۱۱۱۱۱۴۰۱

شفاف‌سازی تهیه‌کننده «قاتل اهلی» در نشست رسانه‌ای⇐کیمیایی اگر طلب دارد شکایت کند!/تمام بازیگران قرارداد سفید بستند به‌جز آقازاده کیمیایی که مدام درباره رقم قرارداد همکاری با پدرش چک و چانه زد/کیمیایی تدوین دهقانی را پسندید و با پسرش به سفر رفت! اما به محض بازگشت از سفر، پولاد گفت بناست سکانسهایی به فیلم اضافه شود!/کیمیایی مدام می‌گفت کارش پِرتی ندارد اما الان ۲۱ ساعت راش روی دستش مانده!!/عدم توجه پولاد به فیلمنامه عصبانیت پرستویی را به‌دنبال داشت

سینماروزان: بعد از ورود پرویز پرستویی به درگیری میان تهیه کننده و کارگردان «قاتل اهلی» و بالا گرفتن کار، منصور لشکری قوچانی تهیه کننده فیلم نشستی رسانه ای ترتیب داد و کوشید به نوبه خود در این نشست پاسخگوی حواشی پیرامون فیلم باشد.

به گزارش سینماروزان منصور لشکری قوچانی با انتقاد از جنجال پیش آمده در حاشیه فیلم «قاتل اهلی» آن را خطری بزرگ برای فیلم دانست. لشکری قوچانی با بیان اینکه تهیه کننده هرچقدر هم که از نظر سنی از کارگردان کوچکتر باشد حکم پدر فیلم را دارد، مسائل پیش آمده در حاشیه قاتل اهلی را موجب رنجش خاطر عمیق و بیخوابی اش دانست.

وی با گله از یادداشت کیمیایی گفت: «وقتی بازیگری قرارداد را سفید امضاء می کند چطور می توانیم به او بگوییم که برای پول در پروژه حاظر شده است. ما بارها با آقای کیمیایی تماس گرفتیم تا با او جلسه مشترک بگذاریم. حضور آقای پرستویی در این جلسات کاملاً پذیرفتنی است، اگر پرستویی نبود این فیلم کلید نمی خورد.»

لشکری قوچانی با بیان اینکه دستمزد عوامل فیلم برعهده تهیه کننده است، از کیمیایی خواست اگر طلبی دارد می تواند به خانه سینما شکایت کند نه اینکه موضوع را به رسانه ها بکشاند و با دقت در گفتارش نگذارد حاشیه بر متن غالب شود.»

تهیه کننده «عصر یخبندان» در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از حضور پولاد کیمیایی در فیلمش، قبول حضور او در فیلم را به خاطر خواهش پرستویی عنوان کرد. وی با بیان اینکه به پولاد کیمیایی گفته بود مایل نیست در فیلمش حضور داشته باشد، او را تنها کسی در بازیگران معرفی کرد که قرارداد را سفید امضاء نکرده و به چک و چانه در قبال رقم قرار داد پرداخته است. وی شش نفر از جمله حافظ ناظری، اشکان خطیبی و پژمان بازغی را کاندیداهای نقشی که پولاد کیمیایی آن را بازی کرده بود عنوان کرد.

لشکری قوچانی یکی از درونمایه های فیلمهایش را مبارزه با رانت خواری و آقازادگی دانست و از اینکه کیمیایی با رانت پسرش را در فیلمها شرکت می دهد ابراز ناراحتی کرد و این موضوع را سبب خارج شدن چند تهیه کننده فیلمهای کیمیایی از دنیای سینما دانست. وی حضور پولاد کیمیایی را حتی در فیلمنامه نویسی نیز موثر دانست، لشکری در این مورد گفت: «پس از آنکه ما دو ماه روی فیلمنامه کار کرده بودیم یک روز پولاد آمد و در مورد قصه اظهار نظر کرد. این اظهار نظر باعث رنجش خاطر یکی از نویسندگان شد ولی من به احترام آقای کیمیایی با آن نویسنده قطع همکاری کردم.»

تهیه کننده «خط ویژه» خود را یک تهیه کننده مستقل عنوان کرد که در صورت عدم فروش فیلمش نمی تواند فیلم بعدیش را تهیه کند. وی در مورد فیلمی که دهقانی آن را تدوین کرده بود گفت: دهقانی فیلم را بر اساس فیلم نامه تدوین کرده بود و کیمیایی پس از تماشا آن را بسیار پسندید. سپس کیمیایی به سفر رفت و زمانی که از سفر برگشت پولاد با من تماس گرفت و گفت پدرش می خواهد سکانسهایی در این فیلم اضافه شود. 

