملی است که بیست ماه بعد از فتنه صورت گرفت، همزمان با بیداری اسلامی که حرکتی مقدس بود برای سوق دادن آن به ایران و سوریه طراحی انحرافی شد، سران فتنه برای حضور مردم در خیابان بیانیه دادند، با آقای ناطق نوری حرف زدم و ایشان گفتند که علیرغم ناراحتی از دست احمدی‌نژاد حرکت سران فتنه شدیدا محکوم است.

وی ادامه داد: بعد از بیست ماه باید آشوب‌ها تمام می‌شد. در جلسه شورای عالی امنیت ملی حصر به‌عنوان یک راه حل مطرح شد و نه یک مجازات.

ضرغامی در این گفت‌و‌گو اظهار داشت: در جلسه شورای عالی امنیت ملی برای تصمیم‌گیری درباره حصر سران فتنه، حسن روحانی حضور داشت و موافق حصر بود.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۵:۲۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=42398

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "عزت‌الله ضرغامی روی آنتن زنده بیان کرد⇐مناظره تلویزیونی احمدی‌نژاد-موسوی از سوی احمدی‌نژاد دوقطبی شد/هم به موسوی و هم به کروبی گفتم با اختلاف ۱۲ میلیون رأی نمی‌توان تقلب کرد/بعد از انتخابات۸۸ موسوی از ما آنتن زنده خواست؛ آنتن زنده هم طرف مناظره می‌خواست و هم مجری اما موسوی قبول نکرد/خودم گفتم عکس پاره شده امام(ره) را در خبر «۲۰٫۳۰» نشان دهید تا مردم بفهمند با چه کسانی روبرو هستند/در جلسه شورای عالی امنیت ملی حسن روحانی موافق حصر بود!!!"

  1. سلام گفت:

    جناب ضرغامی عکس امام رو یک نفر پاره کرد .اولا از کجا معلوم اینکار از طرف معترضین بوده ؟ شما به فرض یک حرکت تمام افراد حاضر رو قیاس میکنید ؟ یک نگاه مجدد به فیلم درگیری های اون سال نشون میده چه افرادی بیگناه اسیب دیدن ..اب گل الودی بود که ماهی فراوانی برای یک جناح داشت

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code