۰۸۱۱۱۴۰۰

عدم اقبال مخاطبان به سریالهای کمدی نوروز! چگونه یک ملودرام از کمدیهای مهدی فرجی و مهران مهام پیشی گرفت؟؟+آمار

سینماروزان: آمارهای دستکاری نشده (!) از اقبال مخاطبان به سریالهای نوروز، حکایت دارد از نزول تدریجی مخاطبان سریالهای کمدی “نون.خ” و “زوج یا فرد”. سریالهایی که مدیران رسانه ملی بر اقبال مثبت مخاطبان به آنها خیلی حساب باز کرده بودند ولی واقعیت آن است که این جنس کمدیها دیگر حتی برای مخاطب دائمی رسانه ملی هم جذابیت ندارد.

یک آمار ارائه شده از مشاهده سریالهای نوروزی در “تلویبیون” حاکیست  از آن که سریال کمدی “زوج یا فرد”شبکه سوم سیما-به تهیه کنندگی مهران مهام از کمدی سازان قدیمی تلویزیون-مدام کاهش مخاطب داشته است؛ سریال کمدی “نون خ”شبکه اول -که تهیه کنندگیش را مهدی فرجی از مدیران سالیان تلویزیون برعهده داشته و از رقاصی تا تیم پرتعداد بازیگران را داشته- نیز آمار پایای روبه رشدی نداشته است.

اینکه چرا کمدیهای نوروزی تلویزیون نتوانسته اند مخاطب پسند باشند را باید به کلیشه گرایی بیش از حدشان و همچنان توسل به بداهه پردازی تیپها به جای تمرکز بر فیلمنامه هایشان نسبت داد ولی اینکه در دوران کم رونقی کمدیها، سریال ملودرام شبکه دوم “بر سر دوراهی” بلحاظ مخاطب تقریبا بالاتر از هر دو سریال کمدی بوده جای شگفتی دارد؟ قطعا خیر!

همین حالا و در اکران نوروزی فیلمی تلخ به نام “متری شش و نیم” روی پرده است که علیرغم حاکمیتی بودن مضمون اثر ولی باز بخاطر نمایش ملموس بخشی از بدبختی ملت، مخاطب پسند شده و البته رقیبی گردن کلفت برای کمدی پر از شوخیهای اروتیک “رحمان ۱۴۰۰”!! این یعنی آن که مخاطب ایرانی این روزها به اندازه سرخوشی به آثار هم ذات پندارانه نیز محتاج است.

مدیران رسانه ملی اگر وضعیت پیش آمده حول و حوش سریالهای نوروزی شان را تحلیل کنند قطعا یا باید در کمدی سازی هایشان تجدیدنظر کنند یا آن که ملودرام سازی هم ذات پندارانه را رشد دهند! راهی جز این وجود دارد؟؟

 

آمار ارائه شده از مشاهده سریالهای نوروزی

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۸:۰۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=55523

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code