لشکری قوچانی یکی از تفاهمات میان خود و کیمیایی را محتوای فیلم دانست که قرار بود زنگ خطری برای اوضاع جامعه باشد.زنگ خطری که به رنج اقشار ضعیف در فشار فساد اقشار بالاتر تحمل می کنند اشاره می کند. یکی از نکته های مهم این هشدار نمایش عاملان اصلی فساد هستند که در طبقات مدیران میانی وجود دارند اما مردم را تحریک می کنند تا مطالباتشان را از رأس هرم بگیرند. این تهیه کننده یکی دیگر از صحبتها با کیمیایی را برای فیلمنامه معرفی افراد نفوذی در نظام دانست.

وی بحث دیگر راجع به «قاتل اهلی» را درخواست از کیمیایی برای بیشتر کردن جذابیتهای بصری عنوان کرد چرا که کیمیایی به عنوان یک رمان نویس به دیالوگ علاقه بیشتری دارد. لشکری با بیان اینکه نسخه کارگردان ۱۱۹ دقیقه بدون تیتراژ است گفت: « آقای کیمیایی می خواستند ما از فیلمبرداری ۳۵ برای فیلمبرداری استفاده کنیم. وقتی گفتیم برای این کار ۱۰۰ حلقه فیلم نیاز داریم چرا که تقریبا با هر حلقه ۴ دقیقه می توانیم بگیریم، او گفت کار من پرتی ندارد، ولی الآن من ۲۱ ساعت راش دارم!»

لشکری قوچانی با تاکید بر اینکه نمی گذارد به فیلم ضربه بخورد، نسخه اکران را نسخه ای دانست که حیثیتش را حفظ خواهد کرد و از عوامل کار خواست تا با حفظ صبوری به اعتماد کنند. وی با اشاره به اینکه کیمیایی بسیار باهوش و خلاق است، ذهن او را آشفته توصیف کرد و این آشفتگی را خاصیت افراد باهوش دانست. این تهیه کننده یکی از وظایف خود را مدیریت این ذهن دانست و از افراد کنار کیمیایی که باعث حاشیه سازی می شوند انتقاد کرد. لشکری قوچانی نمونه این موضوع را اینچنین بیان کرد: در زمان فیلمبرداری از مقطعی به بعد کیمیایی از فیلمنامه خارج شد. در یکی از سکانسها آقای پرستویی سکانس خود را براساس فیلمنامه بازی کرد و رفت ولی بازی پولاد بر اساس فیلمنامه انجام نشد که عصبانیت پرستویی را در پی داشت.

تهیه کننده «قاتل اهلی» با انتقاد شدید از فریدون جیرانی که در برنامه تصویری اش ترانه های فیلم او را بدون اجازه پخش کرده بود، از تنظیم شکایت از وی خبر داد و زمان ارجاع این شکایت را پس از اکران فیلمش اعلام کرد.

لشکری قوچانی در پایان قول داد نسخه فیلمنامه و نسخه کیمیایی هر دو دیده شود.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۸:۳۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=34248

بعدش؟

مطالب مرتبط

3 نظر برای مطلب "شفاف‌سازی تهیه‌کننده «قاتل اهلی» در نشست رسانه‌ای⇐کیمیایی اگر طلب دارد شکایت کند!/تمام بازیگران قرارداد سفید بستند به‌جز آقازاده کیمیایی که مدام درباره رقم قرارداد همکاری با پدرش چک و چانه زد/کیمیایی تدوین دهقانی را پسندید و با پسرش به سفر رفت! اما به محض بازگشت از سفر، پولاد گفت بناست سکانسهایی به فیلم اضافه شود!/کیمیایی مدام می‌گفت کارش پِرتی ندارد اما الان ۲۱ ساعت راش روی دستش مانده!!/عدم توجه پولاد به فیلمنامه عصبانیت پرستویی را به‌دنبال داشت"

  1. کابوکی گفت:

    یکی به این آقای هنر بان حالی کند که فیلمبرداری دیجیتال راش ندارد.

  2. دوست گفت:

    چنان میگوید نسخه فیلمنامه که انگار خودش نوشته.

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code