۰۳۱۱۱۴۰۰

شورایعالی تهیه‌کنندگان تعارف را کنار گذاشت و به هیأت مدیره خانه سینما اولتیماتوم داد⇐تخلفِ «عدم دعوت از تهیه‌کنندگان» برای حضور در انتخابات ۲۸مرداد(!) با عدم دعوت از تعدادی دیگر از اصناف حاضر در خانه سینما، مکرر شده!!/فقط ۴۸ ساعت فرصت دارید که شرایط حضور تهیه‌کنندگان در انتخابات هیأت مدیره را فراهم کنید!!!/هر گونه اقدامی به جز این، به خروج تهیه‌کنندگان از خانه سینما منجر خواهد شد!!

شورایعالی+تهیه کنندگان

سینماروزان: اصرارهای بی دلیل حلقه بالادستی خانه سینما برای اجبار به کارگری کردن صنوف مختلف خانه سینما از طریق ثبت در وزارت کار-آن هم در شرایطی که صنوف ثبت شده در وزارت کار فقط در تهران(!) اعتبار دارند- با انتقادات فراوان درون صنفی مواجه شده و بسیاری از صنوف خانه سینما هنوز زیربار کارگری شدن نرفته اند!!

در این شرایط زمزمه هایی طرح شده درباره اینکه صنوف کارگری نشده(!) اجازه حضور در انتخابات هیأت مدیره خانه سینما را ندارند که این خود با انتقاد احمد مازنی نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی مواجه شده است.

اینها را که کنار بگذاریم عدم دعوت از تهیه کنندگان برای حضور در انتخابات هیأت مدیره خانه سینما شک و شبهه های پیش روی حلقه بالادستی خانه سینما را بیشتر و بیشتر کرده است تا جایی که شورایعالی تهیه کنندگان سینمای ایران در نامه ای سرگشاده به هیأت مدیره خانه سینما به آنها اولتیماتوم ۴۸ ساعته داده که شرایط حضور تهیه کنندگان در انتخابات را ایجاد کنند.

متن نامه شورایعالی تهیه کنندگان را بخوانید:

 به نام خدا
با سلام

با توجه به عدم دعوت از شورایعالی تهیه کنندگان به مجمع عمومی خانه سینما در مورخ ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ لازم است توجه آن هیات مدیره محترم را به نکات ذیل جلب نماییم:

۱ـ عدم دعوت از هرکدام از اصناف حاضر در خانه سینما برای حضور در مجمع عمومی عادی یا فوق العاده خانه سینما تخلفی آشکار از اساسنامه خانه سینماست. بدیهی است هیات مدیره در خصوص چنین تخلفی آشکار از اساسنامه خانه سینما می بایست پاسخگوی مجمع عمومی خانه سینما باشد.

۲- شنیده ها و شواهد حاکی است عدم دعوت به مجمع عمومی صرفا شامل تهیه کنندگان سینما نبوده و این تخلف با عدم دعوت از تعدادی دیگر از اصناف حاضر در خانه سینما مکرر شده و مسئولیت آن هیات مدیره را در قبال مجمع عمومی مضاعف کرده است.

۳- با توجه به نقش تاریخی صنف تهیه کنندگان در شکل گیری خانه سینما و همراهی با آن در بزنگاه های تاریخی در سی سال گذشته، حذف تهیه کنندگان از مجمع عمومی اشتباهی غیرقابل بخشش است و با توجه به فرصت اندک باقی مانده برای جبران آن این شورا فرصتی چهل و هشت ساعته به آن هیات مدیره محترم می دهد تا تصمیم نهایی خود را در دعوت یا عدم دعوت از اصناف تهیه کنندگی سینما به مجمع عمومی بگیرد. در غیر این صورت عدم دعوت معنایی جز خروج شورایعالی تهیه کنندگان از خانه سینما ندارد.

 

 

 

 

 

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=57057

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code