۰۶۰۹۱۴۰۱

طعنه فردین به همسر علی حاتمی: وقتی کارگردان عاشق بازیگر شود، آن فیلم، دیگر فیلم‌بشو نیست!

سینماژورنال: زهرا خوشکام همسر علی حاتمی از جمله بازیگران سینمایفارسی بود که بعد از ازدواج با علی حاتمی حضورش محدود شد به ایفای نقش در آثار همسر.

به گزارش سینماژورنال این بازیگر که این روزها و بعد از مدتها دوری از بازیگری با درام عاشقانه “در دنیای تو ساعت چند است؟” ساخته صفی یزدانیان به سینماها آمده است همواره حرفهای جالب و شنیدنی درباره زندگی خود با حاتمی داشته است.

یکی از جالب ترین گفته های وی ماجرایی است که به ازدواج وی با علی حاتمی منجر شد. خوشکام در گفتگو با علیرضا حسن خانی در “فیلم” در کنار صحبت درباره “در دنیای تو…” درباره حضورش در پروژه ای به نام “مترسک” که به عشق میان او و همسر مرحومش منجر شده سخن گفته است.

یک ربع از فیلم گرفته شده بود که حاتمی آمد و گفت قرار است با احمد شیرازی کار کنیم

وی درباره حضور در فیلم ناتمام “مترسک” به کارگردانی علی حاتمی می گوید: من در شمال بودم که از دفتر آقای فردین که تهیه کننده “مترسک” بودند با من تماس گرفتند و گفتند علی حاتمی دنبال چهره ای میگردد که نقش اول “مترسک” را بازی کند و من رفتم و تصمیم همان جا گرفته شد که فیلم را بازی کنم. لوکیشن ما در شمال بود. حدود یک ربع از فیلم را فیلمبرداری کرده بودیم که یک روز آقای حاتمی نیامدند و گفتند قرار است با احمد شیرازی(فیلمبردار) کار کنیم. به من برخورد و من هم آن روز کار نکردم. شب که آقای حاتمی آمدند گفتم: “چرا نبودید؟” که گفتند با تهیه کننده بحث شان شده. خلاصه من هم دلخوریم را گفتم و تا دیروقت کنار دریا مشغول صحبت بودیم.

فردین گفت کارگردان که عاشق بازیگر شود نتیجه اش میشود این!

خوشکام ادامه می دهد: صبح ساعت ۵ از هتل رفتیم برای فیلمبرداری. داشتیم برای کار آماده می شدیم که یادم افتاد کلاه گیسی را که باید در آن صحنه استفاده می کردم در هتل جا گذاشته ام. تا بروند و کلاه گیس را از هتل بیاورند آقای فردین رسیدند و ما را دیدند که بیکاریم. گفتند پس چرا کار نمی کنید؟ قضیه کلاه گیس را گفتیم و همین که این را گفتیم فردین عصبانی شدند و گفتند: بله، وقتی کارگردان عاشق بازیگر فیلم شود و تا ساعت یک نصف شب بروند لب دریا، آن فیلم، همین میشود. بعد هم کار را تعطیل کردند.

وی می افزاید: آن جا بود که فهمیدم این آمدنها و رفتنها و نگاههای علی حاتمی چه معنایی می داده. ما برگشتیم هتل و فیلم به هم خورد. آقای فردین گفتند وقتی کارگردان عاشق بازیگرش شود آن فیلم، دیگر فیلم بشو نیست.

بعد از ازدواج با حاتمی، تمامی قراردادهایم را فسخ کردم و تمام پیش قسطها را پس دادم

زهرا خوشکام که بعد از ازدواج با حاتمی نام خانوادگی خود را همنام همسرش کرد درباره ماجرای خواستگاری علی حاتمی از خودش بیان می دارد: ما با ماشین کامران قدکچیان به سمت تهران رفتیم. علی توی ماشین به من پیشنهاد ازدواج داد و من هم همان جا قبول کردم. خلاصه آمدیم تهران و بعد از یک هفته عروسی برگزار شد.

این بازیگر درباره رفتار سینماییها با وی بعد از ازدواجش بیان می دارد: سینماییها اصلا بایکوتم کردند چون تمامی قراردادهایم را فسخ کردم و کار نکردم و همه پیش قسطهایی که گرفته بودم را پس دادم و کلی فیلم به هم خورد و در مواردی مجبور شدند بازیگر دیگری جایگزین کنند.

