۱۶۰۴۱۴۰۱

شهاب حسینی نشان شوالیه را بازخواهد گرداند؟

شهاب+حسینی+غزال+نظر

سینماروزان: شهاب حسینی یا به‌قول رسانه‌های دست راست سیدشهاب‌الدین حسینی از جمله هنرمندان ایرانی است که ورای حضور در پروژه‌های ارزشی همچون “شوق پرواز” و “من و زیبا” اغلب سعی کرده خود را به‌عنوان هنرمندی مومن و دوستدار نظام معرفی کند.

بیشترین تلاءلو متاخر عشق شهاب‌ به نظام زمانی بود که در واکنش به تحریم جشنواره دولتی سی و هشتم فجر توسط برخی از سینماگران و ازجمله مسعود کیمیایی، نه تنها جشنواره را تحریم نکرد بلکه به جشنواره آمد و به تحریم‌کنندگان تاخت.

پیش از این ، شهاب بعد از دریافت جایزه بازیگری جشنواره کن، در بازگشت به تهران این جایزه را به امام زمان تقدیم کرد درحالی که در کن همین جایزه را پیشکش مردم ایران کرده بود.

وی وقتی در جشنواره سی و هشتم فجر مخاطب پرسشی با این مضمون قرار گرفت که چرا جایزه‌اش را در همان کن به امام زمان تقدیم نکرده، از عدم درک آن طرفیها نسبت به این مساله حرف زد و چنین گفت: در جشنواره کن نمی‌شود درباره امام زمان(عج) صحبت کرد. آنها درکی از آن موضوع ندارند. من آمدم و در سرزمین خودم و آن حرف‌ها را گفتم. اینها به فرانسه چه ربطی دارد؟ اگر آنجا می‌گفتم چه بازتابی داشت؟ آنجا حرف نزدم چون در آنجا اعتقادی وجود نداشت، ولی در مملکت خودم صحبت کردم، در مملکت خودم صحبت می‌کنم و این‌طور برخورد می‌شود! اسلام محصول ۵۰سال پیش نیست، حاصل هزاران سال است. من به اعتقاداتم می‌بالم، ولی هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد.

این روزها در ادامه ماجرای اهانت مجدد نشریه شارلی‌ابدو به پیامبر اسلام(ص) خیلی‌ها منتظر بوده‌اند که واکنش چندی از سلبریتی‌های مطرح داخلی را شاهد باشند به‌خصوص که امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه هم به حمایت از شارلی‌ابدو پرداخته و از این توهین به عنوان ارزشهای انسانی جامعه و حاکمیت فرانسوی حمایت کرده است!!

اکنون که ارزش دانسته شدن این اهانت اعتراض بسیاری از مسلمانان و حتی غیرمسلمانان را در سراسر جهان موجب شده، زمان مناسبی است که شهاب حسینی تفاوت عملی خود با آنها که اعتقادات را فقط در ظاهر بروز می‌دهند و نفاق فاجعه‌باری دارند نشان دهد.

شهاب حسینی نه تنها می‌تواند در پیامی صریح اقدام نشریه مذکور و رییس جمهور فرانسه را محکوم کند بلکه می‌تواند با پس دادن نشان حاکمیتی شوالیه، خود را به‌عنوان یک هنرمند که مورد تایید همان حاکمیت فرانسوی بوده و از این رو لقب شوالیه (سربازان جنگهای صلیبی) دریافته و درعین حال به رفتار زشت حاکمیت فرانسه معترض است، جا بیندازد.

خیلی‌ها منتظرند بدانند نظر شهاب حسینی درباره توهین نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام(ص) و حمایت رییس جمهور فرانسه از این توهین چیست؟

شهاب حتما شنیده که دو بازیکن مراکشی مسلمان تیم فوتبال مون‌پلیه در واکنش به توهین شارلی‌ ابدو، با نپوشیدن پیراهنی منقش با عبارت “من شارلی هستم”، اعتراض خود را اعلام کرده‌اند.

شهاب که اعتقاد دارد اسلام حاصل هزاران سال است، و پیامبر اسلام هم نه تنها در فرانسه که در جهان کاملا شناخته شده است این بار تعارف را کنار خواهد گذاشت و حکم و نشان کاملا حاکمیتی شوالیه فرانسوی را پس خواهد داد و بدین گونه به توهین‌کنندگان پیامبر (ص) اعتراض خواهد کرد؟؟ به‌خصوص که اکنون مسئله توهین مربوط به یک مجله طنز نمی باشد و تایید حاکمیت فرانسوی را در بردارد.

یادمان نمیرود که در همین ایران خودمان یکی مثل حسین علیزاده را داشته‌ایم که با نگاهی هوشمندانه ، فارغ از همه ی حواشی، با احترام به مردم ایران، با نپذیرفتن نشان شوالیه خود را در زمره آزادمردان تاریخ جای داد.

الان نوبت شهاب است که نشان دهد که ارادتش به اسلام و بزرگان دین آن گونه که بارها اظهار کرده کاملا واقعی است.

شهاب حسینی در کنار سفیر فرانسه در شب دریافت شوالیه

شهاب حسینی در کنار سفیر فرانسه در شب دریافت شوالیه

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=62020

بعدش؟

مطالب مرتبط

7 نظر برای مطلب "شهاب حسینی نشان شوالیه را بازخواهد گرداند؟"

 1. تاجداری گفت:

  مطمئنا شهاب از این نشریه دلخوره
  و قطعابزودی واکنش برایی نشان خواهد داد
  به کوری چشم دشمنان

 2. مرجان مرزی گفت:

  اگه شهاب شوالیه رو پس بده
  حتی از اصغر فرهادی هم مشهورتر میشه
  اینجاست که میگن
  او که گفت آری
  او که گفت نه

 3. الی مجدی گفت:

  جالبه که هیچ کدوم از هنرمندان مطرح ایرانی خارج ایران
  نشان شوالیه نگرفتن
  یکی مثل داریوش خنجی یا رامین جوادی
  یا آرمیک دشتچی یا اردشیر فرح
  که در دنیا شناخته شده هستن رو نشان شوالیه نمیدن
  ولی امثال
  شجریان و شهاب و مخملباف و… شوالیه گرفتن

 4. علیرضا باطنی گفت:

  هنرمند باید با هنرش مشهور بشه
  فردین مگه شوالیه داشت
  ناصر مگه شوالیه داشت
  گلپا مگه شوالیه داشت؟؟؟
  بهروز و ایرج قادری مگه شوالیه بودن؟
  اکبر عبدی مگه شوالیه س؟؟
  اونقدری که اجاره نشینها و گنج قارون و تاراج
  و قیصر و می‌شناسیم اسم شوالیه
  رو شنیدیم؟؟؟

 5. لاله غلامی گفت:

  شهاب حسینی از خیلی ها مسلمون تره
  همین که جرات میکنه بگه اسلام تاریخ هزاروچهارصد ساله داره
  یعنی مسلمونه
  ایشالا از ین به بعد هر وقت اونطرف که بره هم
  از اسلام و ایران و پیوند ایرانی و اسلام بگه

 6. نقی عمرانی گفت:

  ایرانیا از قدیم خداپرست بودن و اسلام هم در ادامه خداپرستی ه ایرونیاس
  کاری به افراط و تفریط نداریم
  ولی چه خوبه که هنرمندا بازتاب دهنده منویات واقعیشون
  در همه جای دنیا باشن

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code