۰۳۰۸۱۴۰۰

شمقدری اولین فیش حقوقی سینمایی را منتشر کرد+عکس/حالا نوبت ایوبی است

سینماژورنال: در فاصله کمتر از یک سال مانده تا انتخابات ریاست جمهوری و چند هفته بعد از انتشار فیشهای حقوقی چند صد میلیونی برخی مدیران دولتی که موجب شد برخی از چهره های مدیریتی دیگر برای افشای پاکدستی به صورت داوطلبانه فیشهای خویش را منتشر کنند، بالاخره اولین فیش حقوقی یک مدیر سینمایی هم منتشر شد.

به گزارش سینماژورنال البته این فیش مربوط به مدیران فعلی سینما نیست بلکه جواد شمقدری رییس قبلی سازمان سینمایی فیش حقوقی خود را منتشر کرده است.

اقدام به انتشار فیش حقوقی از سوی شمقدری در حالی بود که چند روز قبل حجت ا.. ایوبی در یادداشتی تلگرامی یک سری اتهامات مبهم مالی را درباره مدیران قبلی سینما مطرح کرده بود و البته بدون انتشار تصویر فیش حقوقی اش، رقم پایه آن را اعلام کرده بود.(اینجا را بخوانید)

حالا شمقدری هم فیش حقوقی اش را برای انتشار در اختیار خبرگزاری متبوعش “سینماپرس” قرار داده است و هم به صراحت از پیگیری حقوقی اتهام زنندگان به خود خبر داده است. باید دید واکنش ایوبی به این انتشار فیش چیست و آیا او نیز تصویر فیش حقوقی خود را منتشر خواهد کرد؟

فیش حقوقی منتشر شده جواد شمقدری برای دو ماه سال ۹۲ است که بر اساس آن میانگین دریافتی وی حدود دومیلیون و ششصد هزار تومان می‌شود؛ این امر در حالی که ایوبی در یادداشت تلگرامی خود تنها پایه حقوق خود را چهار میلیون و هشتصد عنوان کرده است که بعضا مبلغ فیش حقوقی تا بیش از دو برابر پایه حقوق می شود.

همانند کودتای ترکیه

شمقدری با اشاره به اتهامات مطرح شده علیه دوران مدیریت وی گفت: این گونه دروغ پرانی ها همانند کودتای نافرجام ترکیه است که تنها ساعاتی کافی است که میزان سست بودن و دروغ بودن آن به خوبی بر همگان ثابت شود. جای بسی تاسف است که یک مدیر دولتی چه راحت اتهامات بی پایه و اساس را آن هم بعد از سه سال نشستن بر کرسی مدیریتش،  بر بدنه مدیریت پیش از خود وارد می کند. این نمونه از دروغ گویی برای من جای بسی تعجب دارد. همه اسناد و مدارک و امکانات و ارتباطات مدیریتی سه سال است دست ایشان است و حالا یک سری اتهامات مبهم وارد می سازند که قطعا کذب است.

وی ادامه داد: این آقایان در شش ماه اول نشستن بر کرسی مدیریت سینما تا آنجا که می توانستند اسناد بی پایه و اساس جور کردن و علیه مدیران سابق پرونده سازی کردن، ولی همه آنها به علت بی پایه و اساس بودن به جایی نرسید و حالا مجبورند به چنین حربه های سخیفی روی بیاورند. اگر اینها حرف راست برنند باید شک کرد.
رییس سازمان سینمایی دولت دهم درباره اتهامات وارد شده مبنی بر گم شدن صدهزار دلار و یا پاداش میلیاردی مورد ادعای رییس فعلی سازمان سینمایی افزود: این موارد کذب است و احتمالا برای سرپوش گذاشتن بر سوء مدیریت خودشان چنین ادعاهایی نمودند. هرکس کوچکترین تجربه اجرایی داشته باشد می داند که امکان گم شدن مبلغ در ساختارهای اداری و مالی وجود ندارد. حتما برای آن پرداخت کننده و دریافت کننده و مسیر پرداخت وجود دارد. اینگونه ادعاها صرفا به آن جهت است که بر ناتوانی خود در مدیریت منابع مالی سرپوش بگذارند.

فیش حقوقی منتشر شده شمقدری
فیش حقوقی منتشر شده شمقدری

چنین ادعاهایی قطعا دروغ و کذب است

شمقدری افزود: مبلغ ادعایی به عنوان پاداش برای مدیری که دو سال و ده ماه مدیریت داشته نیز همینطوری درهم ادعا شده و قطعا کذب محض است. متاسفانه دروغ گویی در این دولت برای رهایی از فشارهای رسانه ای عادت شده است. معلوم نیست این مبلغ را از کجا آورده اند و همین طوری ادعا شده پاداش است! بنده با تمام مدیران ستادی شرط کرده بودم حقوقشان حدود پنج میلیون بیشتر نباشد و پاداش هایی که آن هم می بایست به تصویب هیات مدیره موسسات می رسید، در پایان هر سال از یک میلیون تا حداکثر بیست میلیون بود و چنین ادعاهایی قطعا دروغ و کذب است.

قطعا حق پیگیری حقوقی و قضایی بر علیه منتشر کنندگان اینگونه مطالب برای بنده محفوظ است
شمقدری در زمینه حقوق ۴۳ میلیون تومانی منسب به وی در برخی سایتها و شبکه های مجازی نیز گفت: واقعا جای تاسف است که یک مدیر چگونه با دروغ گویی و ابهام آفرینی زمینه سازی گسترش شایعه ای بی پایه و اساس می شود.  جالب است آمده اند رقم بی پایه مورد ادعای آقای ایوبی را بر مدتی که وی گفته تقسیم کرده اند و شده ۴۳ میلیون و آن را به بنده منتسب کرده اند. همه چیز بر باد هوا! دروغ بزرگی است که منتشر کنندگان آن باید در درگاه الهی پاسخ گو باشند. قطعا حق پیگیری حقوقی و قضایی بر علیه منتشر کنندگان اینگونه مطالب برای بنده محفوظ است. برای روشن شدن این موضوع بنده فیش حقوقی دو ماه از آخرین سال حضورم در سازمان سینمایی را در اختیار رسانه ها گذاشته ام. باشد که خود مردم قضاوت کنند.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۶:۳۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=25809

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code