خودم خواستم کم کار باشم

زهرا حاتمی درباره کم کردن فعالیتش بعد از ازدواج با علی حاتمی و اینکه آیا حاتمی مخالف بازی او بوده می گوید: من سه ماه پس از ازدواجم باردار شدم و عملا نمی توانستم بازی کنم. علی زرنگتر از این حرفها بود که بخواهد چیزی را به من تحمیل کند. شاید به شکل نامحسوس و غیرمستقیم این کار را می کرد اما این خواسته خودم هم بود و ناراضی نبودم.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=5330

بعدش؟

مطالب مرتبط

12 نظر برای مطلب "طعنه فردین به همسر علی حاتمی: وقتی کارگردان عاشق بازیگر شود، آن فیلم، دیگر فیلم‌بشو نیست!"

 1. hassan گفت:

  من بااینکه مخالف شدید این جور کثافتکاریها هستم ولی یک چیز همیشه رنجم میدهد که چگونه هنرپیشگان زیادی را که دراین مملکت رنگ عوض کرده اند و زشت ترین کارها راانجام میدهند باسلام وصلوات ازشان نام برده میشه وخیلی راحت دارن بازی میکنند کسی کارشان نداره شاید کثیفترین فیلمهای تاریخ سینمای ایران را بازی کرده اند والان معلمان اخلاق شده اند چه مردهاش .چه زنها. امثال … که فیلم قیامت عشق با اون هنرپیشه مبتذل وهرزه فرشته جنابی که نقش دخترش را داشت مستهجن بازی کردوکاملا لخت اورا دراغوش گرفت و…. که درفیلم مستهجن برهنه تاظهر که سکسی ترین فیلم تاریخ سینمای ایران بود…

  • علی گفت:

   ناقلا، تو که همه این فیلم ها را دیده ای چرا جانماز آب می کشی؟ چرا به هنرپیشگانی که زمانی برای فیلم هایشان سر و دست می شکستی حالا مثل گربه عبید زاکانی عابد شده ای و مسلمانا؟

 2. داود گفت:

  حوبه والا ننه لیلا حاتمی قبل انقلاب ج یوده حالا چه تحویلش میگیرن

 3. امیر گفت:

  بسیار متاسفم که هنوز یاد نگرفتیم بیخود راجع به دیگران قصاوت نکنیم هیچ جای این کره ی خاکی ادمهای مطلق خوب و بد وجود ندارند در ضمن اخلاق چیزی جز قرارداد اجتماعی نیست مثلا ما عاشق کسانی هستیم که در زمان برده داری کنیز و برده داشتند عملی که الان پذیرفته نیست در ضمن شما یه نگاه به خودت بنداز ببین کجات سالمه خدارو شکر که کاره ای تو این مملکت نیستید

  • farshadalavi گفت:

   باز عقده تون زد بیرون از اسلام موندم این زنیکه چه ربطی به عقده های درونی شما داشت ولی یه نصیحت برات دارم که وقتی از چیزی اطلاعات کافی نداری اظهار فضل نفرمایید چون اسلام یکی از برکاتش از بین بردن برده داری بود و اونایی که تو فکر می‌کنی برده و کنیز خونه اونا بودن اشخاصی ب.دن که با پرداخت پول به قول معروف به صاحبانشون آزاد شده بودن و چون یا جایی و نداشتن یا برای قدر دانی میموندن و در اصل صاحب خونه خدمتشون و می‌کرده واقعا متاسفم براتون که دشمن بیسواد و بی اطلاع شدید ، البته شایدم چون هم فکر و هم دین هستید اینجوری ناراحتی زده بیرون چون اطلاع موثق داشتم که زری خوشکام داشت درباره بهاییت تحقیق میکرد یعنی درباره همه ادیان تحقیق کرده بود و بهاییت و در دست داشت که حالا متوجه شدم که بله اصلا مهم نیست بهتر اما با اینکه خدا باید ببخشه ولی رفتار گذشته انسان تو آینده خودش و جامعه تاثیرگذاره و نمیشه خیلی پرو و شیک رو همه چی ماله بکشه که می بود کی بود من نبودم و ایشون هم که نه تنها نادم نیست که بی نهایت هم وقیحانه از گذشته خودش دفاع کرده در ضمن تنها هنرش هم اون موقع لخت شدن بود چون همه لخت نمیشدن حتی اون موقع مو

 4. hassan گفت:

  …بی حیا گری.خواهش میکنم اینها را بنویسید

  جزییات بیشتر : زری خوشکام ، مادر لیلا حاتمی به سینما برگشت + عکس و مصاحبه

 5. hassan گفت:

  .یعنی صدف طاهریان از زری خوشکام مادر همین لیلا حاتمی وهمسر علی حاتمی بیشتر…فیلمهای ادمک.رشید.توبه.الکلی ووورا نگاه کنید ببینیذ این کجا واون کجا

 6. حماسه ایرانی گفت:

