۰۳۰۷۱۴۰۰

شجريان؛ صداي ممنوعي كه از تلويزيون پخش شد؟ يا خبري كه از دسترس خارج شد!!

سینماژورنال: هنوز بسیاری از مخاطبان از برخورد پر از تساهل و تسامح تلويزيون در قبال حضور سالار عقيلي در شبكه هاي ماهواره اي كه برخلاف عادت و رويه معمول اين سازمان بود حيرتزده و غافلگير شده بودند و آن را بواسطه خروج ناگهاني بازرس ويژه تلويزيون از ايران نسبت مي دادند و مصداق رطب خورده منع رطب چون كند!(اینجا را بخوانید) که به ناگاه بعد از مدتها خبری مبنی بر پخش صدای محمدرضا شجریان از رسانه ملی منتشر شد.

به گزارش سینماژورنال خبر حکایت از آن داست که جمعه شب نهم دی ماه ترانه “سپیده/ایران ای سرای امید” همراه با تصاویری از نمادهای پرچم ،کوه دماوند ،انتخابات و دستاوردهای هسته ای کشور با صدای محمدرضا شجریان با آهنگسازی و نوازندگی مرحوم محمد رضا لطفی با سروده ای از شاعر غزلسرای معاصر هوشنگ ابتهاج از شبکه سوم سیما پخش شد.

انتشار این خبر در شرایطی رخ داد که بعد از حواشی انتخاباتی ۸۸ پخش صدا و تصویر شجریان از رسانه ملی ممنوع شده بود.

“سپیده” در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی توسط محمدرضا لطفی در دستگاه ماهور ساخته شده است.

نکته جالب درباره خبر رفع ممنوعیت صدای شجریان از رسانه ملی آن است که برخی رسانه ها ساعاتی بعد از انتشار خبر این رفع ممنوعیت، این خبر را از خروجی خود حذف کردند.

گفتني است اگر در آستانه دهه فجر و به مناسبت پيروزي انقلاب اسلامی پخش اين صدا لابد براي اين ده روز مجاز اعلام مي گردد چرا پيش از اين مناجات موسوم به ربنّا درمدت ماه مبارك رمضان از اين معافيت در تحريم نتوانسته بود سود بجويد و خاطره هاي روزه داري صائمين را زنده نگهدارد.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه 30 ژانویه 2016 - 1:29
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=17382

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code