  کی می خواهید فرقی بگذارید به نقش یک بازیگر در فیلم یا تاتر و نقش او در زندگی خودش؟ زری خوشکام یا دیگرانی که در سینمای سابق نقش هایی را بازی کردند، شما چه می دانید در زندگی شخصی چگونه بوده اند که اینگونه با بی مسئولیتی کامل در باره آنها قضاوت می کنید؟ شما باید از رفتار خود خجالت بکشید با این قضاوتهای سطحی. زری خوشکام و دیگرانی که شما اینقدر مشکل با آنها دارید، بازیگر بوده اند و فقط بازی کرده اند. ما از زندگی خصوصی آنها اطلاعی نداریم و شک ندارم زندگی خصوصی آنها بسیار پاکتر از زندگی خصوصی بازیگران امروز ،چه زن و چه مرد، بوده است که بازار صیغه در آن داغ است. آنها بسیار انسانتر از امثال بازیگرانی هستند که همه کار می کنند تا بتوانند نقشی بگیرند، چه زن و چه مرد. سینما قبل از انقلاب فردین داشت که مظهر انسانیت و بخشندگی و نجابت بود. در سینمای امروز چه کسی را می توان نام برد که یک هزارم صفات او را داشته باشد؟ او که پهلوان بود هم از نظر قدرت جسمی و هم از نظر قدرت اخلاقی. کمی انصاف داشته باشید. سینمای گذشته بسیار پاکتر از سینمای امروز بود. فیلمها برای اربابان قدرت ساخته نمی شد. دوساعت سرگرمی بود و تمام. ولی امروز چه. چگونه فیلمهایی مثل اخراجی ها و ماجرای نیمروزها و بدستور کی و برای چه اهدافی ساخته می شوند؟ اخلاق خدای درون انسان است که نمی شود با حدیث و آیه سرش کلاه کذاشت. آخلاق داشته باشید.

  • mM گفت:

   سرگرمی که چه عرض کنم.بیشتر تحقیر زن و زنانگی بود و بازیگر زن در فیلمفارسیها در حد یه تیکه گوشت محسوب میشد . خیلی از بازیگرهای زن تئاتر اون زمان اصلا حاضر نمی شدند دراین فیلمهای کثافت بازی کنند و تحقیر بشن .لازم نیست برای زدن الانی ها قبلی ها رو تطهیر کنی .البته قاعدتا مردها رو باید بیشتر کوبید چون زنان بهرحال قدرتی نداشتند و همیشه بازیچه مردها بودند …

 7. کتایون گفت:

  امثال زری خوشکام دخترانی تحویل اجتماع دادندکه راه مادرانشان راادامه بدهندو موجب شادمانی….. و…….. شوند

 8. یادم میاد در دوران کودکی اولین جمله ای که به ما یاد می‌دادند با خط خط درشت بنویسیم این بود که.. ادب مرد به ز دولت اوست و عجب و ۱۰۰ عجب که هیچکدام ما هنوز معنی این جمله زیبا را درک نکرده و هر قضاوتی راجع به قشر هنرمند جامعه خودمون ایران عزیز خودمون لمپن وار بیان میکنیم ای کاش کسانی که این طور صحبت می‌کنند و اینچنین ادبیاتی را در مورد هنرمندان و هنرپیشه های عزیزمان چه زن و چه مرد به کار می‌برند لا اقل یک پلان به عنوان سیاهی لشگر بازی کرده بودند تا می‌فهمیدند این عزیزان چه مشقتهایی برای هنر خود و سرگرم شدن من و شما کشیده اند و زندگی خصوصی هر شخصی به خود او ارتباط دارد و بس… آیا اقشار دیگر واقعا پاکتر از هنرمندان سینما زندگی کرده اند… یک نگاهی به زندگی خودمان هم بیندازیم بد نیست…

 9. یادم میاد در دوران کودکی اولین جمله ای که به ما یاد می‌دادند با خط خط درشت بنویسیم این بود که.. ادب مرد به ز دولت اوست و عجب و ۱۰۰ عجب که هیچکدام ما هنوز معنی این جمله زیبا را درک نکرده و هر قضاوتی راجع به قشر هنرمند جامعه خودمون ایران عزیز خودمون لمپن وار بیان میکنیم ای کاش کسانی که این طور صحبت می‌کنند و اینچنین ادبیاتی را در مورد هنرمندان و هنرپیشه های عزیزمان چه زن و چه مرد به کار می‌برند لا اقل یک پلان به عنوان سیاهی لشگر بازی کرده بودند تا می‌فهمیدند این عزیزان چه مشقتهایی برای هنر خود و سرگرم شدن من و شما کشیده اند و زندگی خصوصی هر شخصی به خود او ارتباط دارد و بس… آیا اقشار دیگر واقعا پاکتر از هنرمندان سینما زندگی کرده اند… یک نگاهی به زندگی خودمان هم بیندازیم بد نیست…

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code